Zvětšení prsou (Augmentace)

Pro zvětšení prsou používáme vysoce kvalitní implantáty anatomické i kulaté.

Plastika prsou

Zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů řeší problémy žen, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí. Při plastice prsou se používají vyzkoušené a ve studiích ověřené implantáty. Nikdy nebylo prokázáno zvýšené riziko výskytu nádorového onemocnění v souvislosti s jejich použitím. Silikonové implantáty pro augmentaci prsou jsou různého tvaru (kulaté, tvar kapky) a velikosti, což umožňuje vytvarovat plnější poprsí podle přání a představ pacientky. Samozřejmě lze pomocí implantátů vytvořit i opravdu velká prsa. To však je možné pouze po rozumné domluvě s operatérem, který posoudí, zda je to pro pacientku vhodné vzhledem k tělesným proporcím a dispozicím.

Rychlé informace

  • Prsní implantáty nemají vliv na těhotenství a kojení
  • Používáme vysoce kvalitní implantáty anatomické i kulaté Natrelle a Mentor
  • Stehy jsou vstřebatelné a není třeba je odstraňovat
  • Elastická podprsenka se nosí 3 týdny nonstop
  • Kosticové podprsenky doporučujeme nosit až po dvou měsících

Stáhněte si exkluzivní e-book nabitý informacemi o zvětšení prsou.

Metody zvětšení poprsí implantátem

Prsní implantáty se vkládají pod mléčnou žlázu nebo pod prsní sval, takže případné pozdější kojení není narušeno. O umístění implantátu rozhodne lékař na základě tělesných dispozic pacientky a výsledného efektu, který chceme augmentací dosáhnout. Prsní implantát se do prsu vkládá ze tří možných přístupů:z řezu kolem dvorce na rozhrání světlé a pigmentované kůže, z řezu v podprsní rýze a z řezu v podpaží. Způsob zavedení je zvolen podle doporučení operatéra s přihlédnutím k přání pacienta. Zvětšení prsou se provádí v celkové narkóze za 1-2 denní hospitalizace.

Péče po augmentaci prsou

Po plastické operaci prsou jsou prsa obvázána obinadlem. Rány na prsu jsou přelepeny náplastí, která se ponechává 14 dní. Přes náplasti je přiložená sterilní gáza. Druhý den po zvětšení poprsí lékař odstraní z prsu drény, přes které odtéká zbytek krevní tekutiny. Pacientka si třetí den po operaci odstraní obinadlo, odlepí gázu z prsu, a desinfekcí ošetří náplast na ráně, aniž by ji odlepila. Poté se prsa opět překryjí sterilní gázou a chrání elastickou podprsenkou bez kostic. Prsy se po plastice mohou osprchovat za 4 dny. Po dvou týdnech od augmentace lékař odstraní gázu z prsu a odlepí i náplasti z rány.

Pacientky po operaci prsou, které se nemohou dostavit osobně na převaz, si mohou náplasti z rány odlepit samy. Stehy jsou vstřebávací a není nutné jejich odstranění. Poté je možné prsy osprchovat a za 18 dní od plastiky prsou se doporučuje začít s tlakovou masáží jizev. Tlakem prstu na jizvu se působí 30 sekund, poté se prst přesune na jiné místo jizvy. Tyto masáže se po zvětšení poprsí provádějí několikrát denně, vhodné je i použití krémů na jizvy. Elastická podprsenka bez kostic se ponechává 4 týdny od provedení augmentace, poté je možné ji vyměnit za jakoukoliv podprsenku. Pacientka dodržuje týden po zvětšení poprsí klidový režim, poté je možná kancelářská práce. Plná fyzická zátěž se doporučuje až po 4 týdnech od operace prsou. 

 

Z galerie před/po

 

Objednejte se na konzultaci

* označuje povinné údaje