Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Mezoterapie očního okolí je velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v okolí očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky.

 

Mezoterapie očního okolí

Specifika očního okolí

Oční okolí je svou strukturou velmi specifická oblast. Kůže v okolí očí je totiž velice jemná, někdy se uvádí, že je až desetkrát tenčí než okolní pokožka. Současně neobsahuje téměř žádné mazové žlázky, zato se v této oblasti nachází mnoho mimických svalů. Všechna tato specifika očního okolí způsobují, že se právě zde tvoří vrásky rychleji než jinde. Také úbytek objemu tkání související s věkem se zde projeví dříve než v jiných oblastech. V důsledku toho nabývá tvář vizáž propadlého, unaveného pohledu. Oční okolí tak často prozradí skutečný věk člověka, stejně jako kvalitu životosprávy a stav hydratace pleti. Často se tak děje navzdory pravidelné péči a používání speciálních hydratačních krémů. Příčinou jsou mnohdy limitované možnosti vstřebávání těchto přípravků do kůže. V tomto ohledu může velmi efektivně pomoci intenzivní mezoterapie očního okolí.

Anti-aging proměny: Mezoterapie očního okolí, plasmaterapie, výplň rtů

Anti-aging proměny: Mezoterapie očního okolí, plasmaterapie, výplň rtů

Vliv mezoterapie na oční okolí

Mezoterapie očního okolí je ideální řešení k dlouhotrvajícímu zmírnění nebo odstranění jemných vrásek kolem očí, vypnutí kůže a odstranění dojmu unaveného propadlého pohledu. Při mezoterapii se aplikuje speciální regenerační roztok s obsahem kyseliny hyaluronové do okolí očí. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která váže vodu, a udržuje tkáně v těle hydratované. Pokožka díky ní získává plnost a pružnost. Dalšími látkami, které se aplikují do očního okolí, jsou například vitaminy A, C a E nebo výtažky z mořských řas. Mezoterapie vede ke zlepšení cirkulace lymfy a k nastartování a podpoře obnovovacích procesů kůže. Aby byl efekt mezoterapie co nejvyšší, je vhodné kúru dva až třikrát zopakovat, ideálně s odstupem tří až čtyř týdnů.

Příprava na mezoterapii očního okolí

Mezoterapie očního okolí neklade v rámci přípravy na pacienta žádné velké nároky. Je důležité, aby kůže v oblasti očního okolí byla zdravá. Lékař by měl být informován o případných chronických onemocněních, užívaných lécích a alergiích, kterými pacient trpí. Důležité je také sdělit mu, zda absolvujete mezoterapii poprvé, případně jaké další zákroky estetické dermatologie máte již za sebou. Ačkoliv je ošetření velmi šetrné a provádí se ultratenkými jehličkami, je možné, že bezprostředně po něm se vytvoří v ošetřené oblasti drobné modřinky. Zákrok je tedy vhodné plánovat tak, aby vám nekomplikoval společenskou situaci.

Kontraindikace mezoterapie očního okolí

Ačkoliv je mezoterapie očního okolí velice bezpečná, má několik kontraindikací. Patří mezi ně především těhotenství a kojení, akutní infekce nebo ekzém na kůži v oblasti očního okolí nebo celková viróza či bakteriální infekce.

Průběh mezoterapie očního okolí

Lékař nejprve oblast očního okolí pečlivě očistí a dezinfikuje. I když je ošetření jen minimálně bolestivé a většina pacientů je zvládne bez jakékoliv anestezie, u zvlášť citlivých osob je možné předem aplikovat znecitlivující krém. Jeho účinek nastoupí přibližně během třiceti minut. Následně dermatolog aplikuje do střední vrstvy kůže regenerační roztok. Používá k tomu velmi tenkou jehličku, díky které jsou vpichy minimálně cítit i vidět. Celé ošetření očního okolí zabere přibližně patnáct minut.

Po mezoterapii očního okolí

Bezprostředně po ošetření očního okolí je tato oblast zarudlá a teplá. Jedná se o běžný příznak, který během několika dnů mizí. Dermatolog doporučí krém, kterým je vhodné ošetřenou pokožku první den natřít. V dalších dnech je již možné používat obvyklou kosmetiku včetně make-upu. Ošetřená oblast by se neměla škrábat ani třít nebo provádět masáže obličeje. Určitě se týden vyhněte sálavému teplu, soláriu či sauně.

Kdy navštívit lékaře po mezoterapii očního okolí

Jakékoliv komplikace po mezoterapii očního okolí jsou velmi vzácné. Lékaře je třeba navštívit v případě, že kůže zarudne, svědí nebo bolí, zvláště potom co již prvotní zarudnutí po ošetření zmizelo. Mohlo by se jednat o projevy zánětu nebo alergie. Lékař by měl být informován, pokud se v ošetřené oblasti objeví zatvrdlinky či nerovnosti.

Přetrvání výsledku mezoterapie očního okolí

Výsledek mezoterapie očního okolí přetrvá řadu měsíců až rok. Mezoterapii lze kdykoliv zopakovat.

Pro dokonalý výsledek

Protože na vráskách v očním okolí se podílejí mimické svaly, je možné mezoterapii očního okolí doplnit o aplikaci preparátu s obsahem botulotoxinu , zvláště pokud se jedná o mimické vrásky na zevní straně očního koutku. Botulotoxin přeruší spojení na nervosvalové ploténce u svalu, který konkrétní vrásku způsobuje, čímž dojde k jejímu uvolnění.

Další alternativou pro hlubší vrásky v oblasti očního okolí je použití výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Možná může být matoucí, proč aplikovat výplně na bázi kyseliny hyaluronové, když ta je i součástí regeneračního séra. Jak jsme již zmínili, u kyseliny hyaluronové jsou velké rozdíly v zasíťování. To určuje, zda je vhodná k mezoterapii nebo právě jako injekční výplň hlubokých vrásek.

 

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

Videa: Anti-aging proměny Perfect Clinic Dermatology

Sada video příběhů našich klientek vás provede miniinvazivními omlazujícími zákroky.

 

Ceník zákroků

Zákrok provádíme na těchto pracovištích:

Klinika Praha