Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Chemický peeling je lékařská technika, při které se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Tyto kyseliny destruují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. Pleť je po ošetření zdravější a hladší.

Co chemický peeling dokáže?

  • zlepšit  texturu pleti
  • sjednotit barevný tón pleti a  snížit četnost hyperpigmentací
  • zmenšit póry a regulovat mazotok
  • rozzářit a projasnit pleť

Anti-aging proměny: Chemický peeling, Skinbooster, plasmaterapie, botulotoxin

Anti-aging proměny: Chemický peeling, Skinbooster, plasmaterapie

Co jsou to AHA kyseliny

Název AHA kyseliny je zkratkou Alpha Hydroxy Acid. Jedná se o ovocné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v ovoci, zelenině a dalších potravinách. Jsou to tedy látky biologického původu se schopností rozpouštět se ve vodě. V současnosti již byly vyvinuty i syntetické varianty těchto kyselin.

Mimořádnou vlastností AHA kyselin je exfoliace, tedy schopnost odstranit odumřelé povrchové vrstvy kůže. Podle konkrétního složení ovocných kyselin může chemický peeling zasáhnout do různých vrstev kůže. Jednotlivé typy AHA kyselin jsou vhodné pro konkrétní typ kůže a konkrétní problém. Jedná se například o kyselinu glykolovou, mléčnou, citronovou, mandlovou apod.

Vzhledem k různým kombinacím a koncentracím AHA kyselin lze působit povrchově i do hloubky kůže. Lékař vždy vybírá konkrétní složení pro daný typ podle řešeného problému a stavu pleti. V případě chemického peelingu, který zasahuje hlubší struktury kůže, je prokázaná remodelace kolagenu již po dvou týdnech od ošetření a následně může trvat až rok. Pro ideální výsledek je důležité ošetření několikrát zopakovat.

Jaké problémy chemický peeling řeší?

Chemický peeling dokáže odstranit řadu problémů. Jedná se zejména o zlepšení textury pleti, která je po ošetření rozzářená a projasněná. Zjemňuje se také její struktura, zvláště pokud je pleť zasažena množstvím jemných vrásek a nerovností, dochází k jejich viditelné redukci.

Chemický peeling je také velice účinný u léčby akné, kdy dokáže výrazně zmírnit jeho projevy. AHA kyseliny totiž nejen odstraňují odumírající buňky, ale působí také antibakteriálně. Současně stahují rozšířené póry a regulují nadměrný mazotok.

Úspěšně lze také chemický peeling použít na sjednocení barevného tónu pleti či k zesvětlení nadměrných pigmentací.

Příprava na chemický peeling

Chemický peeling ze strany pacienta nevyžaduje žádnou velkou přípravu. Je důležité pouze lékaře informovat o chronických onemocněních, užívaných lécích a alergiích. Také by měl vědět, pokud se u vás v minulosti objevil keloid, tedy hojení ran po úrazu nebo operaci nadměrným jizvením. S ohledem na to, že v prvních dnech po ošetření bývá pokožka zarudlá a olupuje se, doporučujeme naplánovat návštěvu dermatologa tak, aby vám hojení nepůsobilo společenské obtíže.

Kontraindikace chemického peelingu

Chemický peeling je zcela bezpečnou a léty prověřenou metodou. Přesto je několik kontraindikací, kdy jej není možné použít. Jedná se o těhotenství a kojení, alergie na některou z látek obsažených v přípravku, akutní kožní infekce či ekzém v místě ošetřované oblasti, celková akutní viróza nebo bakteriální infekce. Chemický peeling by se měl odložit také v případě, že jste v posledních šesti měsících prodělali operaci v obličeji.

Průběh chemického peelingu

Chemický peeling je nebolestivý a nevyžaduje znecitlivění. Lékař podle typu pleti a problému vybere konkrétní peelingový přípravek. Potom na očištěnou pokožku nanese vrstvu AHA kyselin, které nechá po určitou dobu působit. Následně působící látku odstraní a pleť opatrně osuší. Aby chemický peeling přinesl co nejlepší efekt, provádí se ošetření v sérii několika sezení. Konkrétní počet určí dermatolog.

Po chemickém peelingu

Chemický peeling nevyžaduje žádný zvláštní režim po ošetření. Pokožka může být lehce zarudlá a začne se jemně olupovat. Po dobu této regenerace je nutné vyhnout se slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným UV faktorem. Důležité je také vyhnout se sálavému teplu v soláriu nebo sauně. Podle doporučení dermatologa je důležité aplikovat na pleť zklidňující a regenerační přípravky.

Kdy po chemickém peelingu kontaktovat lékaře?

Chemický peeling je velmi bezpečná procedura a obvykle je zcela bez komplikací. Ve výjimečných případech se může rozvinout alergická reakce, která se projeví jako zarudnutí či puchýřky. Dlouhodobě je možnou komplikací vznik nežádoucí pigmentace.

Přetrvání výsledku chemického peelingu

Chemický peeling pleť výrazně omladí, barevně sjednotí a vypne. Nezabrání však vlivu času a tvorbě dalších vrásek. V každém případě jeho efekt přetrvá řadu měsíců a následně jej lze bez omezení v případě potřeby zopakovat.

Pro dokonalý výsledek

Chemický peeling lze kombinovat s řadou dalších omlazovacích metod. Ideální je doplnit omlazení pleti metodami jako je Skinbooster, plazmaterapie či mezoterapie. V případě hlubších vrásek či rýh doporučujeme použít preparát na vyhlazení vrásek nebo injekční výplně a následně pomocí chemického peelingu pak omladit a zlepšit celkovou strukturu pleti. Chemický peeling může být také ideální metodou, která dlouhodobě napomáhá udržovat mladistvý vzhled po plastických zákrocích jako je facelift nebo aplikace nití Aptos.

 

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

Videa: Anti-aging proměny Perfect Clinic Dermatology

Sada video příběhů našich klientek vás provede miniinvazivními omlazujícími zákroky.

 

Ceník zákroků