Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Medical microneedling: O trošičku krásy navíc

Lucie Kyliášová (35 let) je krásná a atraktivní žena. Přesto jí stále častěji připadá její pleť unavená, suchá a bez jasu. Mezi nosem a ústy jako by se začínaly rýsovat vrásky a horní ret zanikal. Proto se rozhodla pro efektivní řešení a navštívila pracoviště Perfect Clinic, konkrétně oddělení Estetické a laserové dermatologie v Praze.

Lucie přiznává, že nikdy neměla příliš času věnovat pleti dostatečnou péči a problém často maskovala jen vrstvou make-upu. Nyní se svěřila do rukou MUDr. Věry Terzijské, která pro její problém doporučila dva typy ošetření – Medical microneedling a aplikaci výplní na bázi kyseliny hyaluronové.

Celkové omlazení pleti – Medical microneedling

Medical microneedling je tzv. kolagenindukční terapie, při které se podpoří omlazení především svrchní vrstvy pokožky. Cílem tohoto ošetření je nastartovat samoobnovu pleti, její barevné sjednocení, vyvážení a celkové omlazení. Tohle všechno už Lucie o ošetření ví a věří, že po několika ošetřeních její pleť taková skutečně bude.

Jediné, co ji trápí ještě bezprostředně před prvním ošetřením, je obava, jestli to doopravdy nebude bolet. Ty se ale rozptýlí už ve chvíli, kdy začíná účinkovat anestetický krém. Než plně nastoupí jeho účinek, má Lucie přibližně půl hodiny, aby se vyptala na vše, co ji zajímá.

Potom už následuje pečlivá dezinfekce pokožky a aplikace séra, jehož složení cíleně podporuje samoobnovu kolagenu v kůži. Teprve potom dermatoložka provádí speciálním přístrojem vlastní mikrojehličkování. Hloubka, do které jehličky pronikají, se nastavuje individuálně podle toho, jakého efektu je třeba dosáhnout a také podle pacientčiny vnímavosti na bolest. Jak ale Lucie sama už během zákroku potvrdila, rozhodně se není čeho bát. Vpichy jsou velice jemné a šetrné a vnímá je pouze jako tupý tlak. Jediné, co Lucii není úplně milé, je zvuk přístroje, nicméně zubařské vrtačce se zdaleka nevyrovná.

A co mikrojehličky způsobí? Jemnou mechanickou traumatizaci. Ta v kombinaci se sérem v kůži podnítí novou tvorbu kolagenu. Dermatoložka Lucii upozorňuje, že pleť může slaboučce krvácet, nicméně ani s tímto Lucie nakonec žádnou potíž nemá. Ale i pokud by se drobné kapičky krve objevily, nic se neděje.

Po ošetření dermatoložka kůži opět odezinfikuje a přiloží regenerační masku. Díky ní se pleť rychle zklidní. V den ošetření nedoporučuje používat běžné krémy ani odličovací masti, druhý den je vhodné pleť omýt čistou vodou bez mýdla. Hojení obvykle trvá tři až čtyři dny, zarudnutí však zmizí dříve.

Galerie