Sjednat konzultaci / Napište nám
Nahoru ▲

Operace horních víček

Operace horních víček spočívá v odstranění kožních nadbytků v oblasti horního víčka. Věkem dochází k poklesu kůže v oblasti očních víček. Takto pokleslá kůže u horních víček může omezovat zrak. Lidské oko je uloženo v lebce v kostěných očnicích a je obklopené tukovým polštářem, který tlumí nárazy. Tyto tukové polštářky jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost a dochází k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčky. Operace očních víček spočívá v odstranění povislé a nadbytečné kůže a redukci tukových polštářků.

Rychlé informace

  • Operovat lze horní a dolní víčka samostatně nebo najednou
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
  • Ledovat doporučujeme první tři dny po operaci
  • První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
  • Stehy se odstrańují 5.-7. den o operaci

Průběh operace horních víček

Plastice horních víček předchází důkladné vyšetření pacienta. Je třeba vyloučit situaci, kdy by otoky očních víček mohly být způsobeny jiným onemocněním. Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními. Zákrok se provádí ambulantně, není třeba hospitalizace.

Využívá se místní anestezie. Kůže horních víček se znecitliví anestetikem, které se aplikuje injekčně pod kůži. Nadbytek kůže se odstraní a vypreparují se tukové váčky. Kůže se sešije tenkým podkožním stehem. Při operaci je velmi důležité dbát na odstranění jen přiměřeného množství kůže, aby pacient neměl po operaci problémy při mrkání a zavírání oka.

Pooperační péče po plastice horních víček

Po plastice horních víček je operační ránka přelepena sterilní náplastí. Náplast se nenamáčí a ponechává se po dobu jednoho týdne. Zhruba po týdnu od operace je rána víček zhojená a stehy se dají odstranit. Otoky a modřiny mohou ještě přetrvávat dalších 10 dní. Po tuto dobu by pacient měl dodržovat klidový režim a vyhýbat se fyzické námaze. Kancelářská práce je možná už po 3-4 dnech.

 

Ceník zákroků