Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Díváte se na sebe do zrcadla, duchem se cítíte mladí, ale vaše tvář tvrdí, že už tomu tak úplně není? Hlubší vrásky, zamračený výraz nebo povadlá pleť vás nekompromisně upozorňují, že stárnutí je věc neobelstitelná? Nevěšte hlavu, ona už to tak úplně pravda není. Často stačí málo a váš věk poskočí o pár let zpět.

Jsou lidé, u nichž se první známky stárnutí objeví velmi brzy, jiní mají i v pětačtyřiceti pleť jako zamlada. Kdo za to může? Z jedné části matka příroda, která nám nadělila rozdílnou kvalitu a elasticitu kůže, z druhé my sami. Třeba tím, jak se stravujeme, kolik své pleti dopřáváme péče, jak moc ji zatěžujeme neblahými návyky a v neposlední řadě také tím, kolik toho naspíme. Ale i když nemáme v případě životního stylu úplně čisté svědomí, není třeba házet flintu do žita – medicína nabízí řadu způsobů, jak svou vizáž omladit.

V džungli zákroků

Surfujete po internetu, vedete diskuze na nejrůznějších serverech a doufáte, že zjistíte, který ze široké škály zákroků bude pro vás ten nejlepší? Právě jste se rozhodli, že podstoupíte chemický peeling, když vám padla do oka laserová rejuvenace nebo mikrojehličkování? A co když už jste zralí na 3D nitě? Ruku na srdce – vybrat si není vůbec jednoduché. Ani doporučení kamarádek nemusí být to pravé – už jen proto, že máme každý jinou pleť.

Jak tedy postupovat? (obrázek – žena diskutující s lékařem) Radíme navštívit odborníka – estetického dermatologa a poradit se s ním. A tady je naopak doporučení kamarádek na místě. Ptejte se, kterého lékaře doporučují ony, jaké mají zkušenosti s tou či onou klinikou nebo pracovištěm. Dobré doporučení bývá nad zlato!

Tak co vás trápí?

Stárnutí zahrnuje řadu dílčích změn, které je třeba odlišit. Každá z nich totiž může vyžadovat jiné řešení. První stížnosti přicházejí na vrásky. A věřte nám, vrásky jsou celkem věda. Jako jedny z prvních se začínají tvořit v oblasti očí, už proto, že v těchto místech bývá nejvýraznější mimika a také je zde velmi jemná pleť. Pvní dojem z příjemné vizáže kazí také nosoretní rýha, svislé vrásky nad kořenem nosu a vrásky kolem úst, tzv. marionety, kvůli kterým pak často působíme přísně. A pozor – vrásky samozřejmě nepostihují jen obličej, uvolněná kůže se může objevovat pod bradou, na krku, dekoltu, ale i hřbetech rukou.

Kdybyste se zadívali na svou fotku z dob, kdy vám bylo třeba dvacet a porovnali ji se současností, nejspíš si všimnete, že vaše tváře byly plnější, lícní kosti výraznější a oči více vynikaly. Ano, s přibývajícím věkem jako by tvář ztrácela na objemu. Pomalu, plíživě ustupují nejen měkké tkáně, ale ubývá i kostní hmoty. A právě tato ztráta objemu může za to, že vypadáme starší.

Výplně – objem i hladká pleť

Jedním z trendů, jak se zbavit vrásky nebo navrátit objem tkáním, je injekční aplikace kyseliny hyaluronové. Je to látka, kterou máme přirozeně v těle, proto ji také naše tělo dobře přijímá. Používá se k vyhlazení vrásek, domodelování kontur obličeje, ale také k navrátu plnosti tváří. Slouží také k omlazení dekoltu, krku, rukou a zvětšení objemu rtů.

Zvláštním typem aplikace kyseliny hyaluronové je tzv. Skinbooster. Jedná se o zasíťovanou kyselinu hyaluronovou, která se jemnými, ultratenkými jehličkami nebo kanylkou aplikuje do hlubších vrstev pokožky obličeje. Díky tomu je pleť hluboce hydratovaná a působí mladistvým dojmem. Voda je tím elixírem mládí, která, jak jinak, než věkem z tkání ubývá.

K výplním však patří jedno varování – pozor nepřepísknout to! Vybavte si ženy s tzv. kachním rtem. Také si říkáte, proč to ty ženy tak přehánějí? Odpověď je prostá – na výplně si totiž rychle zvyknete a budete chtít znovu přidat, protože přestanete vnímat, že stále máte v objemu dost. Jestli ale opravdu nastala chvíle na další aplikaci, vám nejspolehlivěji poví odborník.

Starý dobrý botolutoxin

Lidé často nerozlišují mezi výplněmi kyselinou hyaluronovou a botulotoxinem. Ten dokáže zablokovat nervové přenosy ve svalu, tím zabrání jeho stažení a vráska, způsobená mimickými pohyby, mizí. Proto se botolutoxin používá jen na vodorovné vrásky na čele, vrásku u kořene nosu nebo vějířky očních koutků. Naopak do dolní poloviny obličeje botolutoxin nepatří – mohl by nepřirozeně zablokovat mimiku. Pokud je injekční aplikace botolutoxinu pro váš problém třeba, znamená to pro vás zhruba patnáct minut v ambulanci a potom řadu měsíců bez vrásek.

Prozářit pleť

Možná máte pocit, že se ani tak nepotřebujete zbavit konkrétní vrásky, jako spíš pleť celkově omladit a prozářit. V takovém případě jí dodejte výživu mezoterapií či plasmaliftingem. Nejmodernějším typem mezoterapie je tzv. medical microneedling, který dokáže v hlubších vrstvách pokožky stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu.

Někdy může lékař doporučit také některou z metod, při které se odstraní svrchní vrstvička kůže. K těmto metodám patří chemický peeling, který díky kombinaci ovocných kyselin zasahuje různé vrstvy pleti. Tím stimuluje obnovu buněk a pleť vypadá hladší, prozářenější a mladší. Ošetření se pro dobrý výsledek musí několikrát zopakovat. Obdobnou službu potom nabízejí nejrůznější druhy frakčních laserů.

Chce to víc?

Pokud jsou známky stárnutí už výrazné, může vám lékař doporučit lifting za využití 3D nití. Jedná se o novou generaci nití s liftingovými zoubky, které povytáhnou kůži tam, kde byla ještě před pár lety a na nějaký čas ji zafixují v této poloze. Gravitaci přece jen chvíli potrvá, než se přiholásí a vy klidně celý rok budete vypadat mladší a svěží.

Samozřejmě my i vy víme, že žádná z těchto metod nezastaví čas. Může ale váš věk vrátit o řadu let zpátky. Nemá nežádoucí účinky, nevyžaduje hospitalizaci a hlavně!, její účinek není trvalý, změna je vratná, a pokud vám zachutná, dá se naopak pak kdykoliv zopakovat. Tak proč to nezkusit?

 

GuideBook: Anti-aging proměny

Stáhněte si zdarma průvodce miniinvazivními omlazujícími zákroky. E-book si můžete stáhnout v PDF formátu pro tisk a stolní počítač nebo ve formátu pro váš mobilní telefon:

 

Anti-aging videa

Sada videí anti-aging proměn klientek Perfect Clinic.