Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Akné je nepříjemným projevem, typickým pro období dospívání. Co když ale nepřestane trápit ani v dospělém věku? Pak přichází na řadu naši odborníci estetické dermatologie.

Při léčbě akné je obvykle vhodná kombinace více vyšetření. S jejich volbou vám nejlépe poradí náš tým zkušených lékařů, kteří vytváří vždy zcela individuální terapeutický plán.

Tvorbu akné nejvíce ovlivňují:

  • hormonální změny,
  • genetická predispozice,
  • špatná životospráva,
  • nedostatečná hygiena kůže.

Trápí vás

  • zanícené pupínky,
  • jizvičky,
  • pigmentové skvrny?

Tvorba akné nemusí být jen problémem v oblasti obličeje, ale také zad, krku či paží. Jedná se o onemocnění kůže, kdy se v důsledku zvýšené činnosti mazových žláz tvoří hnisavé pupínky, někdy také s následnými pigmentovými skvrnami a jizvičkami. 

Co zahrnuje samotná léčba akné?

Léčba akné se sestavuje vždy individuálně s ohledem na závažnost onemocnění, věk pacienta, lokalitu a předchozí terapii. K ošetření postižených míst mohou být použity přípravky s dezinfekčním a hojivým účinkem, někdy také v kombinaci se speciálními léky. Pro místní ošetření akné je velice účinná kombinace chemického peelingu a mikrojehličkování (microneedeling). Chemický peeling je díky ovocným kyselinám, které obnovují povrchové buňky kůže – keratinocyty, velice efektivní při odstraňování hnisajících vřídků. Mezoterapie, mikrojehličkování a plazmaterapie zase pomáhají barevnému sjednocení pleti. Na nepěkné jizvičky a pigmentové skvrny je ideálním nástrojem speciální frakční laser. Při vzniku skutečně výrazných vpadlých jizev je také vhodné použít výplň na bázi kyseliny hyaluronové. Výsledek takového ošetření je často dlouhodobý.

Jak tedy s akné nejlépe bojovat?

Jestliže jste již vyčerpali veškeré možnosti samoléčby v podobě kosmetických přípravků a babských rad a vaše potíže přetrvávají, může vám pomoci právě estetická dermatologie. Pro opravdu úspěšné vyhojení akné se často využívá kombinace léčby léky, lékařských zákroků a vhodné kosmetiky a je zapotřebí pacientova aktivní spolupráce, disciplína a především také trpělivost.

Nejste si jistí, jaká metoda je vhodná právě pro vás?

Konzultujte to s našimi odborníky

Seznam vyšetření, která vám v boji proti akné pomohou, naleznete zde:

Léčba akné laserem

Jedním z nejzávažnějších důsledků akné jsou jizvičky a nežádoucí pigmentace. Zvláště v obličeji působí svému nositeli řadu nepříjemných problémů a společensky jej znevýhodňují. Navzdory intenzivní léčbě často není možné důsledkům akné zabránit. Lze je však úspěšně řešit pomocí CO2 laseru.

Plazmaterapie – Plazmalifting

Trendem dnešní estetické chirurgie jsou ambulatní miniinvazivní zákroky. Perfect Clinic na ně sází. Novinkou boje se zubem času je plazmaterapie (plazmalifting). Jsme rádi, že u nás na klinice nabízíme unikátní metodu Comfort Plasmaterapie, která je šetrnější a výrazně efektivnější.

Laserové ošetření pleti – Frakční CO2 rejuvenace

Ošetření vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem přináší oproti starším laserům řadu předností. Jedná se zejména o to, že frakční laser zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené.

Injekční výplně

Injekční výplně jsou přípravky na bázi kyseliny hyaluronové a dalších hydratačních a aktivačních složek. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, ale pro korekci vrásek lze aplikovat i botulo. přípravky, vlastní tuk a další. Použití výplňových materiálů je velmi oblíbená metoda k odstranění projevů stárnutí, korekci jizev, modelaci kontur a objemu tváře, zvětšení rtů a k celkovému omlazení.

Chemický peeling

Chemický peeling je lékařská technika, při které se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Tyto kyseliny destruují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. Pleť je po ošetření zdravější a hladší.

Mezoterapie - Medical microneedling

Medical Microneedling je nejmodernější způsob mezoterapie, která nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím spouští samoobnovu pokožky.