Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
I vaše kůže si zaslouží řádnou péči a výživu, obzvláště před nadcházející letní sezónou. Vyzkoušejte ošetření vysokovýkonnou LED fototerapií, která zlepšuje metabolismus kůže a napomáhá k hydrataci a přípravě pleti na slunečné letní dny.

Po zimních měsících se mnoho z nás potýká s unaveně vypadající pletí bez jasu, která přidává na věku i smutném výrazu. Zkuste se proto na léto připravit a pokožce dopřát relaxační restart - vhodnou stravou, vitamíny i kosmetickými procedurami.

V hlavní roli voda

Naprostým základem by měl být dostatečný pitný režim (alespoň 2,5 litrů vody za den). V chladnějších měsících ho totiž mnoho lidí zapomíná poctivě dodržovat. Nedostatek tekutin může způsobit suchou a nehezky vypadající pokožku. Hodně pít je zásadní součástí detoxikace pokožky. Voda pomáhá vyplavovat toxiny i chemické látky a zároveň dostatečný pitný režim zabraňuje vysušené a loupající se pokožce.

Pozor ale: káva ani sladké limonády se do pitného režimu nepočítají. Naopak si po ránu dejte do vody trochu citrónové šťávy a půl lžičky medu. „Nakopnete“ tím regeneraci pokožky. Důležité je se také pořádně „zapotit“ nejlépe aktivním sportem, pocení detoxikuje tělo a čistí póry.

Omládněte fototerapií

Před letní sezónou je skvělé oživení pleti právě pomocí vysoce výkonné LED fototerapie. Zlepšuje metabolismus kůže a napomáhá k přípravě pleti na slunečné letní dny. Fototerapie je vhodná pro celkovou regeneraci pokožky a zlepšení kvality pleti, například u akné.

„Cítíte-li, že máte pleť opravdu vysušenou, což je ve středním věku po zimním období jev běžný u většiny lidí, je dobrým řešením jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru tzv. Skinbooster, která pokožku hydratuje zevnitř a tím ji na povrchu současně omlazuje. Skinbooster je účinná a hluboká hydratace pleti kyselinou hyaluronovu pomocí jemných vpichů. Jde o velmi efektní, ambulantní zákrok anti-aging medicíny. Zabere čtvrt hodinky a ideální je jeho provedení právě před jarním či letním obdobím, kdy potřebujeme dodat našemu tělu pořádnou hydratační terapii,“ říká MUDr. Jan Kučera z Perfect Clinic Dermatology.

Vhodná kosmetika

V detoxikačním období se zaměřte také na vitamín C jak v potravě, tak i v kosmetice v podobě sér, krémů či masek. Vitamín C má antioxidační účinky, chrání pleť před volnými radikály a posiluje tvorbu kolagenu. Navíc má dobrý vliv na aktivaci buněčného metabolismu.

„Na začátku jara je také vhodné podstoupit chemický peeling, který sjednotí pokožku, zlepší její strukturu a pleť po něm vypadá jasná a zdravá. Chemický peeling se provádí za pomocí AHA kyselin, které podporují čištění pleti, odstranění zrohovatělé vrstvy pokožky a zároveň obnovují kožní buňky – ideální procedura na oživení pokožky. Tato procedura je vhodná před letními měsíci,“ dodává dermatolog MUDr. Jan Kučera z Perfect Clinic Dermatology.

Optimální léčebný cyklus je 6 – 10 aplikací a to 1 – 2x týdně. Jedna aplikace trvá 40 minut a stojí 390 Kč (viz ceník zákroků).

Objednejte se na fototerapii nebo si domluvte termín telefonicky na +420 225 379 110

Tip: Vyzkoušejte také naši další novinku - vlasový restart.