Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Operace horních víček

Operace horních víček spočívá v odstranění kožních nadbytků v oblasti horního víčka. Věkem dochází k poklesu kůže v oblasti očních víček. Takto pokleslá kůže u horních víček může omezovat zrak. Lidské oko je uloženo v lebce v kostěných očnicích a je obklopené tukovým polštářem, který tlumí nárazy. Tyto tukové polštářky jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost a dochází k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčky. Operace očních víček spočívá v odstranění povislé a nadbytečné kůže a redukci tukových polštářků.

Rychlé informace

  • Operovat lze horní a dolní víčka samostatně nebo najednou
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
  • Ledovat doporučujeme první tři dny po operaci
  • První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
  • Stehy se odstrańují 5.-7. den o operaci

Průběh operace horních víček

Plastice horních víček předchází důkladné vyšetření pacienta. Je třeba vyloučit situaci, kdy by otoky očních víček mohly být způsobeny jiným onemocněním. Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními. Zákrok se provádí ambulantně, není třeba hospitalizace.

fotky před a po blefaroplastice (operaci očních víček)

Využívá se lokální anestezie. Kůže horních víček se znecitliví anestetikem, které se aplikuje injekčně pod kůži. Nadbytek kůže se odstraní a vypreparují se tukové váčky. Kůže se sešije tenkým podkožním stehem. Při operaci je velmi důležité dbát na odstranění jen přiměřeného množství kůže, aby pacient neměl po operaci problémy při mrkání a zavírání oka.

Jak probíhá operace horních víček?

  • Pokles kůže u horních víček přidává léta navíc a hlavně může zhoršovat zrak. Podívejte se, jak operace horních víček může tento problém odstranit.

Pooperační péče po plastice horních víček

Po plastice horních víček je operační ranka přelepena sterilní náplastí. Náplast se nenamáčí a ponechává se po dobu jednoho týdne. Zhruba po týdnu od operace je rána víček zhojená a stehy se dají odstranit. Lze se stehy zajít k lékaři, případně si je můžete odstranit sami. (viz grafika)

Nákres odstranění stehů při operaci horních víček

Otoky a modřiny mohou ještě přetrvávat dalších 10 dní. Po tuto dobu by pacient měl dodržovat klidový režim a vyhýbat se fyzické námaze. Kancelářská práce je možná už po 3-4 dnech.

Operace horních víček očima pacientů

  • "Převislá víčka mě trápila poměrně dlouho, přišlo mi ale nepatřičné, abych ve věku s trojkou na začátku řešila korekci..." (>> celý příběh <<)

před po fotky po plastice horních víček

Ceník zákroků

Z galerie před/po fotek po plastice očních víček (celkové blefaroplastice)

operace víček před a po plastika víček před a po