Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Rychlost stárnutí naší pleti ovlivňuje celá řada vnějších i vnitřních faktorů. S přibývajícím časem dochází ke ztrátě kolagenu a tím klesá hydratace kůže, což se projevuje jejím stárnutím. Objevují se první vrásky, povadají kontury, dochází ke ztrátě objemu tváře, rtů, ubývá kostní hmota a naopak vystupují pigmentace. Známky stárnutí postihují nejen obličej, ale i krk, dekolt a ruce. Věk, kdy se tyto změny projeví, se různí. Ovlivňuje to nejen geneticky daná kvalita kůže, ale také životní styl. Změn, které naši pleť postihují plíživě a pomaličku, se však lze velmi efektivně zbavit některým ze zákroků estetické dermatologie.

Obecně jde o ošetření nebolestivá, trvají kolem patnácti minut a nepřinášejí žádná větší omezení ani pozákrokovou péči. Jejich efekt přetrvá řadu měsíců a lze je opakovat. Podstatné je vybrat správný zákrok pro konkrétní problém a vědět, že pro dokonalý výsledek bývá důležité ošetření kombinovat. S tím musí poradit lékař, nicméně pojďme si představit základní možnosti omlazení pleti.

Injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové

Injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové se využívají k vyplnění vrásek, modelaci kontur obličeje, vyplnění jeho objemu, zvětšení rtů a revitalizaci dekoltu, krku nebo rukou. Jednotlivé přípravky pro omlazení pleti se liší zasíťováním, koncentrací a viskozitou. Tyto vlastnosti určují, k čemu konkrétně je daná výplň vhodná. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a bývá proto velmi dobře přijímána. Ke znecitlivění se obvykle používá anestetický krém. Modřinka a otok v místě vpichu mizí během dvou až tří dnů. Výsledek po aplikaci injekčních výplní obvykle přetrvá šest měsíců až rok. Cena omlazení kyselinou hyaluronovou se pohybuje dle rozsahu ošetření řádově od pěti do dvaceti tisíc korun. Více o injekčních výplních na bázi kyseliny hyaluronové naleznete zde.

Botulotoxin

Botulotoxin je látka, která blokuje nervové přenosy ve svalu, a tím zabraňuje jejich stahování. Využívá se k vyhlazení vrásek v horní části obličeje, zejména vodorovných vrásek na čele, vrásek u kořene nosu nebo vějířků kolem očních koutků. Slouží také k uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Aplikace botulotoxinu většinou nevyžaduje znecitlivění. Po ošetření se nedoporučuje cca čtyři hodiny lehat nebo se předklánět. Poprvé přetrvá efekt botulotoxinu asi tři měsíce, následně se prodlužuje zpravidla téměř dvojnásobně. Ceny omlazení se odvíjejí podle rozsahu ošetření v řádech několika tisíc korun. Více o botulotoxinu naleznete zde.

Medical Microneedling (mikrojehličkování)

Medical Microneedling je způsob mezoterapie, který vede k vyhlazení jemných vrásek, zpevnění kontur obličeje a zmírnění nežádoucích pigmentací. Metoda spočívá v aplikaci regeneračních látek do mikroskopicky narušení tkáně. K anestezii se používá znecitlivující krém. Zarudnutí mizí po dvou hodinách až třech dnech. První den po ošetření je třeba pokožku chránit krémem dle doporučení dermatologa, make-up lze aplikovat po dvou dnech od ošetření. Efekt mikrojehličkování nabíhá postupně ještě čtyři až šest měsíců od zákroku. U hlubších vrásek je vhodné ošetření několikrát zopakovat. Cena Medical Microneedling se pohybuje v rámci několika tisíc korun. Více o mikrojehličkování naleznete zde.

Mezoterapie očního okolí

Mezoterapie očního okolí spočívá v aplikaci regeneračního roztoku s obsahem kyseliny hyaluronové do této oblasti a řeší tak drobné vrásky kolem očí a dojem unaveného zapadlého pohledu. Ošetření je minimálně bolestivé, v případě potřeby se používá znecitlivující krém. Zarudnutí po ošetření mizí během několika dnů. První den po mezoterapii je třeba pokožku natřít krémem dle doporučení dermatologa, v dalších dnech se aplikuje obvyklá kosmetika. K dosažení ideálního účinku mezoterapie je třeba v odstupu tří až čtyř týdnů kúru dvakrát až třikrát zopakovat. Výsledek přetrvá řadu měsíců až rok. Cena mezoterapie očního okolí se pohybuje v jednotkách tisíc korun. Více o ošetření očního okolí naleznete zde.

Plazmaterapie – omlazení vlastní krví

Plazmaterapie je omlazovací metoda, která využívá vlastní krevní plazmu obohacenou o krevní destičky. Tato směs stimuluje některé kmenové buňky a nastartuje tím samoobnovu pokožky. Pro zlepšení hydratace pleti a vyplnění vrásek a objemu lze plazmu doplnit i kyselinou hyaluronovou.

Plazmaterapie je ideální pro osoby ve věku třicet pět až čtyřicet let, kdy se objevují jemné vrásky a povadnutí obličeje. Plazmaterapie spočívá v běžném odběru krve ze žíly, která se po znecitlivění anestetickým krémem, aplikuje drobnou kanylkou do obličeje. Protože se jedná o vlastní krevní plazmu, nehrozí alergické reakce. Po ošetření se přikládají chladivé a hydratační masky. Dva až tři dny doporučujeme šetřící režim. Výsledky lze vidět zhruba po dvou týdnech a přetrvají osm až dvanáct měsíců. Cena plazmaterapie se pohybuje v řádu několika tisíc korun. Více informací o plazmaterapii naleznete zde.

Skinbooster

Skinbooster je omlazovací metoda pro hloubkovou hydrataci pleti. Spočívá v aplikaci zasíťované kyseliny hyaluronové do hlubších vrstev pokožky, tedy hydratuje a omlazuje zevnitř.

Skinbooster je minimálně bolestivý, ke znecitlivění postačuje anestetický krém. Otok a zarudnutí mizí během dvou až tří dnů. Pleť se ošetřuje krémem podle doporučení lékaře. Výsledek Skinboosteru přetrvá devět měsíců až rok. Cena Skinboosteru je určena množstvím aplikované kyseliny hyaluronové, obvykle jsou to jeden až dva mililitry. Více o Skinboosteru naleznete zde.

Omlazení pleti před/po

Chemický peeling

Chemický peeling slouží k celkovému omlazení pokožky. Spočívá v aplikaci ovocných AHA kyselin, které naruší kůži, a vyvolají tvorbu nových kožních buněk. Podle složení ovocných kyselin zasahuje chemický peeling do různých vrstev pokožky. Ideální je ošetření několikrát opakovat.

Ošetření nevyžaduje žádnou speciální přípravu, ani znecitlivění. Několik hodin po peelingu se pokožka začne jemně olupovat. V tyto dny je třeba vyhnout se slunečnímu záření, užívat krémy s vysokým ochranným UV faktorem, a případně omezit i pobyt ve společnosti. Omlazující efekt peelingu přetrvá řadu měsíců a lze jej opakovat. Cena chemického peelingu se pohybuje v rozsahu jednotek tisíc korun. Více o chemickém peelingu naleznete zde.

Laserová ošetření – Frakční CO2 rejuvenace

Při ošetření frakčním CO2 laserem zasahují laserové paprsky do povrchové a střední vrstvy kůže, kde podporují tvorbu kolagenu. Rejuvenace laserem je ideální u drobných vrásek, vede ke zlepšení struktury a tonus pleti a ke zmírnění pigmentových skvrn. Ošetření frakčním CO2 laserem je velmi šetrné, téměř nebolí a obvykle nevyžaduje znecitlivění. Po omlazení pleti laserem přetrvává přibližně dvě hodiny pálení, a proto se po tuto dobu obličej chladí. Zarudnutí mizí přibližně dva až tři dny. Make-up je možné aplikovat po jednom dni. Ošetřená oblast se postupně výrazně olupuje, což může omezit společenské aktivity. Ochrana proti slunci je nutná tři měsíce. Výsledek přetrvá řadu měsíců. Cena rejuvenace frakčním laserem CO2 závisí na rozsahu ošetření. Více o laserovém omlazení naleznete zde.

Omlazení pleti foto před/po

Lifting 3D nitěmi

Lifting nitěmi slouží k vyhlazení hlubokých vrásek a vypnutí povadlých kontur obličeje, pozvednutí koutků úst, obočí i tváří nebo k vyhlazení krku. Lifting 3D nitěmi oddálí o mnoho let chirurgický zákrok typu facelift. Nitě jsou vyrobeny z biokompatibilního materiálu, tudíž riziko komplikací je velmi malé. Lifting 3D nitěmi nelze provést u osob s tenkým podkožím, nit by se neměla kam uchytit a mohla by prosvítat. Někdy je nutné před aplikací nití použít speciální přípravky s obsahem aminokyselin či kyseliny hyaluronové, aby došlo k nastartování tvorby kolagenu a regeneraci podkoží. Do jedné poloviny obličeje se obvykle aplikuje pět až deset nití.

Nitě se aplikují ambulantně a pouze v místním znecitlivění. Po zákroku je třeba nosit první tři dny kompresivní čepičku, následně ještě po dobu dvou týdnů na noc. Šetřící režim je vhodný tři až čtyři týdny. Nitě se vstřebávají do roka, výsledek liftingu 3D nitěmi pak přetrvává ještě rok i déle. Cena liftingu nitěmi je určena především složením, rozsahem ošetření a počtem použitých nití. Více o niťovém liftingu naleznete zde.

Nejste si jistí, jaká metoda je vhodná právě pro vás?

Zeptejte se našich odborníků