Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Silhouette lift - miniinvazivní plastika obličeje pomocí vláken

Plastická operace obličeje Silhouette lift je skutečně neinvazivní nebo spíše miniinvazivní zákrok. Minimalizace zásahu do těla a stop na něm tkví v krátkých chirurgických řezech (max 2 cm) ve vlasech a v zavedení speciálních nití do podkoží pouhým vpichem. Odpadá tím pádem rozsáhlé odpojení kůže a podkoží jako u klasického faceliftu a nehrozí rozsáhlejší modřiny, poruchy prokrvení kůže nebo poruchy inervace obličejových svalů. Hladkým nekomplikovaným hojením po liftingu Silhouette je umožněn rychlejší návrat do práce a běžného života během několika dní, zatímco u klasického liftingu obličeje trvá rekonvalescence obvykle i dva týdny. Efekt plastiky obličeje Silhouette je mnohem trvalejší než u výplní a podobný efektu faceliftu.

Rychlé informace

  • Řeší pokles kůže kolem dolní čelisti a hluboké nasolabiální rýhy
  • Provádí se ambulantně v lokální anestezii
  • Krátké řezy jsou skryty ve vlasech
  • Zavedená mikroskopická vlákna po kůží nejsou hmatná, viditelná ani subjektivně vnímatelná
  • Záměrně „přehnaně“ vytažený stav během dne, dvou mizí a vyrovná se
  • Rekonvalescence je krátká, v řádu dnů

1 2
před operací po operaci
3 4
před operací po operaci

Kdy podstoupit lifting Silhouette?

Důvodem pro tento zákrok jsou první projevy stárnutí obličeje u žen i mužů někde mezi 40. a 55. rokem věku, zejména prohloubené nosoretní a bradoretní rýhy, pokles ústního koutku, pokles kůže na tvářích a hraně dolní čelisti i oplošťující se oblast lícních kostí. Velmi dobře se hodí i pro zvednutí pokleslého obočí, čímž se mnohdy předejde operaci horních víček.

Silhouette lift - kontraindikace

Zákrok obecně není vhodný pro obličej s velmi tenkou kůží s výraznými hlubokými vráskami.

5 6
před operací po operaci

Jak probíhá plastika obličeje Silhouette?

Miniinvazivní plastika obličeje Silhouette lift se provádí na operačním sále obvykle v místním znecitlivění, někdy v kombinaci s lehkým přispáním, tzv. analgosedací. Nejprve provedeme malé asi 2 cm řezy ve spánkové krajině, kudy zavedeme na každou polovinu obličeje 4 vlákna, která vypíchneme v předem označených bodech poblíž nosoretní rýhy, ústního koutku a hraně dolní čelisti.
Niť je vyrobena z vstřebatelného vlákna, na kterém jsou v určitých pravidelných intervalech vytvořeny uzlíky a mezi nimi pohyblivé pohárky ze vstřebatelného materiálu. Tyto kuželíky dovolují vláknu se lépe zachytit v tkáni a tím udržet její napětí. Není třeba obávat se jejich viditelnosti ve tváři, protože pohárky se během několika měsíců vstřebají, vlákno se obalí nově vytvořeným jemným a již dostatečně pevným vazivem s již dostečnou pevností a jejich funkci tak převezmou uzlíky na vlákně. Přiměřeným napětím vláken se dosáhne požadovaného "liftingového" efektu.

7 8
9 10

Pooperační péče u Silhouette plastiky

Pokud probíhá plastická operace obličeje v místním znecitlivění, odchází klient po zákroku domů. Po analgosedaci doporučujeme zůstat a odpočinout si několik hodin na klinice.
Mohou se objevit jen drobné, výjimečně větší modřiny a mírný otok. Stejně tak se mohou objevit drobné vtaženiny nebo bouličky na kůži, které během týdně vymizí. Zákrok nezanechává viditelné stopy, protože ve vlasaté části nejsou droboučké jizvy patrné.
Při správné indikaci je efekt patrný hned po zákroku a ještě se zlepšuje během prvních dvou týdnů. Efekt liftingu obličeje je po několika letech popotažením vlákna snadno obnovitelný.

 

Ceník zákroků