Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Zvětšení prsou vlastním tukem

Principem autoaugmentace prsou je doplnění objemu poprsí vlastní tukovou tkání, která byla odebrána na jiném místě těla.

Rychlé informace

  • Předpokladem je možnost cca 600 ml tuku na těle odebrat (z břicha, boků stehen)
  • Během jedné operace se liposukcí tuk odebere, speciální procedurou pročistí a aplikuje tenkými kanylami do prsů
  • Úbytek přeneseného tuku může být až 40%, dalším opakováním se stav stabilizuje
  • V pooperačním období nenoste podprsenku, jen měkkou košilku, v nutném případě použijte jen volnou sportovní podprsenku bez kostic s velmi malou kompresí
  • Prsa po operaci udržujte v teple, vyvarujte se prochlazení

Pro jaké pacientky je metoda zvětšení poprsí tukem vhodná?

Je třeba si uvědomit, že autoaugmentace nenahrazuje silikonové implantáty, její použití je v mnoha směrech limitováno:

Metoda autoaugmentace je vhodná pro klientky, které nežádají velké zvětšení, nebot´prsa je možné takto zvětšit pouze asi o jednu velikost. Nejčastěji se tuk používá k doplnění horní části prsů, ke zvýraznění dekoltu. Aby měl přenesený tuk šanci dobře se vhojit, musí ho být pouze omezené množství. Přenesená tuková tkáň musí být obklopena dobře prokrvenou tkání a rovnoměrně rozložena, jinak nezíská cévní zásobení, odumře a tělo ji vstřebá. Proto jsou nutné většinou dva zákroky, neboť při jednom přežije a uchytí se asi 50% implantovaného tuku. (Podle zahraničních zkušeností je to až 70%.)

Dalším omezením je odběr tuku z místa na těle, kde je ho dostatek, což bývá problém v případě štíhlých žen. Je samozřejmě možné před operací přibrat na váze.

Moderní technika odběru tuku pro zvětšení prsou

Odběr tuku provádíme jednou z nejmodernějších liposukčních technik, šetrnou k tělu klienta, kterou je tumescentní vibrační liposukce. Poškozeno je přitom jen minimum tukových buněk a otoky i pooperační modřiny jsou minimální a rekonvalescence velmi krátká.

Současně během jedné operace se odebraný tuk ihned na sále zpracuje ve speciálních vacích , oddělí se zdravé, životaschopné tukové buňky od buněk poškozených a takto připravený tuk je možno přenést do prsou. K tomu stačí pouze vpichy kanyly, tudíž nehrozí žádné jizvy.

Výhody zvětšení prsou autoaugmentací

Vzhledem k šetrnosti zákroku lze celý výkon provést také v místním znecitlivění nebo v analgosedaci, kdy klientka odchází po zákroku domů. Kromě rychlého hojení a minimální zátěže pro organismus je výhodou i nulové riziko antigenní reakce, tedy reakce organismu na cizí, syntetický materiál. Touto metodou dosahujeme mnohdy dvojího efektu formování postavy: odsátí tuku v problémových partiích a současně modelace dekoltu.

Ceník zákroků