Sjednat konzultaci / Napište nám
Nahoru ▲

Věděli jste, jak se dají řešit problémy pleti u žen v menopauze?

Během menopauzy dochází u žen k výraznému poklesu hormonální produkce estrogenu, což má za následek bohužel urychlení stárnutí kůže. Dojde v velkému úbytku kolagenu a ke změně jeho struktury, v čehož důsledku je kůže je tenčí, bledší (tvoří se méně pigmentu), křehčí a snadno zranitelná. Dochází i k úbytku a změně struktury elastických vláken, a proto je pokožka málo pružná a více povadlá. Ve fibroblastech se tvoří málo kyseliny hyaluronové a dochází k významné dehydrataci pleti.

Vylepšit nežádoucí změny pleti v období menopauzy umožňují metody korektivní a estetické dermatologie.  „ Ošetření frakčním laserem nebo krevní plazmou nastartuje syntézu kolagenu, kyselinu hyaluronovou doplníme přímo injekčními výplněmi a povrchovou vrstvu kůže dokážeme vylepšit chemickým peelingem, mezoterapií nebo mikroneedlingem“, vypočítává MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. 

V premenopauzálním období může dojít, v důsledku hormonálních změn, i ke vzniku pozdní formy akné. Projevy se objevují ve spodní části obličeje (na bradě, čelistích a po stranách krku), jsou hluboko uložené a dlouho se hojí. V tomto případě může slovy dermatoložky pomoci laserové ošetření, hluboký chemický peeling a také užívání retinoidu.

Věděli jste, jak se dají řešit problémy pleti u žen v menopauze?