Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Laserová epilace laserem GentleLASE

Laserová epilace přístrojem GentleLASE je vysoce účinným řešením pro trvalé odstranění nežádoucích chloupků. Jedná se o unikátní patentovaný systém, díky kterému je metoda nebolestivá, a lze ji použít prakticky na kterékoliv části těla. Pro ideální výsledek je vhodné ošetření několikrát zopakovat. 

Jak laser GentleLASE funguje?

Laserová epilace pomocí laserového přístroje GentleLASE funguje na principu detekce pigmentu laserovým paprskem. Díky tomu dokáže paprsek proniknout až do vlasové cibulky, kterou zničí. Znamená to, že chloupek již nevyroste. Pro úplné zničení vlasové cibulky a tedy trvalý efekt epilace je třeba zasáhnout chloupek v určité růstové fázi. Během růstu chloupku se totiž množství pigmentu u každého chloupku mění, a to v různé době. Tato růstová fáze probíhá v rozmezí šesti až sedmi týdnů. To je také časový odstup, kdy je třeba ošetření laserem opakovat.

Protože laserový paprsek reaguje na pigment, je metoda účinná u tmavších chloupků, které jsou více pigmentované, na světlé až bílé chloupky účinkovat nebude. Stejně tak ji nelze využít na tetovanou a opálenou pokožku a není možné jí ošetřit sliznice, například tedy nelze odstranit chloupky v nose. 

Bezbolestnost při laserové epilaci pomocí GentleLASE zajišťuje patentovaný systém dynamického chlazení kůže, které působí anesteticky. 

Rychlé informace

  • Laserový paprsek zničí cibulku chloupku jednou provždy. Chloupek již nevyroste.
  • Laserový paprsek umí odhalit pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do cibulky. Proto je účinný jen tam, kde je pigment přítomen, tj. u tmavších chloupků.
  • Pro dosažení trvalého efektu je ale nezbytné opakovat ošetření 3 až 6× v rozmezí 6-7 týdnů. To proto, že k účinnému zničení vlasové cibulky je potřeba zásah v její růstové fázi, kdy je dostatek pigmentu přítomen, a která probíhá u každého chloupku těla v jiné době.
  • Laserové odstranění ochlupení lze provádět na všech místech těla včetně intimních partií.
  • Epilace laserem GentleLASE není nijak výrazně bolestivá díky patentu GentleLASE — dynamickému chlazení kůže, které současně působí anesteticky.

Epilace versus depilace

Jen pro přesnost zde zopakujeme rozdíl mezi epilací a depilací, což lidé často zaměňují. Depilace je odstranění chloupků z povrchu kůže, bez části kořínku. Z toho plyne, že chloupek vždy doroste. Na rozdíl od toho epilace znamená odstranění i skryté části, která může obsahovat kořínek. Epilace, které ale spoléhají jen na vytržení chloupku a nezohledňují růstové fáze, nejsou zárukou trvalého efektu a současně sebou nesou riziko zánětu v místě násilného vytržení.

Které oblasti lze laserem GentleLASE epilovat?

Chloupky lze laserem odstranit na kterékoliv části těla – jedná se zejména o podpaží, podbřišek, třísla, intimní partie, nohy i ruce. Ošetřit je možné i nežádoucí dámský „knír“ nad horním rtem, chloupky na bradě, obočí, tváře, krk a „kotlety“ pod ušima. Zvláštním typem nežádoucího ochlupení je tzv. hirsutismus, kdy se u žen vyskytuje ochlupení mužského typu – například v podbřišku směrem k pupku, na hrudním koši či hýždích. V případě tohoto typu ochlupení je vždy nutné absolvovat celkového vyšetření lékařem, může totiž upozorňovat na některá onemocnění.

Příprava na laserovou epilaci

Příprava na laserové odstranění chloupků není nijak náročná, je však třeba na ni začít myslet včas. Šest týdnů před laserovou epilací byste neměli podstupovat epilaci elektrickou jehlou, pinzetou a voskem. Trpíte-li na opar a chystáte se na epilaci chloupků v obličeji, doporučuje se před zákrokem požádat o antivirové léky. Lokalitu, kterou si přejete ošetřit, si prosím hladce oholte 1-2 dny před zákrokem. Kůže by měla být očištěna a vysušena, měl by být odstraněný make-up, krémy a oleje užívané k péči o pokožku. Pleť nesmí být opálená a chloupky příliš světlé. Z tohoto důvodu je důležité již před ošetřením pokožku chránit krémem s UV faktorem o hodnotě minimálně 30.

Kontraindikace epilace laserem GentleLASE

Laserová epilace je velmi bezpečnou metodou, přesto má několik kontraindikací. Jedná se o těhotenství, epilepsii či alergie. Dále není vhodná pro ženy, které trpí hormonálními poruchami a hyperpigmentací kůže. Podstoupit ji také nemohou osoby, které užívají fotosenzitivní léky.

Průběh odstranění chloupků laserovou epilací

Laserová epilace se provádí v laserové ordinaci. Pacient má oči chráněny před laserovým paprskem speciálními brýlemi nebo krytkami. Laser se na konkrétní oblast aplikuje malou ruční sondou. Každému laserovému impulsu předchází krátký vstřik chladící tekutiny, což zajišťuje anestetický účinek. Většinou pacient v momentě laserového pulsu cítí slabé štípnutí, srovnatelné například se štípnutím gumičkou. U osob velmi citlivých na bolest je možné použít anestetický krém, jehož účinek nastoupává přibližně do půl hodiny po aplikaci. Laserová epilace trvá od několika minut až po hodinu, podle velikosti ošetřované plochy.

 

Péče po laserové epilaci

Po laserové epilaci může být ošetřená plocha přechodně zarudlá a pacient může cítit pálení. Ojediněle se může objevit i otok, puchýřky, stroupky nebo změna pigmentace kůže, ať už ztmavnutí či zesvětlení. Tyto změny individuálně během několika dní mizí.

Bezprostředně po zákroku je důležité se vyhnout slunečnímu záření, sálavému teplu a soláriu. První dny po ošetření se nesmí v epilované oblasti používat peelingové a abrazivní přípravky. Ošetřená plocha by se měla před i po zákroku chránit před slunečním zářením krémem s UV faktorem minimálně o hodnotě 30.

Výsledky laserové epilace

Po prvním ošetření přestává růst téměř osmdesát procent chloupků. Zbývající chloupky, které nejsou dostatečně pigmentované, neboť se nacházejí v zárodečné nebo klidové fázi, je třeba odstranit s odstupem času, přibližně po šesti až sedmi týdnech. Pro trvalý výsledek se ošetření třikrát až čtyřikrát opakuje. Jednou zlikvidované chloupky již nikdy nevyrostou a pokožka v ošetřené oblasti bude jemná a hladká.

 

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

 

Ceník zákroků

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

  • Při depilaci se odstraňují chloupky z povrchu kůže bez části kořínku. Epilace odstraňuje i skrytou část.

 

Na jakých částech těla se dá epilace provádět?

  • Laserovou epilaci lze aplikovat kdekoli - zejména jde o podpaží, podbřišek, třísla, nohy, ruce.

 

Jak dlouho zákrok trvá?

  • Několik minut až hodinu.

 

Zákrok provádíme na těchto pracovištích:

Klinika Praha