Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

+

Miss Andrea Bezděková - plastika nosu, MUDr. Zdeněk Pros

Čerstvá Česká Miss Andrea Bezděková podstoupila v Centru estetické medicíny Perfect Clinic, konkrétně u MUDr. Zdeňka Prose, korekci nosu, se kterým už delší dobu nebyla spokojená.

plastikaNosu-miss 4-small  

„Pro mě je to velmi citlivé téma. Myslím, že nebudu jediná, kdo o svých chybách nemluví rád nahlas. Zjistila jsem, že když se na ně zbytečně neupozorňuje, je dost velká pravděpodobnost, že si toho okolí ani nevšimne. Nicméně, teď když je to venku, můžu mluvit naprosto otevřeně. Mé rozhodnutí rozhodně nebylo zapříčiněno míněním druhých. Je to má vlastní iniciativa, která se ve mně probudila již před pár lety. Zákrok tedy zvažuji poměrně dlouho. Pochopitelně se na výsledek těším, protože věřím, že všechno proběhne v naprostém pořádku. Člověk v těchto okamžicích nemůže ani pomyslet na katastrofické scénáře,” vysvětluje vítězka klání krásy své důvody pro zásadní rozhodnutí.

Oč se v případě Andrey konkrétně jednalo, přiblížil operatér, MUDr. Zdeněk Pros: „Andree jsem se snažil operaci rozmluvit. Ale byla pevně rozhodnutá, že ji chce. Má malý hrbol na hřbetu nosu a drobnou stranovou asymterii. Mně připadá její nos zajímavý, ale jí se nelíbí. Provedené změny proto nebudou nijak dramatické, jen se lehce upraví to, co Andree vadí. Budeme provádět klasickou operaci nosu, tzv. rhinoplastiku zavřenou metodou, tzn. že řezy jsou vedeny všechny uvnitř nosních dírek, zvenku nebude viditelná žádná jizva. Tímto přístupem se musí odpreparovat kůže od nosního skeletu, tzn. chrupavek a nosních kůstek. Pak se provedou změny na skeletu, malinko se zmenší chrupavky hrotu nosu, sesekne se hrbol na hřbetu nosu a musí se ještě zlomit nosní kůstky při přechodu na horní čelist, aby výsledný nos byl hezky štíhlý. Poté sešijeme kůži v nosních dírkách, přiloží se sádrová dlaha zvenku na nos a nosní dírky se na 24 hodin vyplní tamponádou.”

plastikaNosu-miss 6-small

Je pochopitelné, že královna krásy cítila před zákrokem jisté obavy, nicméně o strachu v pravém slova smyslu úplně mluvit nešlo: „Možná jen z toho, že když se po tom všem podívám do zrcadla, budu sama sobě cizí. Myslím, že každý člověk má na první pohled to “něco”, co by si měl za každou cenu opatrovat a střežit. A ať bude úprava jakkoli drobná, pořád je to zásah do obličeje.” K doktoru Prosovi ale chová naprostou důvěru: „Věřím, že budu v těch nejlepších rukách. Bez tohoto pocitu, bych žádnou operaci ani podstoupit nehodlala.”

Andrea je velmi mladá dívka, která má z plastických operací velký respekt a žádnou by nepodstoupila, pokud by k ní neměla opravdu zásadní důvody. Tvrdí ale, že je každého věc, jak svůj problém řeší. „Beru to jako naprosto osobní záležitost. Pokud svolíte k něčemu takovému, je potřeba být přesvědčen o tom, že to v první řadě děláte hlavně sám pro sebe. Všem ostatním to může být úplně jedno.”

plastikaNosu-miss 11-small

Zákrok dopadl na výbornou, což dokládají slova obou aktérů. „Operace trvala asi hodinku, proběhla naprosto standardně, bez nejmenších komplikací. Andreu hned první den po operaci čeká odstranění tamponády z nosu a po 2 týdnech pak sejmutí sádrové dlahy,” zhodnotil výkon MUDr. Zdeněk Pros. 

„Je asi divné říci, že se sotva pár hodin po operaci cítím skvěle, ale je to pravda. Vůbec nic mě nebolí. Přesně, jak jsem očekávala, pan doktor Pros odvedl bravurní práci  a já mohu směle doporučit každému, kdo váhá, ať se ničeho nebojí a jde do toho,” nešetřila Andrea slovy chvály.