MUDr. Roman Kufa

Pokud je krása uměním, vy jste její inspirací. MUDr. Roman Kufa
Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně Česká společnost plastické chirurgie IPRAS ISAPS

MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg

Je držitelem licence České lékařské komory v oboru plastické chirurgie, je členem lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně v oboru plastické chirurgie, estetické chirurgie a chirurgie ruky, současně je členem The International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS) a členem The International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) a je také jedním z plastických chirurgů, kteří v ČR úspěšně provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii.

Je členem speciálně sestaveného týmu motolské nemocnice, který poprvé v ČR provedl v roce 2011 operaci tzv. Moebiova syndromu.

Od roku 2012 je vedoucím lékařem plastické chirurgie ve Fakultní Nemocnici Motol a od jejího založení stojí v čele naší nejmodernější kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic, která sídlí v Praze a v roce 2011 na podzim otevřela svou pobočku i v Liberci.
V témže roce získal doktor Kufa titul soudního znalce v oboru plastické chirurgie.

Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu.

Je spoluautorem knihy Plastická chirurgie krok za krokem, vydané v r. 2003.

O životě:

Pochází z Českého Těšína, kde má stále své kořeny. Původně chtěl být architektem, než mu během studijního pobytu v anglické Cambridge definitivně učarovala plastická chirurgie. Úspěšnou kariéru plastického chirurga zahájil před několika lety v Praze a dnes stojí spolu s doktorem Prosem v čele naší nejmodernější kliniky Perfect Clinic, jejíž jméno vybudoval.
Od dětství ho kromě smyslu pro umění a estetično provází i láska ke sportu. Věnuje se plavání, fitness, joggingu, lyžování, surfování na sněhu i na vlnách, lákají ho adrenalinové záležitosti jako je horolezectví, triatlon nebo jízda na motorce a nejnověji našel zálibu v golfu.

O své práci:

„Práce mě baví, protože je kreativní a každá operace je jedinečná, v něčem jiná. V plastické chirurgii se uplatní představivost, estetické cítění, kreativita a to je to, co mě baví. Operací je možné změnit vzhled pacienta, ale také zasáhnout do jeho psychiky, zbavit ho komplexů a pomoci zvednout sebevědomí. To vše má smysl a dodává uspokojení z práce, kterou můžu navíc realizovat ve výborném kolektivu a kterou se snažím dělat co nejlépe."

O sobě:

„Vážím si svých přátel, dobrých lidí kolem sebe, mám rád svoje koníčky a to hlavně sport, který je pro mě zároveň relax. V zimě lyže a běžky, v létě triatlon, plavání, běh, cyklistika, windsurfing, tenis či volejbal. Moc rád cestuji a nejlepší dovolená je pro mě nesedět na jednom místě, ale cestovat po pobřeží, poznávat nová místa a surfovat :-)"

Objednejte se na konzultaci

Objednávka konzultace online