Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Liposukce Venušina pahorku

Mnoho žen má dokonale plochý podbřišek, ale trápí je nadměrně vyvýšený Venušin pahorek. Tento problém je většinou způsobený zesílenou tukovou vrstvou v této oblasti. Tukový polštářek zde bývá poměrně tuhý a s přibývajícím věkem má sklon ještě se zesílit. Velmi efektivním řešením je liposukce.

Rychlé informace

  • Tukové buňky se v dospělosti nemnoží, ale objem zvětšit mohou, proto je velmi důležité po provedené liposukci zachovávat určitou životosprávu. Při jejím nedodržení může dojít k deformitám těla.
  • Předpokladem liposukce je dostatečná pružnost kůže, která se věkem snižuje a stoupá riziko vzniku nerovností a nadbytku kůže
  • Pro přihojení kůže do nového objemu se elastické prádlo nosí min. 2 týdny

Venušin pahorek se nazývá trojhranná vyvýšenina nad vulvou. Tukový polštářek, který ji tvoří, překrývá stydkou kost a někdy se též nazývá stydký pahorek (mons pubis). Přirozeně jej pokrývá pubické ochlupení. Starší český název pro tuto oblast je také hrma.

Velikost tukového polštářku v oblasti venušina pahorku není možné ovlivnit žádným cvičením ani dietou. U některých žen dochází k povystoupení venušina pahorku v důsledku velké redukce hmotnosti, potom je však tvořen kostěným základem, nikoliv tukovou vrstvou. Tento problém tedy nelze liposukcí řešit. Liposukci venušina pahorku lze provést samostatně nebo společně s liposukcí v oblasti podbřišku.

Průběh liposukce venušina pahorku

Před vlastní liposukcí je třeba vše prokonzultovat s lékařem, který zhodnotí problém a posoudí, zda liposukce přinese požadovaný výsledek. Doporučí také, zda je vhodné nechat odstranit tuk i v oblastech v okolí Venušina pahorku tak, aby výsledek byl rovnoměrný. Vlastní zákrok se provádí v lokální anestezii nebo po domluvě s lékařem v analgosedaci. Jedná se o rychlý a nenáročný zákrok, který zabere několik minut. K odsátí tuku se používají tenké kanylky, které umožňují precizní práci a dosažení vynikajícího výsledku.

Výsledek liposukce Venušina pahorku

Odsátí tuku v oblasti Venušina pahorku je trvalé, tuk se tam již znovu nenahromadí. Může dojít – tak jako u liposukce kterékoliv z jiných partií těla – že v případě zvýšení tělesné hmotnosti se tukové buňky, které v místě Venušina pahorku zůstaly, naplní více tukem, nicméně nové tukové buňky se již nikdy nevytvoří.

 

Ceník zákroků