Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Chcete zlepšit své intimní zdraví, vrátit se k pohodlí a zvýšit prožitek v sexuálním životě? Rejuvenace vagíny laserem je moderní neinvazivní zákrok, který nabízí rychlé a trvalé výsledky.

Co dokáže laser?

Tento zákrok je vhodný pro ženy, které chtějí řešit v genitální oblasti pocit uvolnění pochvy, suchost, nebo sníženou citlivost. Mezi nejčastější skupinu pacientek patří ženy mezi 25-46 lety po vaginálním porodu, které trápí diskomfort genitálu a rády by zlepšily sexuální prožitek. Starší věková kategorie žen podstupuje laserové ošetření jako řešení stresové inkontinence, vaginální suchosti a bolestivého intimního života.

Rejuvenace vagíny laserem je účinná metoda, která pomáhá v mnoha směrech. Jaké jsou výhody bezbolestného intimního omlazení a co vše řeší?

 • Zvýšení elasticity vaginálních tkání: Laser šetrně zvyšuje pružnost vaginálních tkání.
 • Redukce suchosti a nepříjemných pocitů
 • Posílení svalů pánevního dna: Neinvazivní řešení inkontinence a zvýšeného výskytu výtoků.
 • Zlepšení kvality intimního života: Ať už po porodu, menopause či jiným vlivem, může být sex nepříjemný z důvodu suchosti a povolenosti vaginální stěny. Laser je schopen od těchto obtíží pomoci.
 • Opakující se infekce5

Výhody omlazení vagíny laserem

 • Bezbolestné ošetření
 • Rychlé ošetření
 • Ambulantní ošetření
 • Bez nutnosti anestezie
 • Okamžitá a rychlá úleva od potíží
 • Bez nežádoucích účinků
 • Bez nutnosti omezení v rámci rekonvalescence
 • Komfortní zákrok
 • bez nutnosti hospitalizace

Mechanismus účinku

Laser stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken ve vaginální tkáni, což vede k obnově a zpevnění její struktury. Zároveň dochází k lepší hydrataci a mikrocirkulaci2. Laserový paprsek působí v hloubce sliznice až do 1 mm. Nová tvorba kolagenu se vyvolá pomocí zahřívání tkání laserem. Poševní sliznice se novou tvorbou kolagenu zpevní a zesílí.

Příprava na laserové omlazení pochvy

Před ošetřením je důležitá konzultace s naším specialistou. 48 hodin před zákrokem je důležité se vyvarovat pohlavního styku a používání tamponů.

I když se jedná o neinvazivní zákrok, vždy doporučujeme před ošetřením gynekologickou prohlídku společně s cytologickým vyšetřením.

Vysazení antikoncepce není nutné. V rámci menstruačního cyklu je vhodné přijít na zákrok až po, nikoliv před. Během menstruace se ošetření neprovádí.

Den předem je vhodné se oholit (nikoliv v den zákroku), nekonzumovat alkoholické nápoje a nápoje s kofeinem.

Jak probíhá intimní omlazení laserem?

Zákrok trvá přibližně 20-30 minut a je spojen s minimálním diskomfortem srovnatelným s ultrazvukovým vyšetřením u gynekologa. Ošetření se provádí na gynekologickém křesle bez nutnosti celkové anestezie. V případě vyšší citlivosti lze aplikovat znecitlivující lokální anestetikum.

Rekonvalescence

Bezprostředně po ošetření očekávejte mírné nepohodlí nebo podráždění, které odezní během několika hodin. Několik dní po zákroku je vhodné omezit pohlavní styk a fyzickou námahu.

Kontraindikace

Aktuální gynekologická infekce | Těhotenství | Aktivní onkologické onemocnění

Vaginální laserová rejuvenace by měla být prováděna vždy kvalifikovaným specialistou.

Efekt po omlazení intimních partií laserem

Příznivý vliv ošetření je patrný již po týdnu, maximálního efektu je dosaženo za 1-3 měsíce. Výsledky obvykle přetrvávají dalších minimálně 12 měsíců, může to ale záviset na individuálních faktorech4.

Kolik ošetření je vhodné aplikovat? Pro optimální výsledky se doporučují 2-3 ošetření v intervalu 4-6 týdnů4.

Domluvte si termín konzultace

Proč si vybrat Perfect Clinic?

 • Certifikovaní odborníci: V našem týmu máme atestované lékaře v oboru gynekologie, urologie, plastické chirurgie a dermatologie. Podle Vašich potřeb, Vám doporučíme vhodného lékaře pro první konzultaci.
 • Personalizovaný přístup: každý člověk je jedinečný, a proto je naše péče vždy přizpůsobena Vašim potřebám a cílům.
 • Diskrétnost a komfort: poskytujeme maximální diskrétnost a pohodlí v přátelském a příjemném prostředí.
 • Nejmodernější techniky: využíváme nejmodernější techniky a přístupy pro dosažení optimálních výsledků.

 


Citace:

1. Fractional CO2 Laser for Treatment of Vulvovaginal Atrophy: A Short Time Follow-up - PubMed (nih.gov)

2. Treatment to External Labia and Vaginal Canal With CO2 Laser for Symptoms of Vulvovaginal Atrophy in Postmenopausal Women - PubMed (nih.gov)

3. Fractional carbon dioxide vaginal laser treatment of stress urinary incontinence: Remodeling of vaginal tissues and improving pelvic floor structures - PubMed (nih.gov)

4. Fractional Co2 Laser Treatment of the Vulva and Vagina and the Effect of Postmenopausal Duration on Efficacy - PubMed (nih.gov)

5. The effect of microablative fractional CO2 laser on vaginal flora of postmenopausal women