Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Injekční výplně jsou přípravky na bázi kyseliny hyaluronové a dalších hydratačních a aktivačních složek. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, ale pro korekci vrásek lze aplikovat i botulo. přípravky, vlastní tuk a další. Použití výplňových materiálů je velmi oblíbená metoda k odstranění projevů stárnutí, korekci jizev, modelaci kontur a objemu tváře, zvětšení rtů a k celkovému omlazení.

 

Co jsou injekční výplně?

Dermální výplně neboli fillery mají v estetické medicíně celou řadu využití. Slouží jako korekce a výplň objemu různých partií. Na trhu existuje více typů. K výplním se využívá vlastní tuk, botulo. přípravky, kyselina hyaluronová a další.

Jednotlivé preparáty se odlišují koncentrací kyseliny hyaluronové, jejím zasíťováním, viskozitou a složením dalších látek (vitamíny atd.). Podle těchto parametrů potom také lékař doporučí konkrétní typ a množství.

Využití dermálních výplní (fillerů)

Jaké je hlavní využití v estetické medicíně?

Před aplikací

Nejprve je třeba zhodnotit a prodiskutovat s lékařem, zda je konkrétní problém vhodný k řešení pomocí injekčních výplní. Výplně vrásek mají různé způsoby a typy aplikací. Lékař na konzultaci doporučí konkrétní přípravek, který je pro daný problém nejvhodnější.

Týden před ošetřením injekční výplní s obsahem kyseliny hyaluronové se nesmí užívat vysoké dávky vitamínu C, protizánětlivé léky a léky zvyšující krvácivost.

Pro citlivější pleť se doporučuje použít lokální anestetický krém. Nanese se těsně před ošetřením a do 15 minut začne působit. V případě aplikace vlastního tuku, se před odebráním používá lokální anestezie.

Aplikace kyseliny hyaluronové a dalších injekčních výplní

Injekční výplně se aplikují do vrchní, střední nebo hluboké vrstvy kůže. Vpichují se tenkými jehličkami, což je téměř nebolestivé. Celé ošetření trvá 15–60 minut.

Před aplikací tuku se odsátý tuk speciálně upraví. Následně je tenkou jehlou aplikován na předem vybraná místa. U tuku se dodává o něco více objemu, protože se část tuku po zákroku vstřebá.

Jak se chovat po ošetření

Po aplikaci výplně může vzniknout otok a drobné modřinky. Obojí během 2–3 dnů samovolně vymizí. Občas se objevuje drobná pulzace, bodání, pálení v místě ošetření. Drobné ranky se po vpichu rychle zahojí.

Několik hodin po ošetření je důležité vyhnout se výrazné mimice obličeje. Nedoporučuje se také týden navštěvovat solária, saunu nebo se slunit.

Přetrvání výsledků injekčních výplní

Výsledek není trvalý, přetrvá obvykle 6–12 měsíců, při modelaci a zvětšení rtů 6 měsíců. Injekční výplně lze kdykoliv aplikovat znovu.

Kontraindikace

Kontraindikací je těhotenství, kojení, autoimunitní choroby nebo akutní kožní infekce. V případě ošetření rtů na nich nesmí být opar ani probíhat infekce v ústech, jakými jsou například afty.

Typy injekčních výplní

1/ VÝPLNĚ KYSELINOU HYALURONOVOU

Aplikace kyseliny hyaluronové je velmi oblíbená. Jde o látku tělu vlastní, která se běžně v pokožce nachází. Pomáhá k omlazení obličeje, dekoltu, rukou. Dále se využívá k modelaci kontur obličeje, k dodání objemu a vyhlazení vrásek.

Zákroky s injekčními výplněmi kyselinou hyaluronovou:

2/ HYDROXYAPATIT VÁPENATÝ

Je přirozenou součástí zubů a kostí. Využívá se pro doplnění objemu a zlepšení kontury obličeje. Lze jej použít i pro doplnění objemu na různých částech těla.

3/ HYBRIDNÍ VÝPLNĚ

V jedné injekci se nachází dvě složky: kalcium hydroxyapatit a kyselina hyaluronová. Více níže v textu.

4/ VLASTNÍ TUK

Po odsátí tuku se následně přístrojově upraví a přemísťuje na místa, kde je potřeba doplnit objem. Lze jej využít pro augmentaci prsou, rtů a jako možnost konturování obličeje (lícní kosti, brada).

Zákroky s injekčními výplněmi vlastním tukem:

Lipofilling obličeje >>
Zvětšení prsou vlastním tukem >>
Lipofilling, lipografting (aplikace vlastního tuku) >>

Co jsou hybridní výplně?

Hybridní výplně mají dvě složky: kyselinu hyaluronovou a kalcium hydroxyapatit. Hybridní výplně tedy kombinují v jedné aplikaci výhody obou dvou látek – kyseliny hyaluronové i hydroxyapatitu.

Jednak dochází k doplnění objemu pomocí kyseliny hyaluronové a následně také dochází ke stimulaci tvorby kolagenu díky hydroxyapatitu.

Jak zvýraznit lícní kosti? Injekční výplně - hydroxyapatit

Injekční výplně na bázi hydroxyapatitu vápenatého mají přirozený liftingový efekt. Pleti doplňují potřebný objem. Stimuluje tvorbu kolagenu a působí jako přirozená výplň měkkých tkání.

„Hydroxyapatit (CaHA) je složka vstřebatelná dermálních výplní, která dodává pevnost kůže a vyhlazuje vrásky a linky v obličeji. Hydroxyapatit je minerál podobný minerálu, který se nachází v našich kostech a zubech. Po aplikaci do kůže působí kalcium hydroxyapatit tak, že stimuluje kožní buňky k produkci kolagenu. Proto se také někdy nazývá „biostimulátorem“. S přibývajícím věkem naše kůže ztrácí kolagen a elastin, což jsou bílkoviny, které udržují naši kůži pevnou a pružnou. Úbytek těchto bílkovin způsobuje tvorbu vrásek a linek a také ztrátu objemu. Výplň z hydroxyapatitu vápníku tedy pomáhá navracet pevnost a pružnost kůže,“ vysvětluje MUDr. Jan Kučera, Ph.D.

Ošetření provádí ambulantně dermatolog nebo plastický chirurg. Zákrok je poměrně rychlý, obvykle trvá přibližně 30 minut. V závislosti na ošetřované oblasti lékař aplikuje do kůže malé množství výplně pomocí tenké kanyly. Po zákroku mohou pacienti pociťovat mírný otok nebo zarudnutí, ale tyto nežádoucí účinky obvykle do několika dnů odezní.

Účinek ošetření injekčními výplněmi na bázi hydroxyapatitu vápenatého se začne objevovat během několika týdnů po aplikaci. Díky biostimulačnímu efektu výplně se výsledek dále vylepšuje mnoho měsíců po aplikaci. Výsledný efekt ošetření vydrží v závislosti na metabolismu každého pacienta, ale není výjimkou, že trvá až několik let.

Hlavní výhody využití:

 • zvětšení objemu rtů
 • řešení povislých koutků
 • odstraňuje hlubší rýhy a vrásky
 • doplňuje objem
 • lze využití i na ruce a další části těla
 • dlouhodobý efekt
 • řešení asymetrie obličeje

Není vhodné:

 • pro těhotné
 • kojící
 • při kožní infekci
 • při poruchách srážlivosti krve
 • při autoimunitním onemocnění

Cena injekčních výplní

Kolik stojí výplně vrásek? Cena se mění dle velikosti a počtu ošetřovaných míst. Konkrétní cenu se dozvíte na konzultaci, kde lékař vybere vhodný typ injekční výplně a množství aplikované látky.

Více v ceníku >>

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

Videa: Anti-aging proměny Perfect Clinic Dermatology

Sada video příběhů našich klientek vás provede miniinvazivními omlazujícími zákroky.

 

Ceník zákroků

Časté dotazy

Jaké jsou kontraindikace injekčním výplním?

 • Injekční výplně jsou bezpečné, existuje ale několik kontraindikací například těhotenství, autoimunitní onemocnění a další.

 

Je zákrok bolestivý?

 • Většina aplikovaných oblastí nevyžaduje znecitlivění, jen v některých oblastech se aplikuje lokální anestezie.

 

Jak dlouho mi vydrží výplně kyselinou hyaluronovou?

 • V závislosti na aplikované oblasti se výplně vstřebávají cca 6–12 měsíců. Zákrok lze opakovat.