Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové: Pryč s kruhy pod očima a vráskami!

Lucie Kyliášová (35 let) v Perfect Clinic podstoupila zákrok mikrojehličkování. Luciina pleť je poté omlazená, ale pro dokonalý výsledek ji čeká ještě další ošetření – aplikace injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Proč? Jednak proto, že ji trápí kruhy pod očima, s věkem se jí zvýraznily nosoretní rýhy a také jí dlouhodobě vadí příliš úzký ret. A protože tyto problémy vznikají v hlubších strukturách kůže, bylo jí při konzultaci s lékařem doporučeno ošetřit je pomocí výplní.

Začíná se opět velmi pečlivým nanesením anestetického krému. U klientů s velkými obavami z bolesti je možné využít i svodnou anestezii, ale to není Luciin případ. Po zkušenostech z mikrojehličkování už nemá z bolesti obavy.

Zatímco nabíhá účinek anestetického krému, lékařka ještě jednou s Lucií probere její představu o výsledném ošetření. Na základě toho bude do různých oblastí obličeje aplikovat výplně s odlišně síťovanou kyselinou hyaluronovou. Vysvětluje Lucii, že u výplní méně znamená více, neboť zvláště v oblasti pod očima bude v příštích čtrnácti dnech výplň nabírat vodu a objem ještě naroste. A především – cílem ošetření je, aby Lucie zůstala sama sebou, vypadala mladší, ale nestala se někým jiným!

Po chvíli lékařka obličej odezinfikuje a jako první začíná řešit kruhy pod očima. Používá šetrnou kanylovou metodu, při které udělá do kůže pouze jeden vpich. Kolem něj se sice může vytvořit modřinka, ale i přesto je to velmi šetrný postup. Výrazné kruhy pod očima lékařka pomocí výplně zjemní a malinko pozvedne pohled, aby oko nepůsobilo tak unaveně. Ani teď není ošetření pro Lucii bolestivé. Zajímá se, jak dlouho efekt výplně pod očima přetrvá, a ke své radosti zjistí, že téměř rok.

Po ošetření pod prvním okem se může Lucie podívat do zrcátka, aby se ujistila, že výsledek odpovídá její představě. Teprve potom lékařka ošetří druhou část obličeje a přechází ke rtům. Předem Lucii upozorňuje, že oblast rtů je citlivější a aplikace výplně může být mírně bolestivá, ale ani nyní si Lucie nestěžuje.

Jako poslední lékařka jemně vyplní nosoretní vrásky. A opět – raději méně než více. I proto Lucii pozve na kontrolu za dva týdny – pokud by si přála rty ještě plnější, může je ještě o kousek zvětšit. A aby Lucie neodcházela z ambulance se zarudlým obličejem, lékařka jí ošetřená místa překryje speciálním make-upem.

Po ošetření může být zvláště ret výrazně oteklý, nejhorší bývá otok druhý den ráno, během pár dnů ale zmizí. Pro urychlení jeho vstřebání je možné ret ledovat nebo natřít zklidňující gelem. Dva až tři dny se ošetřená oblast lehounce masíruje bříškem prstů tak, že se bod po bodu vždy postupně stiskne a uvolní. Několik dnů Lucie nesmí do sauny, před sálavé teplo nebo do solária.

A jak Lucie vypadá dva týdny po ošetření? Mladší, svěží, září a především – cítí se spokojená! Medical microneedling i výplně na bázi kyseliny hyaluronové určitě časem zopakuje. Je totiž krásná a hodlá taková zůstat.

Galerie