Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Čas, gravitace, ubývající pevnost i pružnost pokožky, to vše hraje proti nám. Naštěstí existuje celá řada neinvazivních zákroků, které nám dokáží v boji za zachování mladistvého vzhledu významně pomoci. Nejlepších výsledků zpravidla docílíme kombinací více zákroků. A které jsou ty nejvhodnější právě pro vás? To vám osobně poradí specialisté z našeho týmu dermatologů při individuální konzultaci.

Povadlé kontury obličeje a vrásky spolu s přibývajícím věkem nejvíce ovlivňují:

 • přestavba podkožního tuku a obličejových kostí,
 • sluneční záření,
 • ztráta kolagenu,
 • pokles hydratace,
 • genetická predispozice,
 • špatná životospráva.

Trápí vás

 • vrásky na obličeji,
 • povadlá pokožka, která ztratila pružnost,
 • nevýrazný reliéf čelisti,
 • pokles kůže tváří,
 • nevýrazná nebo úzká brada,
 • nebo pokleslé koutky úst?

Povadlé kontury obličeje nemusí být hned důvodem podstoupit chirurgickou formu vypnutí kůže – facelifting. Čím dál oblíbenější jsou ambulantní miniinvazivní zákroky, které obvykle nevyžadují žádnou rekonvalescenci a jsou v podstatě bezbolestné.

Jak na povadlé kontury pleti

Na obnovu kolagenu a hydrataci pleti existuje nepřeberné množství kosmetických přípravků nebo výživových doplňků z lékarny. Pokud vám jejich účinek nepostačuje, vyzkoušejte miniinvazivní zákroky, kterých dnešní dermatologie nabízí celou řadu.

Každý klient a vlastnosti jeho pleti jsou individuální, proto je třeba volit zákroky, popř. jejich kombinace, přímo na míru na základě osobní konzultace s dermatologem.

K vypnutí povislých kontur obličeje se často používají tzv. mezonitě. Lifting nitěmi je možné podstoupit v každém věku. iIeální doba je mezi 35 – 45 lety, kdy není povis kůže ještě tak výrazný a účinnost ošetření je pak maximální. Využíváme vstřebatelné nitě APTOS, aby byl zaručen nejvyšší efekt a bezpečnost ošetření.

Výrazně účinné jsou při řešení konturace injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové, které pomáhají vrátit objem stárnoucímu obličeji, modelovat bradu a čelist a omladit celkový vzhled. Pokud kromě modelace kontur toužíte i po pleti bez vrásek, může pro vás být řešením vyhlazení vrásek botulotoxinem

Další procedurou je „omlazení vlastní krví“ – plazmaterapie. Tato omlazovací metoda působí na buněčné úrovni za pomocí vaší vlastní plazmy obohacené o krevní destičky.

Nejste si jistí, jaká metoda je vhodná právě pro vás?

Konzultujte to s našimi odborníky

Nabídka zákroků estetické dermatologie k tématu kontury obličeje:

Niťový lifting

Povadlý obličej nebo prohlubující se vrásky v obličeji nemusí být vždy důvodem k chirurgickému zákroku čili faceliftingu. Poslední dobou se stále větší oblibě těší liftingové metody prováděné ambulantně pomocí liftujících nití, někdy nazývaných pro svůj vyhlazující efekt také 3D nitě.

Vyhlazení vrásek botulo. přípravky

Botulo. přípravky se velmi dobře uplatní k vyhlazení mimických vrásek, vodorovných vrásek na čele a odstraní také vrásku nad kořenem nosu nebo vějířky u očních koutků. Může mít velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Schopnost přípravků snížit aktivitu svalů se v estetické medicíně využívá již řadu let. Jak ošetření probíhá?

Plazmaterapie – Plazmalifting

Trendem dnešní estetické chirurgie jsou ambulatní miniinvazivní zákroky. Perfect Clinic na ně sází. Novinkou boje se zubem času je plazmaterapie (plazmalifting). Jsme rádi, že u nás na klinice nabízíme unikátní metodu Comfort Plasmaterapie, která je šetrnější a výrazně efektivnější.

Injekční výplně

Injekční výplně jsou přípravky na bázi kyseliny hyaluronové a dalších hydratačních a aktivačních složek. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, ale pro korekci vrásek lze aplikovat i botulo. přípravky, vlastní tuk a další. Použití výplňových materiálů je velmi oblíbená metoda k odstranění projevů stárnutí, korekci jizev, modelaci kontur a objemu tváře, zvětšení rtů a k celkovému omlazení.