Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Problém úzkých a nevýrazných rtů má buď dočasné, nebo trvalé řešení. V případě dočasného zvětšení se provede aplikace syntetického materiálu na bázi kyseliny hyaluronové nebo vlastního tuku, pokud chcete rty zvětšit trvale, je možné upravit je chirurgicky.

Rychlé informace

  • je možné upravit tvar i objem rtů
  • dočasné zvětšení se provádí injekční výplní, efekt přetrvá cca rok
  • chirurgické řešení je trvalé a jizvy nejsou patrné
  • po zákroku nutno ret 24 hodin chladit ke snížení otoků

Pro koho je zvětšení rtů určeno

Zvětšení rtů je určeno pro ženy i muže, kteří nejsou spokojeni s tvarem či velikostí svých rtů a chtějí jim dodat objem a smyslnost. Pro dočasné zvětšení se používá vlastní tuk nebo syntetický materiál jako kyselina hyaluronová a tento postup je ideální pro ty, kdo si chtějí „vyzkoušet“, zda jim bude nový tvar rtů vyhovovat, nebo nechtějí podstupovat chirurgický zákrok. V případě požadavku na trvalé zvětšení je možné využít operační úpravu rtů.

Z galerie před/po

zvětšení rtů před a po augmentace rtů foto před a po

Před zvětšením rtů

Konzultace je důležitá

  • Prvním krok ke zvětšení rtů je konzultace s lékařem. Je důležité, aby co nejpřesněji porozuměl vaší představě o očekávané velikosti a tvaru rtů.
  • Následně lékař doporučí ideální metodu odpovídající konkrétním požadavkům.

Zvětšení rtů se provádí v místním znecitlivění, nebo celkové anestezii. V případě celkové anestezie je nutné před operací podstoupit interní předoperační vyšetření.

V posledních třech týdnech před operací je třeba být zcela zdráv a v případě, že se objeví byť jen lehká infekce (rýma, viróza apod.), je nutné o tom informovat lékaře. Lékař by měl být informován také o všech dlouhodobých zdravotních potížích pacienta, užívaných lécích a potravinových doplňcích. Některé z nich bude možná nutné s ohledem na operaci vysadit. Veškeré informace k přípravě na operaci i pooperační péči obdrží pacient také v písemné podobě. V době úpravy rtů by měly být rty zdravé, neměl by se na nich vyskytovat opar ani tzv. rozdělaný koutek, stejně tak by v dutině ústní neměly být například afty či další záněty.

Jak probíhá zvětšení rtů vlastním tukem

  • Příběh Jiřiny, kterou už od dětství trápily úzke rty. Jak dopadlo zvětšení rtů vlastním tukem? Více na videu >>

Průběh zvětšení rtů

Při dočasném zvětšení rtů lékař po znecitlivění ošetřované oblasti aplikuje do rtu tenkou jehličkou vlastní tuk nebo syntetický materiál. U využití vlastního tuku se tuk odebírá z oblasti břicha, kdy se v místním znecitlivění odsaje jeho malé množství.

V případě klasického chirurgického zvětšení rtů lékař využívá okolní tkáně, pomocí kterých jim dodá objem. Při tomto typu operace operatér provede několik nářezů v oblasti vnitřní strany rtu. Potom uvolní, posune a sešije tkáně, čímž dojde k trvalému rozšíření rtu. Stehy jsou použity samovstřebávací a jizvy nejsou vidět.

3 4
před operací po operaci

Pooperační režim u zvětšení rtů

V případě aplikace injekční výplně může pacient odejít ihned domů. Ret bývá mírně oteklý a tento otok přetrvává tři až šest dnů. Po tuto dobu doporučujeme ret ledovat, čímž problém zmírníme. Ret je vhodné jemně masírovat k dorovnání případné nerovnosti, nikoliv však mačkat.

Pokud bylo provedené zvětšení rtů pomocí vlastního tuku, místo odběru tuku na břichu se po dobu pěti dnů nenamáčí a je kryté náplastí. Potom je možné náplast odstranit a břicho umýt.

1 2
před operací po operaci

U chirurgického zvětšení rtů je možné odejít domů ihned v případě, že byla použita místní anestezie, u celkové narkózy je doba hospitalizace jeden den. Otok a modřinky mohou přetrvávat týden až deset dnů a ret doporučujeme ledovat. Po jídle se provádějí výplachy vodou nebo roztokem heřmánku a tři dny je vhodné jíst měkkou stravu. Vstřebatelné stehy by se měly do dvou týdnů samy uvolnit a odpadnout, pokud se tak nestane, je třeba se dostavit k jejich odstranění.

Rekonvalescence a návrat k běžným aktivitám

Po aplikaci injekčních výplní je možné zařadit se do běžného života prakticky okamžitě. Po klasickém chirurgickém zvětšení rtu je možná fyzická zátěž za tři až pět dní.

Možné komplikace po zvětšení rtů

U chirurgického zvětšení rtů hrozí s ohledem na ránu v ústech riziko infekce, obvykle se však nejedná o závažnou komplikaci a lze jí předejít zvýšenou ústní hygienou.

U aplikace syntetického materiálu nebo tuku je nutné ošetření opakovat přibližně po roce. U zvětšení rtů chirurgicky je výsledek trvalý, tvar rtů lze i nadále upravovat.

Přetrvání výsledku zvětšení rtů

U aplikace syntetického materiálu nebo tuku je nutné ošetření opakovat přibližně po roce. U zvětšení rtů chirurgicky je výsledek trvalý, tvar rtů lze i nadále upravovat.

Ceník zákroků