Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Plastická operace čela

Lifting čela (Forehead lift) napomáhá vyhlazení vrásek a zvednutí pokleslého obočí, které se postupem času posouvá níže a dává očím smutný výraz. Operace čela se provádí buď  klasicky nebo endoskopicky. U klasické verze liftingu čela se vede řez ve vlasaté části hlavy nad čelem a postupně se uvolní celá kůže až ke kořeni nosu. Po přerušení mimických svalů, které způsobují vznik vrásek na čele, natáhneme uvolněnou kůži a její přebytek odstraníme. Výsledná jizva je skrytá ve vlasech, takže je kosmeticky přijatelná. U endoskopické operace čela se používá optika, která umožní zavádět operační nástroje z malých řezů ve vlasech. Plastická operace čela se provádí v celkovém znecitlivění za 1-2 denní hospitalizace.

Rychlé informace

  • Řeší vrásky na čele, ale i pokles obočí a očních víček
  • Lze provádět endoskopicky, jen pomocí pár malých nářezů ve vlasech
  • Otoky a modřiny přetrvávají 2 – 3 týdny, zmírňují se ledováním
  • Stehy se vyndávají po týdnu, kde je dobré spát s mírnou elevací hlavy

1 2
před operací po operaci

Pooperační péče po liftingu čela

Po klasické operaci čela se ponechává obvaz kolem čela po dobu 5 dnů. Poté si pacient obvaz sám odstraní a může si umýt hlavu. Potom už obvaz není nutný. Stehy z vlasů se odstraňují 14 den po operaci.

Po endoskopickém liftingu čela je také na hlavě přiložený obvaz. 5 den po operaci si pacient obvaz odstraní, může si opatrně umýt hlavu, ale po umytí si obvaz opět přiloží zpět kolem čela. Hlavu si pacient může mýt 2x týdně a obvaz se doporučuje ponechat celkem 14 dní. Pod obvazem jsou ve vlasech v místech řezu rány, které jsou uzavřeny stehy. Kůže, která se vytáhla z čela směrem dozadu hlavy vytváří v horní části hlavy kožní val, který je upevněn dlouhým stehem. Steh se vede pod kůži a uzlí se v zadní části hlavy přes tampon. Po 14 dnech si pacient může sám natrvalo odstranit obvaz, ale ponechá tampony, které jsou upevněny stehy. Po 3 týdnech se odstřihne steh na tamponu a povytažením se steh vytáhne. Steh je dlouhý asi 15 cm. Stehy odstraní lékař, který operaci provedl. V případě, že se pacient nemůže dostavit osobně na převaz, stehy si odstraní sám.

Kancelářská práce je možná už 5 den po operaci, za předpokladu, že je na hlavě obvaz. Po dobu 3 týdnů ale pacient dodržuje klidový režim, zbytečně se nepředklání. Teprve po 3 týdnech je možná fyzická zátěž.

 

Ceník zákroků