Využijte speciální nabídku na operace prsou s 10% slevou. Nabídka je limitovaná!

Video konzultace
Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Povadlý obličej či prohlubující se vrásky v obličeji nemusí být vždy důvodem k chirurgickému zákroku čili faceliftingu. Poslední dobou se stále větší oblibě těší liftingové metody prováděné ambulantně, a to pomocí liftujících nití, někdy nazývaných pro svůj vyhlazující efekt také 3D nitě.

Lifting obličeje pomocí nití - současný hit plastické chirurgie

Tahle miniinvazivní metoda omlazení velmi úspěšně nahrazuje skalpel, respektive jeho použití efektivně oddaluje.

Od historie k současnosti mezonití

Možná se to nezdá pravděpodobné, ale tato metoda je používána již několik desetiletí. Už v devadesátých letech minulého století byly známy k liftování obličeje nevstřebatelné nitě s protisměrnými háčky, pomocí kterých se kůže s podkožím fixuje v příslušné „nové poloze“. V dnešní době prožívají svůj „boom” nitě vyráběné ze vstřebatelných materiálů, což jsou především APTOS nitě složené z polymléčné kyseliny (PLA), jejichž použití, na rozdíl od nevstřebatelných kolegyň, čítá menší množství komplikací. Jde o biokompatibilní materiál, kdy je nižší riziko vzniku granulomů či zánětlivých komplikací a i po své době vstřebatelnosti (dle typu nitě jeden až dva roky) zároveň nekomplikují operatérovi případné provedení chirurgického faceliftingu.

Výhody moderní liftingové metody přibližuje MUDr. Petra Moravcová z kliniky Perfect Clinic: „Touto „niťovou“ terapií jsme schopni tvarovat kontury obličeje, pozvednout ústní koutky, obočí i tváře, vyplnit vrásky obličeje a taktéž provést lifting krku, povadlého poprsí, valů paží, zadečku a stehen. Samozřejmě musí být splněna indikační kritéria, nestane se tak u každého. Je nutné si uvědomit, že stěžejní pro provedení tohoto typu ošetření je kvalita podkoží, a proto je někdy před aplikací nitě nutné použít speciální přípravky s obsahem aminokyseliny či kyseliny hyaluronové, které se dají aplikovat injekčně nebo ve formě drinku a které podkoží zregenerují a nastartují tvorbu kolagenu. Teprve pak je možné zákrok provést a předpokládat pěkný výsledek. U příliš tenkého podkoží může niť prosvítat, její zoubky se nemají kam uchytit a výsledek nemusí být ani pro jednu stranu uspokojivý.”

Omlazení APTOS nitěmi je použitelné prakticky u všech věkových skupin. Je vhodné pro muže i ženy, ale protože výsledky jsou ovlivněny kvalitou kůže a podkoží, nemusí být očekávaný výsledek u osob vyššího věku či s větším povisem kůže ideální. Průměrný věk typického (či ideálního) adepta je tak mezi 35 až 45 lety.

Liftingové nitě APTOS

„Při vlastním výkonu je ideální použítí nití více profilů a typů. Ty se liší nejen sílou nitě a délkou, ale i typem háčků či drážek. Nyní jsou hitem vstřebatelné kanylové 3D nitě. Na trhu se objevila nová generace APTOS nití na bázi kyseliny polymléčné s liftingovými zoubky, které se zavádějí do kůže pomocí kanyl pouze z drobných vpichů v kůži, kterou pomocí lokálního anestetika znecitlivíme. Vše je tedy bezbolestné a v mikroskopickém provedení. Použité množství nití je individuální, nicméně nejde již o desítky, jak tomu bývalo a stále je u mezonití, ale jedná se v průměru o 5 až 10 nití do jedné poloviny obličeje. Konkrétní počet závisí na ošetřované lokalitě a požadovaném efektu,”pokračuje MUDr. Moravcová.

Nitě na základě kyseliny polymléčné se na 100% rozpouští po uplynutí osmi až deseti měsíců, což naprosto vylučuje možnost prosvítání nitě při zhubnutí pacienta. V případě potřeby lze po dvanácti až šestnácti měsících opakovat proceduru, a tím podpořit a zlepšit výsledek.

Dr. Moravcová přibližuje další výhody liftujících nití:„Tato technologie používá hned několik inovací. Za prvé se niť aplikuje pomocí kanyly, čímž se minimalizuje riziko traumatizace kůže a podkoží. Proto jsou modřiny a otoky minimální, na rozdíl od mononití, které se aplikují pomocí jehel. Menší dyskomfort v místě aplikace může trvat maximálně jeden až dva týdny. Za druhé jsou nitě značně silnější než mononitě používané dříve a mají zoubky nastavené různými směry. Jedny zajišťují lifting, jiné zpevňují a udržují dosažený výsledek. Za třetí lze délku nitě měnit podle velikosti obličeje pacienta.”

Ambulantní aplikace mezonití - bez narkózy

Bezesporu velkou výhodou liftingu pomocí nití je téměř bezbolestná aplikace. Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii na ambulantním sálku a po jeho skončení odcházíte domů. Jde o tzv. „víkendový zákrok“. Riziko vzniku otoků a modřin je minimální. Princip působení nitě navíc není pouze liftující a podpůrný účinek není daný pouze přítomností háčků, důležitá je i reakce okolní tkáně na přítomnost „cizího materiálu“ v podkoží. Ten totiž stimuluje tvorbu kolagenu, čímž i po vstřebání samotné nitě liftující efekt přetrvá, protože v podkoží je nově vytvořená kolagenová kostra. Po výkonu se doporučuje nošení faceliftingové kompresní masky po dobu jednoho týdne během celého dne a jednoho měsíce během noci. Taktéž je vhodné dodržovat šetřící režim, alespoň během prvních tří až čtyř týdnů. Samozřejmostí je prevence otoků před výkonem i po výkonu, kdy se obvykle kombinují homeopatika s léky.

Kdo může APTOS nitě aplikovat?

Touto metodou niťového liftingu mohou pracovat jen vyškolení a certifikovaní odborníci s lékařským titulem.

V Perfect Clinic mají certifikaci tito lékaři:

MUDr. Roman Kufa 

MUDr. Jiří Ferra 

MUDr. Jaroslav Hirňák 

MUDr. Jiří Paděra 

MUDr. Lukáš Frajer 

MUDr. Věra Terzijská 

MUDr. Petra Moravcová 

MUDr. Lucie Mansfeldová 

Z galerie před/po

mezonitě před a po niťový lifting před a po

Ceník zákroků