Praha

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

V roce 2010 bylo vyvinuto v USA nové zařízení (Clarivein®), využívající kombinace mechanického narušení vnitřní výstelky cévní stěny se sklerotizací pěnou. Zařízení se používá obdobně jako endovenózní laser či radiofrekvenční sonda k uzavření poškozeného povrchního žilního kmene.

ClariVein

Výhody metody ClariVein®:

  • Bezbolestnost
  • Lokální znecitlivění pouze v místě vpichu pro zavedení katetru
  • Spolehlivost
  • Minimální omezení po výkonu
  • Metodu nelze použít po zánětech povrchových žilních kmenů

Průběh zákroku

Punkčně se zavede vodič do ošetřované žíly pod kontrolou ultrazvuku. Katetr je napojen na elektromotor, který jím po zapojení otáčí rychlostí 3 500 otáček/min. Kontaktem cévní stěny s rotujícím vodičem dochází k narušení vnitřní výstelky žíly. Její destrukce je dokončena chemicky za současné aplikace sklerotizační látky infůzním kanálem na konci rotující kličky, která ireverzibilně (nevratně) poškozuje žilní výstelku, což vede k její přeměně ve vazivo.

Anestezie

Lokální znecitlivění pouze v místě vpichu pro zavedení katetru

Po zákroku

Bezprostředně po zákroku je možno odejít domů. Kompresní punčochy se po zákroku nosí první den 24 hod., poté 7 – 14 dnů přes den. Pacient je dostane v rámci balíčku.

Za 2 – 3 dny od výkonu je pacient kontrolován operatérem s provedením pooperačního ultrazvukového vyšetření.

Omezení po výkonu

Na tři týdny je pacient omezen od velké fyzické námahy, nesmí provádět fyzicky náročné úkony (tůry, jízda na kole, cvičení, plavání atd.). Běžné aktivity provádí bez omezení.

Jak dlouho přetrvá výsledek?

Metoda ClariVein® je vysoce účinným postupem, nicméně recidivu nelze nikdy zcela vyloučit. Závisí především na kvalitě cévní stěny, která je určena geneticky.

 

Seznamte se s předoperačními pokyny k operaci křečových žil.