Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

+
Která žena by je nechtěla krásná, plná a tak akorát velká. A která z nás si alespoň občas nepostěžuje, že její prsa taková nejsou. Zkrátka, je to marné, je to marné, je to marné. Jenomže, milé dámy, konec stížnostem a pojďme se svým poprsím něco udělat!

Na velikosti (ne)záleží!

Také jste přesvědčovaly samy sebe, že poprsí o velikosti číslo 1 vám stačí? Jenže stejně jako mnoho dalších žen, ke kterým příroda nebyla příliš štědrá, jste i vy jednoho dne narazily na limity malého poprsí a můžete tak s klidem potvrdit, že tento nedostatek se zdaleka netýká jen ženského sebevědomí, ale i řady dalších, prakticky vypadajících problémů. Například máte omezený výběr podprsenky a dalších kousků oblečení, které vyžadují plný dekolt. Nebo můžete potvrdit skutečnost, že žena s menším poprsím automaticky – a často ke své nelibosti – od něj odvádí pozornost a přehazuje ji například ke svému pozadí? A jsme u jádra problému: od pradávna se ví, že krása spočívá v harmonii, ve vyváženosti tělesných proporcí. A tak jako tuto harmonii může narušit příliš malé poprsí, stejným estetickým problémem bývají i nadměrná prsa. Milé dámy, na velikosti zkrátka a dobře záleží. A to vždycky!

Tvary v ohrožení

Krásné poprsí však nedělá jen jeho správná velikost, ale i tvar. S přibývajícím věkem a životními událostmi naše prsa dostávají opravdu zabrat. Nemůžeme se proto divit, že jejich kůže ztrácí elasticitu a povoluje se, a prsa kvůli neoblomné gravitaci poklesávají. Ale nejde jen o věk a působení gravitace, na vině jsou i změny během těhotenství a kojení. Většina žen se při kojení těší z objemu svých prsou a doufá, že i po jeho ukončení taková zůstanou. Pravdou ale zůstává, že prsa se po ukončení kojení většinou již do původního stavu nevrátí. Často dochází k jejich poklesu a prověšení, prsní bradavky míří směrem dolů. Zděšení pak přináší i situace, kdy v důsledku kojení atrofuje mléčná žláza, a prsa jsou po ukončení kojení nejen menší, ale připomínají dva prázdné vaky.

Návrat ke kráse

Pokud byste se kterékoliv z žen zeptaly, co ji na jejích prsou trápí, bude okamžitě schopná svůj problém přesně pojmenovat. Když se však dotážete na řešení, po kterém touží, odpověď už zdaleka nemusí být tak jednoznačná. Je to proto, že možnosti plastické chirurgie jsou poměrně široké a ne vždy je snadné bez porady se zkušeným odborníkem vyhodnotit, který zákrok je pro řešení konkrétního problému skutečně vhodný. Ve hře je totiž možnost zvětšení prsou, jejich modelace nebo naopak redukce..

Vážně je chci větší

Asi nejčastěji ženy využívají možnost zvětšení poprsí pomocí implantátů. Ty obvykle bývají vyplněné silikonem a mají buď kulatý nebo anatomický tvar. A především mají různé velikosti. Jakou ale zvolit? K plastickým chirurgům do ordinace často přicházejí ženy s jasnou představou, jakého čísla košíčku podprsenky chtějí dosáhnout. A někdy pak bývají překvapené. Stejně jako všude jinde i u zvětšování prsou totiž platí, že méně je někdy více. Doba nepřirozeně velkého poprsí je dávno pryč a cílem operace je dosáhnout co nejpřirozenějšího vzhledu. V tomto ohledu nezáleží jen na proporcích ženské postavy, ale například i na kvalitě kůže a celkové konstituci hrudního koše. Výběr implantátu co se týče tvaru, je vhodné ponechat na lékaři, stejně jako volbu značky. Každý má vyzkoušenou „tu svoji“, se kterou se mu dobře pracuje a má s ní nejlepší výsledky.

Jen hezčí a pevnější

Chcete prsa stejně velká, ale pěkně pevná a zpátky na svém místě? Žena s tímto požadavkem je adeptkou na modelaci poprsí. Při tomto zákroku se prs pozvedne, odstraní uvolněná kůže a upraví tvar bradavky. Pokud již není dostatek prsní žlázy, je nejjednodušší spojit modelaci a augmentací, což znamená, že se během modelace vloží ještě silikonový implantát a prázdným prsům se tak kromě jejich postavení na hrudníku vrátí i jejich mladistvá plnost.

A co zmenšit?

I to je možné – redukční operace prsou je vhodná pro ženy, které trápí nadměrná velikost. Jedná se nejen o estetický problém, ale často i o velkou zdravotní zátěž, kdy trpí záda, psychika i kůže ve styčných plochách prsů. Velká prsa také rychleji poklesávají a působí neesteticky. Při nápravné operaci lékař prsy zmenší a domodeluje do optimální velikosti. Ženě se tak nejen zdravotně uleví, ale její prsa jsou opět atraktivní.

Pár negativ

A protože každá mince má rub a líc, existují i tady méně příjemné stránky. Řada žen se ptá, zda budou moci po operaci kojit. Ačkoliv se lékaři snaží o maximální šetrnost, může se stát, že po modelaci a redukci kojení už možné nebude. Zvětšení prsou, kde se nezasahuje do prsní žlázy, je k budoucím maminkám laskavější a kojení nebrání. Proto odborníci doporučují, aby žena vyhodnotila, zda pro ni nebude lepší podstoupit redukční anebo modelační operaci až v době, kdy již další těhotenství neplánuje.

Dalším z možných negativ je vznik pooperačních jizviček. U augmentace vedou v podprsní rýze a krásně se v ní skryjí, zato u modelace a redukce už mohou být jizvy ve tvaru kotvy směrem od prsní bradavky do podprsní rýhy na nahých prsou zblízka vidět. Prádlo je ovšem zcela skryje. Plastičtí chirurgové mají naštěstí jemné ruce i šicí materiály, díky kterým se jizvičky minimalizují a ony časem značně vyblednou a stanou se z nich tenké linečky. Nikdy však zcela nezmizí a s tím je třeba počítat.

Co operace obnáší?

Ať už se žena rozhodne podstoupit zvětšení, modelaci nebo zmenšení prsou, vždy musí počítat s některými nároky a omezeními. Protože každá operace je spojena s určitými zdravotními riziky, je nutné se na ni dobře připravit, jak po stránce fyzické, tak i psychické. Žena musí počítat s předoperačním vyšetřením a doporučuje se i prohlídka u mamologa. Důležitá je psychická pohoda, která ovlivňuje celkový průběh operace i zdárné hojení.

A je tu ještě časová náročnost – rekonvalescence totiž trvá od dvou do čtyř týdnů. Celý výsledek operace je také závislý na pečlivém nošení kompresní podprsenky po celou dobu hojení. A nezapomeňte, po tuto dobu je třeba vyhýbat se zatěžování prsního svalu včetně zvedání malých dětí. Takže – zapojit tatínky a babičky!

 

GuideBook: Perfektní Prsa

Stáhněte si zdarma průvodce operací prsou. E-book si můžete stáhnout v PDF formátu pro tisk a stolní počítač nebo ve formátu pro váš mobilní telefon:

Stáhněte si exkluzivní e-book nabitý informacemi o zvětšení prsou.

 

Videa operací prsou

Sada videí a příběhů klientek Perfect Clinic k operaci prsou.