Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Tenista Lukáš Rosol na plastické operaci víček

Profesionální tenista Lukáš Rosol, vítěz Davis Cupu 2012 a 2013 a přítel moderátorky Michaely Ochotské, sice přemohl před rokem světovou tenisovou jedničku Rafaela Nadala, ale na svá padající víčka byl  krátký. Pomohl až plastický chirurg Roman Kufa z Perfect Clinic. Těsně před  Vánoci podstoupil Lukáš plastickou operaci horních víček, aby mohl začátkem ledna odletět na turnaj Australian Open již bez handicapu.

„Je mi sice teprve osmadvacet, ale povolená kůže na víčkách mě trápí už nějakou dobu. Za poslední dva roky víčka spadla natolik, že mi začala vadit při mé profesi.  Měl jsem zhoršené periferní vidění, hlavně na pravém oku. A unavené oči večer po pětihodinovém tréninku mi dávaly zabrat při jízdě autem. Pomáhal jsem si otevřít pohled tak, že jsem zvedal mimickými svaly čelo,“ popisuje tenisový reprezentant své obtíže.

Rosol víčka

Operace horních víček patří v estetické chirurgii mezi nejfrekventovanější zákroky a zájem o ni stoupá.  Většinou se týká osob ve středním věku, kdy kůže časem poklesne v závislosti na gravitaci.  Výjimkou ale nejsou podle doktora Kufy ani mladší ročníky: „Omezení věkem u této ambulantní operace neexistuje, pokud je operace plně indikována. Operace horních víček není jen o touze omládnout, ale je prováděna právě z důvodů zdravotních, kdy pacienti udávají pocit tíže víček, sníženého periferního vidění či si jen stěžují, že hůře vidí. Při dobře provedené operaci jejich problémy mizí.“  O zákroku je podle plastického chirurga záhodno začít přemýšlet tehdy, je-li kůže na víčku uvolněna tak, že její převis přikryje zevní dvě třetiny pohyblivého víčka nebo se tomuto překrytí nezadržitelně blíží.

„Zpočátku jsem netušil, že plastika víček se dělá i u mužů. Až moje partnerka Míša mě přivedla na tuhle myšlenku.  Intenzivně jsme to začali řešit před půl rokem a na její radu jsem vyhledal plastického chirurga Romana Kufu v Perfect Clinic“, svěřuje se Lukáš.

Rosol blefaroplastika

A přítelkyně Míša Ochotská jeho slova potvrzuje:  „Na těžké a unavené oči si Lukáš stěžoval dlouho. S Romanem Kufou jsme přátelé, znám klienty, které operoval a vím, že byli vždy spokojeni. Chci pro partnera to nejlepší, tak proč problém nevyřešit, když to jde. Osobně mám k plastikám u mužů i žen vztah pozitivní - pokud se to nepřehání a pomůže to k vyřešení potíží nebo komplexu, tak to doporučuji. Mnohokrát to zvedlo sebevědomí a udělalo život klienta spokojenější, tak proč takových služeb nevyužít. Ale jak jsem řekla, nesmí se to přepísknout.“

Oč jde při operaci víček

Během zákroku, který se provádí ambulantně bez hospitalizace a jen v lokální anestezii, se odstraní přebytečná kůže na víčkách a rána sešije. Vnitřní stehy se vyndají po týdnu a ještě pár dnů musí pacient dodržovat klidový režim a vyhýbat se zvýšené námaze.  Rekonvalescenci mohu doprovázet drobné otoky a modřiny.

Jaká bude Lukášova rekonvalescence?

Rosol se nebojí výpadku z tréninkové přípravy: „Nucenou pauzu mít nebudu. Jsou Vánoce a to se tenis moc nehraje. Je konec roku, přípravu mám za sebou, takže jsem si nenechal operací nic podstatného vzít. Jediné z čeho mám obavu je doporučený týdenní klid. Jsem doma jeden den, nic nedělám a už se mi klepou nohy. Ale nedá se nic dělat, budu to muset vydržet u televize, abych si výsledek nepokazil.“

Rosol operace víček

A i kdyby měl nutkání rozpohybovat tělo a jet třeba na lyže, o kterých uvažoval, je tu ještě přítelkyně Míša, která rázně zasáhne: „Nic takového jako lyžovačka v době rekonvalescence nehrozí, bude jako vzorný pacient doma u pohádek. Jsou Vánoce, pár dní tedy strávíme v posteli s čajem a cukrovím.“

Vylepší operace hru?

Rosol věří, že se díky plastické operaci zbaví handicapu při hře. „Jsem perfekcionista a vím, že rozhodují zdánlivé maličkosti. Věřím, že i tohle pomůže posunu nahoru. Proto jsem tak vděčný doktoru Kufovi a Perfect Clinic, že mi vyhověli s termínem před Vánoci a budu moci záhy na australském kurtu fungovat normálně a oči budou natolik otevřené, že ty míčky znovu uvidím,“ vtipkuje Lukáš závěrem. 

Galerie