Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Přístrojové omlazení neboli fotorejuvenace IPL navrací pokožce pružnost, obnovuje tvorbu kolagenu a poradí si s dermatologickými problémy jako je růžovka, metličkové žilky, pigmentace a stařecké skvrny. Jak ošetření probíhá?

Co je to fotorejuvenace (IPL)

Fotorejuvenace IPL je luxusní ošetření za pomoci přístroje, který využívá intenzivní pulzní světlo. Jde tedy o tzv. IPL metodu. Terapie omlazuje a zlepšuje vzhled pokožky. Celý proces fotoomlazení je bezbolestný a s viditelnými výsledky po jednom ošetření.

IPL metoda se využívá nejen k omlazení obličeje, ale i k ošetření dekoltu, krku a rukou. Pulsní světlo nastartuje tvorbu kolagenu a aktivuje tím pokožku, která se vypne a získává mladistvější vzhled.

Fotorejuvenace je vhodná již od 25 let jako forma udržování pružnosti pleti a prevence stárnutí pokožky.

Výhody fotorejuvenace

 • vrací pokožce pružnost a mladistvější vzhled
 • bezbolestné ošetření
 • obnovuje tvorbu kolagenu
 • ošetření nijak neomezuje při běžných aktivitách
 • okamžitý a dlouhodobý efekt
 • nezpůsobuje poranění a zčervenání pokožky

Možnosti využití IPL při ošetření pleti

Fotorejuvenace IPL pomáhá redukovat:

 • růžovku (rosacea)
 • pigmentové skvrny
 • pokožku poničenou sluncem
 • problémy s akné
 • drobné vrásky
 • stařecké skvrny
 • metličkové žilky
 • chloupky na obličeji a po celém těle

Fotorejuvenace obličeje

Jde o velmi efektivní ošetření s okamžitým výsledkem. Intenzivní pulsní světlo se dostane dostatečně do hloubky, kde aktivuje kolagen.

Fotorejuvenace akné

IPL ošetření akné je velmi účinné. Zahříváním se probouzí buňky, které aktivují kolagen a usnadňují hojení zaníceného místa. Celý proces obnovuje regeneraci kožních buněk, které pomohou odstranit akné.

Intenzivní pulzní světlo: Depilace

IPL metodou lze odstranit nežádoucí chloupky. Je vhodnou formou depilace i pro velmi intimní partie. Účinně a dlouhodobě zbavuje nežádoucího ochlupení. Přístroj u chloupku zachytí jeho barvivo a paprsek zničí celou vlasovou folikulu.

Jak probíhá ošetření pomocí IPL

Klientky se pohodlně posadí, případně položí na lehátko tak, abychom se dostali k ošetřované partii. Pleť je důležité důkladně očistit a zbavit nečistot.(1) Na ošetřované partie se nanese ochranný chladivý gel. Před započetím terapie se nastaví intenzita pulzního světla tak, aby ošetření bylo co nejpříjemnější.

Klientce / klientovi jsou nasazeny ochranné brýle. Intenzivní pulzní světlo proniká rovnoměrně do pokožky. Zákrok je zcela bezbolestný a nevyžaduje žádnou anestezii. Intenzivní pulsní světlo prochází až do hluboké vrstvy dermis, kde se nachází pigmentové buňky, kolagenová vlákna a krevní cévy.(2)

Celé ošetření trvá okolo 30-45 minut.

Intenzivní pulzní světlo: hojení a péče o pleť

Solárium a opalování

Po dobu 3 týdnů je nutné se chránit a nevystavovat pokožku přímému slunečnímu svitu. Vždy se předem namažte krémem s SPF faktorem. Vynechejte po tuto dobu solária i saunu.

Zarudnutí

Ošetření přístrojem Lumecca nezpůsobuje žádná následná zarudnutí pokožky. Nedochází ani k jejímu loupání.

Make-up

Dekorativní kosmetiku doporučujeme aplikovat po 48 hodinách po ošetření.

Efekt ošetření IPL a výhody oproti laserovému ošetření

Většina klientů může vidět výrazné zlepšení pokožky už po první terapii. Optimálních výsledků u IPL fotorejuvenace se dosahuje již při druhé aplikaci.

Výsledky ošetření vydrží minimálně 12 měsíců. Pro zachování co nejlepších výsledků doporučujeme provádět jedenkrát ročně tzv. udržovací aplikaci.

U nás na klinice používáme k terapii přístroj Lumecca IPL s velmi intenzivní technologií. Světelná energie během ošetření proniká do všech vrstev pokožky, aniž by zároveň poškodila její horní vrstvy. Lumecca IPL pracuje s velmi intenzivními vlnovými délkami 500-600 nm. Díky silnějšímu účinku není potřeba tolik aplikací, ale stále jde o velice šetrnou metodu omlazení pleti. Přístroj má certifikaci FDA (USA) a EMA (EU).

IPL nelze zaměňovat s laserovou terapií. IPL využívá světlo různých vlnových délek (laser funguje běžně na jedné vlnové délce). Různé vlnové délky se tak využívají k řešení a léčbě odlišných problémů, ošetření je tedy mnohem více komplexnější a účinnější. Kromě toho, IPL metoda nepoškozuje horní vrstvu pokožky, což se u laserového ošetření může někdy stát.(3)

Kontraindikace

Ošetření se neprovádí při onemocnění oční sítnice, v těhotenství, při rakovině kůže a epilepsii. Vždy je důležité ošetřujícímu lékaři sdělit vaše zdravotní omezení a informovat o lécích, které berete.

Dále není vhodné ošetření podstoupit v posledních šesti měsících od operace obličeje, pokud máte virózu nebo bakteriální infekci.

Fotorejuvenace: Cena

Kolik stojí ošetření IPL? Cena se odvíjí od velikosti ošetřované partie a počtu opakování. Podrobnou kalkulaci vám sdělíme na konzultaci.

Ceník zákroků

 


REFERENCE:
1/ dermanetwork.org. How to prepare for a Intense Pulsed Light Therapy. Dostupné na: dermanetwork.org/article/laser-light-treatments/how-to-prepare-for-a-intense-pulsed-light-therapy

2/ ncbi.nlm.nih.gov. Current Trend in Intense Pulsed Light. David J. Goldberg. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3390232/ [Jun 2012]

3/ healthline.com. What is Intense Pulsed Light (IPL) Treatment? Medically reviewed by Cynthia Cobb, DNP, APRN, WHNP-BC. FAANP - Stephanie Watson. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/ipl-treatment#alternatives [June 2018]

4/ https://www.inmodeclinics.eu/lumecca/?lang=en