Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Vytažení kůže v obličeji pomocí implantátů Endotine

Trendem dnešní plastické chirurgie je co nejšetrnější a nejefektivnější operační zákrok, po kterém se pacient může v krátké době zapojit do společenského života. Minimální dobu hojení prožije bez společenské izolace kvůli viditelným modřinám a otokům. Jelikož obličej patří k nejexponovanějším místům na těle, vznikají revoluční miniinvazivní metody ponejvíce v oblasti operací obličeje. K novinkám proto patří nejrůznější vstřebatelné závěsy, jako jsou vlákna Silhouette anebo právě implantáty Endotine.

Endotine je systém vyvinutý v USA, který využívá vstřebatelných superměkkých implantátů různého tvaru, vkládaných drobným řezem pod pokožku. Implantáty mají schopnost udržet měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze do doby než se začnou tvořit nové vazivové struktury, které tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí.

Tato moderní metoda obličejových implantátů Endontine dokáže nahradit některé ořezávací liftingy jako jsou foreheadlift nebo browlift a částečně i facelift. Endotine systémem lze zvednout pokleslé obočí a kůži v oblasti tváří i krku. 

Jak probíhá aplikace implantátu Endontine?

Implantáty Endotine se vkládají pod kůži. Jsou vyrobeny ze vstřebatelného materiálu a po čase se rozpustí. To už je ovšem pokožka fixována v povytaženém postavení vlastní vazivovou tkání, která se vytvoří kolem implantátu.

Samotný zákrok je velmi jednoduchý, šetrný a provádí se pouze v krátké analgosedaci. Klient sice potřebuje předoperační vyšetření podobně jako k celkové anestezii, ale čas strávený na klinice vyžaduje po operaci jen dobu nutnou na prospání po zákroku. Noc už tráví operovaný v pohodlí domova. Otoky a modřiny mohou přetrvávat týden, a poté je možné zapojit se plně do normálního života.

Pozvednutí obočí

Zde se používá implantát Endotine trojúhelníkovitého tvaru, který se vkládá z malého řezu ve vlasaté části hlavy. Kůže se uvolní od čelní kosti a implantát se svou hladkou stranou připevní k čelní kosti. Druhá strana implantátu má zoubky, na které se uvolněná kůže připevní v povytaženém postavení.

Povytažení tváře

Stejným způsobem provádíme zvednutí kůže obličeje v oblasti lícních kostí. Jen implantát má tvar proužku, na jehož jednom konci z jedné  strany vystupují ostré zoubky. Implantát se zavede pod kůži z malého nářezu ve vlasaté části hlavy ve spánkové oblasti, kůže v oblasti lícních kostí se upevní na zoubky implantátu a povytáhne se tahem implantátu, který se upevní v povytaženém postavení stehem ve spánkové oblasti.

Lifting krku

Na stejném principu lze vypnout kůži i v oblasti krku. Implantáty, mají opět tvar proužku se zoubky po celé své délce. Implantáty se zavádějí pod kůži z malého nářezu pro změnu za ušním lalůčkem.

Zvětšení brady

Zvětšení bradového výběžku můžeme provést buď pomoci umělého implantátu nebo bez.

Při použití implantátu vybereme odpovídající typ, aby byla dosažena vyhovující projekce bradového výběžku. Z přístupu z vnitřní strany rtu se implantát pak připevní ke kosti titanovými šrouby a sliznice se uzavře stehy. Používáme materiál Medpor, který umožňuje prorůstání kosti z okolí a implantát se stává tak součástí celé kosti.

 

Ceník zákroků