Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Trendem dnešní estetické chirurgie jsou ambulatní miniinvazivní zákroky. Perfect Clinic na ně sází. Novinkou boje se zubem času je plazmaterapie (plazmalifting). Jsme rádi, že u nás na klinice nabízíme unikátní metodu Comfort Plasmaterapie, která je šetrnější a výrazně efektivnější.

Plazmaterapie – omlazení vlastní krví 

„Nejde samozřejmě o zázrak, ale o maximálně efektivní omlazovací metodu, která působí na buněčné úrovni za pomoci naší vlastní krevní plazmy obohacené o krevní destičky,“ vysvětluje důvody pro novinku v nabídce kliniky její vedoucí lékař MUDr. Roman Kufa. Tahle speciálně připravěná směs obsahuje o neuvěřitelných 600 % více destiček a růstových faktorů, které stimulují kmenové buňky a donutí je k množení a produkci kolagenních vláken, jež přirozeně s věkem mizí.

Principem plazmaterapie je biostimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti je způsobeno právě přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a snižující se aktivitou fibroblastů (tedy buňek produkujících kolagen). Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky nabudit a stimulovat je k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti.

Anti-aging proměny: Plazmaterapie, injekční výplně, operace očních víček

Anti-aging proměny: Plazmaterapie, injekční výplně, operace očních víček

Nová metoda: Comfort Plasmaterapie

Metoda Comfort Plazmaterapie se zaměřuje na efektivitu a pohodlí pacienta díky své inovativní dvojitě komorové stříkačce, která neobsahuje žádné antikoagulační přísady.

Tento jedinečný systém zjednodušuje proces odběru plazmy z vaší vlastní krve a zajišťuje maximální čistotu a koncentraci růstových faktorů, které jsou klíčové pro úspěšnou terapii.

Nezávislé studie potvrzují vysoký obsah účinných látek při použití této metody. Díky absenci antikoagulačních přísad je aplikace výrazně příjemnější, nezpůsobuje štípání a je prakticky bezbolestná. Vyberte si metodu Comfort Plazmaterapie pro nejlepší výsledky a zároveň si užijte komfortní a příjemný zážitek během terapie.

Co je krevní plazma?

Krevní plazma je čiré medium v naší krvi, ve kterém plují všechna krevní tělíska, tedy červené a bílé krvinky a krevní destičky. Plazma sama o sobě (a krevní destičky ještě více) obsahuje růstové faktory, což jsou látky, které jsou schopny nastartovat aktivitu buněk (odborně jsou nazývány fibroblasty) k produkci kolagenu a zároveň mají schopnost „opravit” starší buňky a donutit je k množení.

Princip zázraku jménem plazmaterapie

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, nejlepších výsledků (zejména preventivních) je možné dosáhnout u skupiny ve věku 35-40 let s drobnými povady obličeje či jemnými vráskami.

Celý proces plazmaterapie je poměrně snadný. Jediné, co je třeba, je odebrat 8-10 ml krve ze žíly (jako při standardním krevním odběru) a poté ji ve speciálním přístroji opatrně odstředit, aby se krevní destičky neporanily. Tato příprava plasmy, která před aplikací trvá přibližně 10-15 minut, zvýší koncentraci destiček a růstových faktorů až o neuvěřitelných 600 %! Díky tomu se po aplikaci zvýší v daném místě množení kmenových buněk až desetinásobně, čímž se nastartují a znatelně posílí přirozené hojivé procesy v organismu. Jinými slovy: tím, že ke kmenovým buňkám v pokožce aplikujeme růstové faktory, dokážeme je přimět stát se zralou dospělou buňkou schopnou produkovat kolagenní vlákna, která jsou příčinou regenerace.

Za hodinu domů

Plazmalifting je ambulantní metoda. Žádná hospitalizace, přijdete a odejdete v ten samý den, výkon netrvá déle než jednu hodinu!

Zákrok se provádí se na ambulantním sálku po aplikaci anestetického krému. Pokud se jedná o plazmu bez přidání kyseliny hyaluronové, aplikuje se tenkou jehlou drobnými vpichy do kůže, pokud je plazma obohacena o kyselinu hyaluronovou, použije se na aplikaci kanyla z několika málo vpichů.

Po výkonu je vhodné přikládání chladivé a hydratační masky a důležitá je prevence otoků před i po výkonu. Po ošetření je vhodný šetřící režim, minimálně 2-3 dny nevystavovat ošetřené oblasti slunečnímu záření, extrémním teplotám či chladu a vynechat laserové a peelingové ošetření pleti. Stejně tak je dobré omezení sauny a plavání.

Aplikaci plazmy je vhodné opakovat zhruba po půl roce. V případě padání vlasů nebo alopecie, při hlubších vráskách, sušší pleti a při akneformních projevech po dvou až třech měsících, čímž dochází k velmi efektivnímu hojení.

Anti-aging proměny: Plazmaterapie, chemický peeling, skinbooster, botulotoxin

Anti-aging proměny: Plazmaterapie, chemický peeling, skinbooster

Kombinace s kyselinou hyaluronovou a další využití

Na rozdíl od výplní na bázi kyseliny hyaluronové, které sice pleť hydratují a je možné jimi vyplnit vrásky či změnit kontury obličeje, dochází při plasmaterapii k opravdové regeneraci. Je navíc možné plazmu s kyselinou hyaluronovou kombinovat, což zaručí lepší hydrataci pleti a mohou se vyřešit i hlubší vrásky a propady v obličeji. Účinná je také v kombinaci s přípravky obsahujícími aminokyseliny (stavební prvky proteinů, z nichž jsou kolagení vlákna složena).

Velkým plusem metody je, že jde o materiál tělu vlastní, tudíž možné alergické reakce jsou prakticky nulové. Další nezměrně kladné působení je prokázáno i při alopecii, ke zlepšení akneformních projevů a při hojení chronických defektů či zjemnění jizev.

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

Videa: Anti-aging proměny Perfect Clinic Dermatology

Sada video příběhů našich klientek vás provede miniinvazivními omlazujícími zákroky.

 

Z galerie před/po

plazmaterapie foto před a po plazmalifting před a po

Ceník zákroků

Časté dotazy

Co je to přesně plazmaterapie?

  • Omlazovací metoda, která působí na buněčné úrovni za pomoci vlastní krevní plazmy obohacené o krevní destičky.

 

Co řeší plazmaterapie?

  • Plazmaterapie řeší přirozenou ztrátu kolagenu.

 

Jak dlouho vydrží výsledek?

  • Zákrok je vhodné opakovat zhruba po půl roce.