Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Plastika očních víček - blepharoplastika

Plastická operace očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Oční víčka jsou funkčně velmi exponovaná, proto také v této části obličeje nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti.

Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin atd. Nejedná se pouze o vadu estetickou, ale i funkční, která vyvolává pocit únavy a bolestivost očí.

Rychlé informace

 • Operovat lze horní a dolní víčka samostatně nebo najednou
 • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
 • Ledovat doporučujeme první tři dny po operaci
 • První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
 • Stehy se odstraňují 5.-7. den po operaci

Jak probíhá operace očních víček?

Podle potřeby se provádí operace horních víček, operace dolních víček, případně lze operovat horní i dolní víčka v rámci jednoho zákroku. Při blefaroplastice odstraňujeme nadbytečnou kůži z víček a zároveň dle potřeby redukujeme tukové váčky, které tvoří měkké lůžko pro oko v oční dutině.

Výsledná jizva na horním víčku je situována v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření. U dolních víček vede těsně pod řasami. Výkon se provádí v místním znecitlivění ambulantně nebo při jednodenní hospitalizaci.

Z galerie před/po

operace víček před a po plastika víček před a po

Pooperační péče po blefaroplastice

Po plastice víček jsou rány přelepeny tenkou náplastí a přes rány se přikládá sterilní krytí, které se opět náplastí přilepí ke kůži. Pacient nemá zakryté oči a není omezeno jeho vidění. Ihned po výkonu pacient odchází domů. Nesmí ale řídit auto.

5 6
před operací po operaci

Prvních 24 hodin si pacient přikládá přes krytí studené obklady (led v igelitovém sáčku, chladicí gely) a dodržuje klidový režim. Doporučujeme neležet vodorovně, ale v polosedě. Druhý den po operaci si pacient sám odlepí krytí, které překrývá rány víček, ale ponechá náplast, která je přilepená na kůži. Tu ponechává na sucho, bez namáčení po dobu 7 dní. Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny.

1 2
před operací po operaci

Odstranění stehů 7. den po operaci samozřejmě může udělat lékař, který operaci provedl, ale pokud si pacient přeje, může si tyto stehy odstranit sám. Pinzetou si odlepí náplasti z kůže a pak plynulým tahem za vlákno, které je na zevní straně víčka, vytáhne celý steh. Poté je možné víčka omývat vodou a promastit mastným krémem.

Péče o jizvu

 • 10. den po blefaroplastice je nutné začít s masáží jizvy. Na jizvu zatlačíme špičkou prstu. Tlakem působíme 30 sekund, poté prst posuneme na jiné místo jizvy. Tímto způsobem promasírujeme jizvu několikrát denně. Můžeme při tom použit mastný krém. Rozhodně za jizvu netahat, aby se rána neotevřela.
 • Po prodělané operaci víček by se jizva neměla vystavovat slunečnímu záření po dobu dvou měsíců, jinak by mohla jizva ztmavnout. Pokud se bude vystavovat slunečním paprskům dříve, doporučujeme jizvu krýt krémem s vysokým UV filtrem.
3 4
před operací po operaci

Pacient je schopný vykonávat kancelářskou práci už 3 den po operaci, ale musí počítat s tím, že rány budou zalepené a modřiny a otoky budou ještě přetrvávat. Sportovní a fyzická zátěž se doporučuje až po 2 týdnech po samotném zákroku plastické operace očních víček.

Jizva je po operaci nejdříve zarudlá, ale postupně vybledne, takže je pak téměř neviditelná v ohybové vrásce na horním víčku a pod řasami na dolním víčku. Konečný výsledek operace očních víček se hodnotí až po 4-8 týdnech.

Jak probíhá operace očních víček u mužů?

 • Nadbytečnou a převislou kůži na očních víčkách řeší i muži. Stále častěji si uvědomují, jak moc jim plastika víček (blefaroplastika) pomůže od bolesti, pálení a únavě očí.

Operace víček a cena

Horní víčka se dají operovat samostatně nebo v kombinace s víčky dolními. Cena samostatné plastické operace horních víček je obvykle 16 700 CZK

Cena kombinované operace horních a dolních víček je obvykle 32 200 CZK. Plastiku dolních víček pak lze též kombinovat s výplněmi kruhů pod očima, nebo lze dolní víčka kombinovat s operací obličeje, tzv. midefaceliftingem. 

Cena konzultace

 • Operaci víček vždy předchází konzultace. Její cena je 600 Kč.

Cenu operace lze v Perfect Clinic uhradit platbou v hotovosti nebo platební kartou. Úhrada ceny plastické operace na splátky je možná díky spolupráci s bankovními partnery. Plastickou operaci tak můžete financovat na základě účelové půjčky nebo bezúčelového úvěru.

Slevy z ceny operace Perfect Clinic neposkytuje.

Ceník zákroků

Videa o operaci očních víček

Příběh klientky Perfect Clinic na téma operace očních víček (blefaroplastika).

Časté dotazy

Lze operovat horní a dolní víčka najednou?

 • Operace horních a dolních víček najednou je možná. Rozhodnutí předchází konzultace s lékařem.

 

Jak dlouhý je pooperační režim po plastice očních víček?

 • Některé činnosti lze provádět již pár dnů po operaci, větší zátěž až po týdnech.

 

Je možné financovat operaci víček na splátky?

 • Operace na splátky nabízíme, detaily najdete na našem webu.