Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Mezoterapie vlasové kštice představuje novou generaci mezoterapie, která pomáhá zastavit vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a současně je posiluje.

 

Co dokáže vlasová mezoterapie?

  • posílit vlasy a zlepšit jejich kvalitu
  • řešit ztrátu vlasů a stimulovat růst zdravých vlasů
  • léčit androgenní i neandrogenní formy alopecie nebo  obnovit poškozené vlasy agresivními vlivy vnějšího prostředí (slunce, znečištění, atd.), stresem, nerovnováhou ve výživě a hormonálními změnami
  • odstraňovat lupy a seboreu

Příčiny vypadávání vlasů

Vypadávání a řídnutí vlasů je problémem, který trápí jak muže, tak i ženy nejrůznějšího věku. Příčin vypadávání vlasů je celá řada. Obecně se na něm podílí nízká hladina železa, poruchy štítné žlázy, stres nebo nadměrné užívání vitaminu A a selenu. Roli hraje také dědičnost, stárnutí a velmi významné jsou hormonální změny. U žen jde o nízkou hladinu estrogenů nebo hormonální změny během těhotenství a kojení, u mužů vzniká tzv. androgenetická alopecie. Jedná se vlastně o citlivost vlasů na mužský pohlavní hormon. Pokud dojde ke zvýšení hladiny hormonu v krvi, dochází k ničení vlasových kořínků a v důsledku toho vlasy vypadávají. Toto hormonálně podmíněné vypadávání vlasů se u mužů dědí.

Ubývání vlasů postupuje plíživě, například tvorbou tzv. koutů či lysiny na temeni hlavy. Postupem času začne dotyčný úbytek vlasů vnímat jako společensky znevýhodňující.

Co řeší mezoterapie vlasů?

Vlasová mezoterapie je intenzivní ošetření, které vlasy posílí a zlepší jejich kvalitu. Stimuluje růst vlasů při jejich ztrátě a přispívá k jejich zdravému růstu. Je efektivním řešením pro androgenní i neandrogenní formy alopecie, stejně jako pro obnovu vlasů poškozených agresivními vlivy počasí, například sluncem, mrazem, znečištěním, chybnou výživou či stresem. Mezoterapii je také vhodné si dopřát, pokud byly vlasy poškozeny špatně zvolenou kadeřnickou péčí. Velký efekt přináší i v případě onemocnění vlasové pokožky, jako je například seborea nebo lupy.

V čem spočívá mezoterapie?

Jedná se o velice účinnou techniku, kdy se přímo do vlasové pokožky aplikuje regenerační roztok. To lze provádět tenkou jehličkou, kdy lékař bod po bodu vpichuje do kůže regenerační roztok, nebo zdokonaleným způsobem, tzv. mikrojehličkováním. Základem této techniky je ruční elektrický přístroj s vysokou rotací. Ten pomocí mikrojehliček namířených kolmo k pokožce hlavy vytváří mikrotraumata. Regenerační roztok se tak dostává nejen na pokožku, ale proniká ve zcela rovnoměrném množství tenkými kanálky přímo do kůže. Aplikovaná substance je tak absorbována mnohem rychleji a efektivněji. Léčebný účinek výživných látek je mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost takovéto topické terapie až o několik set procent. Toho by nikdy nebylo možné ruční aplikací roztoku pomocí injekční stříkačky a jehličky dosáhnout. Druhou výhodou je, že mikrotraumata sama o sobě působí stimulačně a aktivují regeneraci ošetřené tkáně, podněcují tvorbu kolagenu a zlepšují výživu vlasových folikulů. Protože dermatolog při mikrojehličkování pracuje s vertikálním aplikátorem, minimalizuje se zbytečné poranění ošetřovaného místa.

Účinná séra pro vlasovou mezoterapii

Regenerační roztok užívaný při mezoterapii vlasové kštice obsahuje obvykle nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou a další účinné přírodní extrakty, které vyživují vlasové folikuly. Jedná se zejména o aktivní látky jako jsou vitaminy, extrakty z rostlin a mořských řas, minerály, peptidy, aminokyseliny, mastné kyseliny a flavonoidy.

Příprava na mezoterapii vlasové kštice

Příprava na vlasovou mezoterapii není nijak náročná, pouze je nutné mít vlasy dokonale čisté. Lékař by měl být informován o případných chronických onemocněních, užívaných lécích i alergiích, a také ošetřeních, která pacient s ohledem na problém s padáním či ztrátou vlasů již podstoupil.

Kontraindikace vlasové mezoterapie

Vlasová mezoterapie je velmi bezpečnou metodou. Přesto má některé kontraindikace. Jedná se zejména o alergie na některou z účinných látek, těhotenství, kojení a autoimunitní onemocnění. Relativní kontraindikací jsou i infekční ložiska na kůži v oblasti aplikace.

Průběh vlasové mezoterapie

Lékař čisté, umyté vlasy nejprve důkladně odezinfikuje, aby se do pokožky hlavy nezanesla při mikrojehličkování infekce. V případě zvýšené senzitivity na bolest lze využít místního znecitlivění pokožky hlavy. Následně se na pokožku nanese regenerační sérum a pomocí ručního elektrického přístroje provádí mikrojehličkování. Mikrojehličky způsobí, že sérum proniká k vlasovým folikulům a stimulují se bioregenerační procesy. Ošetření celé vlasové části hlavy zabere přibližně dvacet minut.

Po mezoterapii vlasové kštice

Po ošetření bývá vlasová pokožka lehce zarudlá, tyto příznaky však rychle ustupují. Přibližně jeden den může být kůže také citlivá na dotek. Nicméně prakticky ihned po ošetření se může pacient vrátit ke svým obvyklým činnostem. Důležité je ošetřenou pokožku hlavy neškrábat ani jinak nedráždit.

Pro dokonalý výsledek

Aby byl efekt mezoterapie vlasů co nejlepší, doporučujeme absolvovat podle individuálního vývoje šest až deset sezení vždy jednou za týden až deset dní. Důležitá je také velmi šetrná vlasová péče, doporučujeme vynechat agresivní barvy a jiné látky a používat kvalitní hřeben, který vlasy netrhá. Samozřejmostí je ochrana vlasů před agresivním počasím, ať již se jedná o sluneční záření nebo naopak intenzivní mráz či vítr. Velmi důležitá je také strava bohatá na vitaminy a minerály.

 V případě, že budete potřebovat vyřešit trvalejší ztrátu vlasů, může být řešením transplantace vlasů >>

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

 

Ceník zákroků

Zákrok provádíme na těchto pracovištích:

Klinika Praha