Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

+

Vlaďka Erbová má díky doktoru Kufovi znovu krásná prsa

Modelka Vlaďka Erbová se svěřila už podruhé v životě do rukou zkušeného plastického chirurga MUDr. Romana Kufy a nechala si vymodelovat nové poprsí. Důvodem k dalšímu zákroku byl pokles prsou v důsledku velkého úbytku váhy po porodu syna a onemocnění štítné žlázy.

erbova-clanek

Dr. Romana Kufu si znovu vybrala proto, že to byl právě on, kdo před lety modelce reoperoval a napravoval velmi nepovedenou první modelaci. Po celou dobu šesti let neměla Vlaďka s prsy žádný problém a byla naprosto spokojená. „Rok po porodu syna jsem ale začala ztrácet váhu, zhubla jsem až na 44 kg, což se samozřejmě odrazilo na těle i na obličeji, tehdy jsem začala k dr. Kufovi docházet na výplně v obličeji a v té době jsme se také shodli, že došlo v důsledku úbytku váhy k poklesu prsou. Zároveň jsem ale měla velký problém se štítnou žlázou, v této souvislosti jsem podstoupila vyšetření prsou, kde se objevily uzlíky, proto operace byla nemožná. Rok jsem se se šítnou žlázou i s prsy léčila. Až nyní jsem měla příznivé výsledky hormonů i prsou a mammolog mi sdělil, že je nejvhodnější doba k zárkoku bez všech rizik. Na základě tohoto výsledku jsem se objednala na reoperaci opět k dr. Kufovi, kterému věřím,” vysvětluje Vlaďka důvody svého rozhodnutí.

Operace Vlaďky Erbové, které se odborně říká modelace prsou s augmentací, probíhala bez komplikací ve standardní době hodinu a půl a MUDr. Kufa použil implantáty vysokého profilu o velikosti 345 ml a 365 ml. „Během operace se odebralo skutečně poměrně významné množství kůže, zvláště z více pokleslého prsu, aby se prsa pozvedla. Implantáty se vkládaly nepatrně větší, než Vlaďka původně měla, aby se prsa vyplnila a nezmenšila ubráním kůže. Abychom zachovali krásný dekolt, protože úbytek prsní žlázy v horní části prsou po zhubnutí a kojení byl evidentní, vložily se implantáty pod sval, čímž se zabránilo viditelnosti horní hrany implantátu pod kůží a nepřirozenému přechodu mezi ním a hrudníkem. Přístup jsme zvolili přes stávající jizvy, takže žádné nové Vlaďce na prsou nevznikly,” přiblížil průběh operace MUDr. Roman Kufa.  

erbova-clanek2

Ačkoli modelka přicházela na kliniku s lehkou obavou z bolesti, byla pooperačním stavem velmi mile překvapená. „Cítím se den po operaci, vlastně jen pár hodin, skvěle. Naprosto. Měla jsem strach z bolesti, ale žádná nebyla. Dostala jsem po operaci jen čípek a ted už jsem doma a další nepotřebuji. Samotnou mě to překvapilo. Stejně jako prsa. Když mi doktor Kufa řekl, že vkládal do prsou implantáty velikosti 345 ml a 365 ml, aby vyrovnal asymetrii, resp. větší pokles jednoho prsa a pozvedl je obě, lekla jsem se, že to budou velké „balony". Když mi při převazu ráno před propuštěním z Perfect Clinic prsa ukázal, byly obavy pryč. Prsa jsou nádherná už tedˇ, kdy je ještě otok, ale už to znám a vím, jak budou vypadat po jeho opadnutí. Především jsou stejná jako jsem měla v době, kdy jsem s nimi byla nanejvýš spokojená, velikost je přesně taková, po jaké jsem toužila, budou to „déčka“ – ke mně sedí a hlavně, jsou znovu pozvednutá nahoru. Jediný problém v rekonvalescenci mám při zvedaní se z postele, ale když na to příjde, už i uvařím,” dodala Vlaďka s humorem.

Galerie