Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Ošetření vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem přináší oproti starším laserům řadu předností. Jedná se zejména o to, že frakční laser zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené.

Odstranění vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem

Co dokáže frakční laser?

  • Odstraňuje jemné drobné vrásky, nikoliv výrazné mimické, a vylepšuje strukturu a tonus pleti.
  • Také odstraňuje i jizvy po úrazech či po akné. Zde je obvykle zapotřebí dvou až třech aplikací v odstupu šesti týdnů.
  • Odstraňuje stařecké pigmentové skvrny, které vznikají v pozdějším věku.
  • Dobré výsledky jsou také u chirurgických a popáleninových jizev.

Anti-aging proměny: Ošetření frakčním laserem

Anti-aging proměny: Ošetření frakčním laserem

Jak funguje frakční laser?

Frakční laser je moderním typem laseru, který vyzařuje laserové mikropaprsky. Tyto paprsky dokážou pronikat do svrchní a střední vrstvy kůže, kde podněcují tvorbu kolagenu. Tím, že zůstávají neporušené hluboké vrstvy kůže, je výrazně zkrácený a usnadněný celý proces hojení.

Frakční laser je velmi bezpečný, a krom estetické medicíny se užívá také například v chirurgii nebo stomatologii. 

Frakční laser a vrásky

Frakční laser se velmi dobře uplatňuje při odstranění drobných vrásek, které bývají rozesety po pokožce a vytvářejí dojem celkově stárnoucí struktury pleti. Po ošetření frakčním laserem se pleť vypíná a zlepšuje se tonus kůže, která pak působí svěžím, mladistvějším dojmem.

Frakční laser se nepoužívá k odstranění výrazných mimických vrásek, například na čele, u kořene nosu či v oblasti úst.

V případě, že trpíte hlubokými mimickými vráskami, je ideální doplnit ošetření frakčním laserem o aplikaci botulotoxinu. Ten se s ohledem na zachování mimiky aplikuje pouze v horní polovině obličeje.

Další variantou doplnění laserového ošetření je použití injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Ty vyplní nejen hluboké vrásky, ale navrátí i chybějící objem v uvolněných konturách.

Laserové ošetření lze také podpořit omlazovacími metodami jako je například plasmaterapie, mezoterapie a podobně. Zvláště u propadlých kontur se při opakovaných aplikacích ukázal jako vysoce účinný nejmodernější způsob mezoterapie, tzv. microneedling.

Frakční laser a jizvy

Ať už jizva vznikla v důsledku úrazu, chirurgického zákroku nebo například po akné, frakční laser je ideálním řešením. Výborných výsledků dosahuje také u popáleninových jizev. Vždy je třeba vyčkat, až je jizva zralá a její tvar se již nebude vyvíjet.

Frakční laser dokáže odstranit či zmírnit jizvy vystupující nad povrch okolí, stejně jako zjemní jizvy vpadlé. V případě vpadlé jizvy bývá následně vhodné podstoupit její vyplnění například injekčními výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové.

Pro dobrý výsledek ošetření jizev je nutné počítat s dvěma až třemi sezeními v odstupu šesti týdnů.

Frakční laser a pigmentové skvrny

Vznik pigmentových skvrn může mít celou řadu příčin. V těhotenství vznikají nežádoucí pigmentace, tzv. chloasma, v důsledku hormonálních změn, ze stejných důvodů mohou vzniknout pigmentové skvrny i při užívání hormonální antikoncepce. S přibývajícím věkem se na vzniku tmavých skvrn podílí také zhoršená funkce jater. Další příčinou bývají časté návštěvy solária a používání některých éterických olejů. Někdy se mohou nevzhledné pigmentace objevit v důsledku estetických zákroků, jakými je například dermabraze či elektrokoagulace.

Zlepšení pigmentových skvrn a sjednocení barevného tónu pleti může přinést také chemický peeling, plazmaterapie nebo mezoterapie.

Příprava na ošetření frakčním laserem

Ošetření frakčním laserem nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Lékař by měl být informován o případných alergiích, chronických onemocněních a užívaných lécích. S ohledem na nutnost chránit dva až tři měsíce ošetřovanou oblast před přímým sluncem doporučujeme zákrok plánovat na dobu mimo dovolenou či letní měsíce.

Kontraindikace pro ošetření frakčním laserem

Ačkoliv je ošetření frakčním laserem zcela bezpečné, nedoporučuje se je podstoupit těhotným a kojícím ženám. Ošetření by se mělo odložit také v případě, že pacient právě prodělává akutní virózu či bakteriální infekci nebo onkologické onemocnění.

Jak probíhá ošetření frakčním laserem?

Samotný zákrok téměř nebolí, pacient má pouze pocit jemného štípání. V případě zvýšené citlivosti na bolest může lékař použít znecitlivující krém. Dále lékař ošetřuje danou oblast pomocí sondy, která vysílá do povrchové a střední vrstvy kůže laserový mikropaprsek.

Po ošetření frakčním laserem

Ještě přibližně hodinu po ošetření může pacient pociťovat jemné pálení nebo štípání. Proto doporučujeme obličej či jiné ošetřené místo chladit. Následující dva až tři dny po ošetření se kůže začne postupně olupovat. Její přestavba může trvat týden. Doporučujeme neplánovat v tu dobu žádná společenská setkání. V případě aplikace laseru do oblasti kolem očí se může objevit lehký otok, který ale rychle mizí. Vše je samozřejmě individuální.

Ošetřenou oblast je třeba chránit proti přímému slunci, a to po dobu dvou až tří měsíců. I následně bude nutné používat krémy s vyšším ochranným UV faktorem. 

Doprovodným jevem ošetření frakčním laserem bývá i silné zarudnutí, které přetrvává dva až tři dny. Z těchto důvodů je vhodné ošetření viditelných míst naplánovat tak, aby vám toto zarudnutí nepřinášelo společenské obtíže. Make-up je totiž možné po ošetření aplikovat nejdříve po dvaceti čtyřech hodinách. Ačkoliv je pálení a zarudnutí nepříjemné, je známkou toho, že kůže reaguje správně a proces tvorby kolagenu se efektivně nastartoval. 

Aplikaci frakčního laseru lze opakovat.

 

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

Videa: Anti-aging proměny Perfect Clinic Dermatology

Sada video příběhů našich klientek vás provede miniinvazivními omlazujícími zákroky.

 

Ceník zákroků

Zákrok provádíme na těchto pracovištích:

Klinika Praha