COVID-19: aktuální informace: Návštěva Perfect Clinic neodporuje pravidlům lockdownu!

Video konzultace
Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Zvětšení prsou anatomickým implantátem

http://m.old.stream.cz/?m=mobile&a=play&id=811726

Mistryně světa podstoupila zvětšení prsou v Perfect Clinic u doktora Ferry i kvůli handicapu na světových závodech. Podívejte se, jak anatomický implantát vyrovnal její vysportované tělesné proporce.

„S výsledkem jsem nadmíru spokojená, a to nejen z estetického hlediska. Cítím se teď velmi dobře, pocit cizího materiálu po pěti týdnech už nadobro pominul, prsa jsou měkká a jako moje vlastní“ konstatuje vicemistryně světa v disciplíně Fitness model a mistryně Evropy v Bikiny fitness.

Nejen v modelingu a v showbyznysu může plnější poprsí dopomoci k úspěchům v kariéře. Nezanedbatelnou roli hraje i v některých sportovních odvětvích! Své o tom ví Magdaléna Kažimírová, mistryně Evropy v nové sportovní disciplíně Bikiny fitness. Zatímco v klasické kulturistice je prezentován především objem svalů, zde jde převážně o jejich symetrii a krásu celého těla. A na rozdíl od zadečku či břicha prsa sportem vymodelovat nelze. Právě z tohoto důvodu zvolila Magdaléna silikonové implantáty. Svěřila se letos v březnu do péče plastického chirurga Jiřího Ferry z Perfect Clinic a výsledek předčil její očekávání.

maggie-pred-po

„S výsledkem jsem nadmíru spokojená, a to nejen z estetického hlediska. Cítím se teď velmi dobře, pocit cizího materiálu po pěti týdnech už nadobro pominul, prsa jsou měkká a jako moje vlastní“ konstatuje tato 26letá sportovkyně z Košic, o jejíž tělesné kráse rozhodně nemohlo být pochyb ani před operací. V roce 2010 se totiž stala vicemistryní světa v disciplíně Fitness model, v loňském roce mistryní Evropy v Bikiny fitness. Tak proč silikonová prsa? „Říkala jsem si, že mám každým rokem hezčí zadek a břicho, ale nahoře to chybí, protože v prsou není sval, jen mléčná žláza a tuk, který tréninkem ubývá. Proto jsem se rozhodla podstoupit tuto operaci,“ vysvětluje Magdaléna, kterou její blízcí oslovují Maggie. A dodává: „Dívky, které nemají prsa, mají trošku menší šance i na závodech.“ Ovšem je to vůbec fair, vypomáhat si při soutěžích plastickou operací? „Chirurgické operace jsou akceptovatelné pokud jde o prsa, ale implantáty by neměly být vkládané do sedacích svalů - ty totiž vytrénovat lze,“ vysvětluje Maggie.

Ve sportovní disciplíně Bikiny fitness hodnotí porota tělesné proporce a souměrnost celé postavy závodnice. Ovšem kromě svalů si všímá také ženské krásy, úpravy pokožky, vlasů, líčení a třeba i chůze a ladnosti pohybu.

Nejpřirozenější jsou anatomické implantáty

Lékař Jiří Ferra navrhl Maggie typ i velikost implantátu přesně na míru. „Vybrali jsme anatomický implantát Natrelle, protože to je vzhledem k věku a vybrané velikosti to nejpřirozenější, co můžeme nabídnout.  Prsa zvětšená těmito implantáty vypadají hezky, i když je žena v plavkách, tenkých podprsenkách či nahá,“ vysvětluje plastický chirurg z týmu lékaře Romana Kufy z Perfect Clinic a dodává: „Maggie si vybrala přiměřené implantáty, které jí zvětšily prsa o jednu až jednu a půl velikosti a budou ji tak nejen reprezentovat, ale zároveň ji nebudou překážet při tréninkové zátěži,“ konstatuje Jiří Ferra.

Plastický chirurg Maggie vložil implantáty pod sval, čímž zaručil, že na pohled nebudou nijak viditelné. To je pro Maggie obzvlášť důležité v době závodů, kdy se dívky maximálně zbavují tuku, aby svaly tzv. vyrýsovaly. A to by mohlo implantát ukrytý pod žlázu zviditelnit. 

Kdy začít s tréninkem?

Na příkladu Maggie je dobře vidět, že rekonvalescence po zákroku nebývá nijak dlouhá ani náročná. „Asi tři týdny po operaci jsem začala trošku trénovat nohy a o týden později už i zapojovat ruce. Ze začátku jsem cítila tlak v prsou, což bylo nepříjemné například při chůzi na běžeckém pásu. Teď pět týdnů po operaci už je to úplně v pořádku, takže si můžu jít i zaběhat,“ konstatuje krásná sportovkyně.

Podle lékařů se dívky a ženy často ptají, zda se budou moci po augmentaci (zvětšení) prsou opět plně věnovat svým sportovním aktivitám. Tedy chodit do posilovny, plavat, běhat, atd. Plastický chirurg Jiří Ferra míní, že významnější pohybová omezení čekají klientky obvykle pouze pět až šest týdnů po operaci. A i Maggie, která je vrcholovou sportovkyní, se může již pět týdnů po operaci vrátit k téměř plné zátěži.  „Je samozřejmě důležité, aby se nepřetahovala a poslouchala své tělo. Tedy pokud by jí prsa při nějakém cviku pobolívala, aby od něj raději prozatím ustoupila,“ konstatuje lékař.

Maggie se aktuálně připravuje zářiové na mistrovství světa pod záštitou prestižní mezinárodní federace IFBB. Bude zajímavé slyšet, zda jí její nové poprsí pomůže obhájit mistrovský titul, už bez pocitu handicapu.

Galerie

Videa Perfect Clinic na YouTube

Na YouTube kanálu si prohlížejte všechna videa nebo se přihlaste k odběru nových: