Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

A je to tady! Malá revoluce ve světě estetické a rekonstrukční chirurgie.
Na český trh jsou právě teď uváděny odlehčené prsní implantáty, které mají váhu o 30 % nižší než veškeré ostatní dostupné implantáty. Odolávají tedy gravitaci mnohem déle. Centrum estetické medicíny Perfect Clinic se stává historicky prvním pracovištěm v České republice, na kterém se augmentace s těmito implantáty bude provádět.

B-Lite implants hi-res-mini

„Silikonový implantát, který vložíme do prsu, svojí vahou logicky kvůli gravitaci táhne prs dolů, čímž časem dochází k jeho poklesu, kůže se povoluje. Po letech se tak žena může dočkat další operace, která sice prs pozvedne, ale nevyhne se modelačním řezům ve tkáni. Čím větší a těžší implantáty, tím více působí jejich hmotnost na pokles prsu. U velkých velikostí je zatěžována zároveň i páteř. Lehké silikonové implantáty splňují vše potřebné jako ostatní současné implantáty, tj. jsou odolné vůči tlaku, drží tvar, nevyvolávají alergické reakce, jsou cenově dostupné a přitom všem lehčí. Mít dlouhodobě krásný tvar prsou je přece přáním každé ženy, která se pro augmentaci rozhodne,” vysvětluje Roman Kufa, proč získal tým kliniky pro absolutní novinku.

Hookes law-mini

Tajemství materiálu

Odlehčené prsní implantáty vychází de facto z toho, co už dobře známe – obal implantátu je standardně silikonový, ověřený třicetiletou praxí a potvrzený všemi dostupnými certifikacemi. Kouzlem jejich nízké váhy je totiž výplň! Tu tvoří silikonový gel kombinovaný se vzduchovými mikrosférami. Laicky řečeno je implantát vyplněn silikonem obsahujícím vzduchové bublinky, které gel nadlehčují. Tyto mikrosféry nejenže implantáty nadlehčují, ale díky použité technologii se stávají také daleko odolnějšími proti mechanickému poškození tlakem, odolají až třinácti atmosférám! Nositelka se tedy naprosto bez starostí může třeba hloubkově potápět či létat vysoko v oblacích. Tyto implantáty mají také lepší „prostorovou paměť”, čímž zaručují přirozenější vzhled!

Tím výčet pozitiv zdaleka nekončí. Samozřejmostí je neomezená životnost, tedy nulová potřeba výměny implantátů z důvodu opotřebení časem. Revoluční technologie je totiž tužší a mnohem soudržnější. Tím se také dotýkáme problematiky eventuální ruptury implantátu a následného „silikonovému krvácení”, tedy stavu, kdy z prasklého silikonového implantátu prosakuje gel. Tento proces je v případě ruptury nového odlehčeného implantátu mnohem pozvolnější a gelu se tak do  organismu dostane méně a za delší čas. K další výhodě patří nesporně i fakt, že je tento implantát díky vzduchovým mikrosférám transparentnější při mamografickém vyšetření.

sphere section-02-mini

Přirozenost především

Pro budoucí zájemkyně jsou samozřejmě důležité i praktické informace. „Lehké“ implantáty jsou k dispozici v obou tvarech – tedy kulaté i anatomicky tvarované, ve všech  velikostech a profilech jako běžné implantáty všech značek. Operační techniky a způsob uložení těchto implantátů se také nijak neliší od běžných postupů, není tedy nutné žádné speciální školení chirurga, dobrý chirurg s nimi bude pracovat stejně efektivně, jak je jeho zvykem s jinými typy implantátů. Při uložení pod mléčnou žlázu tento implantát nabízí mnohem přirozenější vzhled bez „zvlnění” okraje implantátu a eliminuje také viditelný okraj rýsující se pod kůží, což bývá nej častějším neduhem implantátů uložených pod žlázu!

B-Lite textured anatomical hi-res-mini

Bezkonkurenčním přínosem se odlehčené implantáty stávají v oblasti rekonstrukční chirurgie! V případě odstranění jednoho prsu a jeho následné rekonstrukci s vložením klasického silikonového implantátu, může dojít k rychlejším poklesu rekonstruovaného prsu, protože takový prs má výrazně větší váhu než prs fyziologický. Lehčí implantát tento problém díky své nízké váze výrazně řeší.

B-Lite textured round hi-res-mini

Špetka historie

Dr. Jacky Govrin-Yehudain, přední izraelský plastický chirurg, se několik desetiletí věnuje plastické chirurgii, zejména problematice prsů. Poté, co si uvědomil, že hmotnost prsních implantátů je jednou z hlavních příčin poklesu prsu vlivem gravitace, požádal svého bratra Dael Govreen Segal, špičkového specialistu v biomedicínských oborech, aby vyvinul lehký prsní implantát. Výsledek předčil veškerá očekávání chirurgů i pacientů. Zasloužil se o něj multidisciplinární tým! lékařů, biomedicínských inženýrů, biologů a farmaceutů. Po deseti letech vznikla společnost G&G Biotechnology v izraelské Haifě a na trh byl uveden první lehký prsní implantát na světě.

Momentálně se s lehkými implantáty pracuje v evropských zemích – v Německu, Velké Británii, Itálii, Izraeli, nově a aktuálně na Slovensku a v České republice, oblibě se těší už i v Japonsku a Jižní Africe.

Cena

Díky vyšším výrobním nákladům technologie je však třeba počítat s trochu vyšší cenou. Kulatý implantát je levnější než anatomicky tvarovaný, tak jak tomu bývá. Na evropských špičkových klinikách se cena augmentace prsou odlehčenými implantáty pohybuje až kolem 7 000 euro.

V Perfect Clinic se cena pohybuje v cenovém rozpětí 90 – 100 tisíc korun, v závislosti na použitém typu implantátu a délce hospitalizace.