Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

+
Těšíte se na mateřství, ale současně ve vás hlodá otázka, jak bude vaše tělo vypadat po porodu? Jste šťastnou maminkou, ale po kojení nezůstaly vaše křivky atraktivní? Inu, pokud je chcete zpět, je tu pomoc. Chce to od vás jen spolupráci.

Těhotenství, porod a kojení s sebou nesou samozřejmě tělesné změny. Novopečené maminky nejčastěji trápí uvolněná kůže na břiše a rozestup břišních svalů, který může za to, že je vaše bříško vyklenuté. Ať děláte, co děláte, žádné cvičení nezabírá. A máte pravdu, ani nemůže – kůže nejde „vycvičit“, není to sval, a rozestoupené svaly zase k sobě cvičením nespojíte.

A prsa? To je samostatná kapitola. Mohou být po ukončení kojení zbytnělá a svou vahou nevzhledně poklesat, ale může nastat i pravý opak, kdy mléčná žláza atrofuje a i z malého poprsí se stává uvolněné, prázdné „cosi“.

Co na to medicína?

Je to právě plastická chirurgie, která nabízí řešení, jak ženským partiím navrátit ztracenou krásu a ženě samé třeba i vytoužený sexappeal. Jen to nepůjde hned. Chirurgické úpravy těla je totiž vhodné provádět až ve chvíli, kdy již neplánujete další těhotenství. Jednak proto, aby se výsledek operace udržel a nebyl dalším těhotenstvím a kojením zmařen, ale také proto, aby, je-li řešením modelace pokleslých prsou, nemuselo dojít k nucenému omezení touhy potomka kojit.

Jaká jsou řešení?

V případě poklesu prsou, kdy jste spokojená s jejich velikostí, je ideální podstoupit modelaci. Jedná se o zákrok, při kterém se prs pozvedne a upraví do esteticky žádaného tvaru. Ženy, které tuto operaci podstoupily, uvádějí, že bolestivost takového zákroku je velmi malá a efekt vynikající. U atrofovaných prsou je možné jejich objem doplnit vložením silikonových implantátů a augmentací. A pokud vás obtěžuje naopak velké poprsí, lze prsa zmenšit a domodelovat. Na prsou zůstává po pouhé augmentaci, čili zvětšení prsou jen velmi tenká jizvička v podprsní rýze, po modelaci pak stejně nenápadná jizva nejčastěji ve tvaru kotvy v podprsní rýze a spodní části prsu.

V případě bříška se provádí tzv. abdominoplastika, při které se odstraní kožní přebytky a sešijí různou měrou rozestoupené břišní svaly. Zákrok se v případě nahromaděných tukových polštářků doplňuje liposukcí. Variantou abdominoplastiky je tzv. miniabdominoplastika, která se provádí pouze v oblasti pod pupkem. Zbytkové strie, které se mnohdy též objevují na kůži, jež byla intenzivně napínána, pak lze ošetřit například pomocí laseru.

Jsem rozhodnutá!

Ano? Pak bude podstatné najít toho pravého plastického chirurga. To je totiž nejdůležitější krok ke zdárnému výsledku. V první řadě zasurfujte na internetu. Prohlédněte si fotografie výsledků operací, které vámi vybraný chirurg provedl. Ptejte se v internetových diskuzích žen na zkušenosti s tímto lékařem. Raději však zabruste na servery, kde jsou do diskuzí zapojeni i odborníci. To, co se tam dozvíte, bude daleko přesnější než diskuze na neprověřených serverech.

Pak si vytipujte raději hned několik pracovišť, která vás zaujala, projděte si informace na jejich webech a objednejte se na osobní konzultaci.

Ta vás ještě k ničemu nezavazuje a měly byste se během ní dozvědět vše potřebné k zákroku. Měly byste mít možnost prohlédnout si výsledky operací konkrétního lékaře, zjistit jaké má zkušenosti s požadovaným zákrokem a případně jaký je postup při komplikacích. A pokud vám něco nesedí, nebojte se ptát. Jestliže nedostanete uspokojivé odpovědi, raději zkuste zajít na konzultaci ještě na další pracoviště.

Cena (ne)rozhoduje

Jste zvyklá vybírat v obchodech podle ceny a reagujete na slevy? Jistě – nezaplatit přehnaně moc je důležité. Ale v případě estetické medicíny je to trochu jinak. Zdraví a zdárný výsledek operace jsou důležitější než výhra v licitaci o cenu. Naše rada zní: srovnejte si ceny u jednotlivých klinik a nezapomeňte si zjistit, co všechno cena zahrnuje, ať potom zbytečně nedoplácíte. Nemusíte vybírat to nejdražší, ale podezřele nízká cena by vás měla zarazit. Vždyť operace je technicky i provozně velmi náročná záležitost, a pokud má klinika nápadně nízké ceny, je zřejmé, že musela na něčem ušetřit. A to může být nebezpečné. Tedy – na peníze myslete, ale radíme, až v druhé řadě.

Na co nesmím zapomenout?

Na to, že každý chirurgický zákrok vyžaduje pečlivou přípravu. Ideální je začít malinko s předstihem – omezit kouření, zaměřit se na zdravou životosprávu, dbát na přísun minerálů a vitamínů. Dobrý zdravotní stav je podmínkou operace.

Na klinice sice nebudete dlouho – obvykle jeden až dva dny - to však neznamená, že se po návratu domů ihned vrátíte k běžnému životu. Počítejte minimálně týden s klidovým režimem a ještě několik týdnů nebudete moci zatěžovat operované oblasti zvýšenou fyzickou námahou. Nezapomeňte, že i zvedání malého dítěte je nežádoucí zátěž a připravte tatínka, babičky nebo kamarádku, že budou muset pomáhat. Po dobu dvou až čtyř týdnů budete také navlékat kompresní prádlo kvůli fixaci výsledku, což sice nemusí lahodit odhaleným, sexy outfitům, ale je to naprosto nutné, aby byly sexy vaše nové křivky.

GuideBook pro maminky po porodu

Stáhněte si zdarma komplexního průvodce typickými „maminkovskými“ plastickými operacemi. Nechte si na e-mail zaslat průvodce pro spokojené maminy, nejrůznějšího věku, které chtějí trochu poupravit to, co jim po těhotenství zbylo a s čím si neví rady.

Stáhněte si exkluzivní průvodce plastickými operacemi pro maminky po porodu.