Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení (hyperhidróza) patří k velmi obtěžujícím příznakům. Může se projevovat jako pocení celého těla nebo jako lokální problém, zejména pocení dlaní, chodidel, podpaží nebo čela.

V případě celkového nadměrného pocení je třeba provést vyšetření na některé z onemocnění. Může se jednat například o onemocnění štítné žlázy, u nočního pocení je třeba vyloučit onkologické onemocnění. Pokud se však pocení vyskytuje pouze místně, jedná se obvykle především o nepříjemný estetický a společenský problém.

Odstranění nadměrného pocení botolutoxinem

Řada lidí řeší problém nadměrného pocení aplikací botulotoxinu do problematických partií. Jedná se zejména o partie, kdy není vhodné nadměrné pocení odstranit prostřednictvím chirurgických metod. Výsledek aplikace botulotoxinu není trvalý a zákrok tedy vyžaduje opakovaná ošetření. S tím souvisejí opakované finanční náklady a nutnost pravidelně navštívit lékaře. V některých případech je tak vhodné vyřešit problém chirurgickou cestou.

Chirurgické metody odstranění nadměrného pocení

Možností chirurgického odstranění nadměrného pocení je takzvaná endoskopická transtorakální sympatektomie. Při tomto zákroku se provede chirurgické odnětí nervu, který dává mozku signál k tvorbě potu. Využití endoskopického přístroje k této operaci zaručuje velmi krátkou dobu hospitalizace i rekonvalescence.

Výsledek je trvalý.

 

Ceník zákroků