Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Ve světě estetické medicíny se dnes neustále objevují nové techniky a metody, které nabízí inovativní a účinná řešení pro ty, kteří hledají způsob, jak dosáhnout mladistvějšího vzhledu. Jedním z takových přístupů je Deep plane facelift, který se stává stále vyhledávanější díky svým výsledkům.

S přibývajícím věkem kůže stárne, tvoří se více vrásek a spolu s tím ubývají měkké tkáně. V obličeji tak dochází převážně k poklesu kůže v oblasti tváří a krku. A díky moderní estetické medicíně si s tímto stárnutím umíme poradit – díku faceliftu. Jedná se o operační metodu, při které dochází k vypnutí pokožky na obličeji a krku díky odstranění povolené a přebytečné kůže. Mnoho lidí se ale této techniky obává, že budou mít příliš "vytažený" výraz nebo ještě nejsou dostatečně "staří" na zákrok. Ten se doporučuje nejdříve kolem 50. let.

Aktuálně velmi populární technikou faceliftu je - Deep plane facelift, která je ideální volbou pro všechny, kteří na klasický facelift nechtějí. "Tato metoda respektuje jedinečnou a přirozenou anatomii obličeje a zachovává jeho autentický výraz, což eliminuje nežádoucí "přetáhnutý" či umělý výsledek. Deep plane facelift přináší výrazně lepší a trvalejší výsledky ve srovnání s běžnými technikami faceliftu, čímž vám zajistí výsledky minimálně na další dekádu. Velkou devizou je, že okolí by na první pohled nemělo poznat, že klient podstoupil operaci obličeje, ale má působí spíše svěžeji a odpočatě. Cílem operace není změna vzhledu pacienta, ale jeho vylepšení a omlazení. Výsledek operace má působit přirozeně," říká plastický chirurg MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic.

Při Deep plane faceliftu se neprovádí rozsáhlá separace kůže od hlubší vrstvy (SMAS), ale preparujeme z větší části pouze hloubkově pod vrstvou SMAS, což je velkou výhodou. Snižujeme tím riziko krvácení pod uvolněnou kůži a minimalizujeme vznik modřin a otoků po operaci. Zároveň tímto způsobem zákrok zlepšuje celkovou strukturu obličeje a poskytuje efekt, který zaujme svou přirozeností a dlouhodobostí. Jedná se o ale náročnější metodu a měl by jí tak provádět zkušený chirurg.

Tento zákrok je dobrým řešením pro jedince, které trápí ochablá kůže, hluboké vrásky, nebo ztráta tvaru a kontur obličeje. Deep plane facelift je ideální volbou pro muže i ženy již ve věku od 40 let (pokud mají výraznější projevy stárnutí). Klasický lifting se doporučuje lidem ve věku pod 50 let, kdy dochází k poklesu kůže a lze obličej přirozeně omladit.

Jak poznat, že je čas jít na facelift

Ideálním kandidátem na tento zákrok je ten, u koho pokožka začíná ztrácet pružnost a objevují se hluboké vrásky (kolem očí a pusy) nebo výrazně ochablá kůže v oblasti dolní části obličeje a krku. Před zákrokem je důležité konzultovat se zkušeným plastickým chirurgem, který pomůže určit, zda je deep plane facelift nejvhodnější volbou a jaké výsledky můžete očekávat.

Rychlá rekonvalescence

"Po operaci pacient zůstává na klinice jednu noc, druhý den se odstraní obvaz z hlavy a pacient odchází domů. Doporučuje se týden klidový režim doma, kancelářská práce je možná po týdnu, sportovat se doporučuje po 3-4 týdnech po operaci. Po 14 dnech ustupuje většina modřin a otoků a pacient může nastoupit do práce," dodává MUDr. Roman Kufa.