Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Ambulantní tumescentní liposukce a její výhody

Pomocí ambulantní tumescentní liposukce dosahujeme při odsávání tuku poměrně přesné symetrie modelovaných ploch. Její hlavní deviza však tkví v nízké míře invazivního zásahu do organismu, a to díky provádění zákroku pouze v místním znecitlivění a za použití tenoučkých kanyl šetrných k okolní tkáni. Odpadá tak narkóza a tím i řada rizik vedoucích k prodlužování délky pobytu na klinice i celkového trvání rekonvalescence.

Rychlé informace

  • Tumescentní liposukce je každá, kdy se do odsávané tkáně napouští speciální roztok uvolňující tukové buňky
  • Podle rozsahu odsávané lokality může být zákrok proveden ambulantně v lokální anestezii anebo s hospitalizací v celkové anestezii
  • Tukové buňky se v dospělosti nemnoží, ale objem zvětšit mohou, proto je velmi důležité po provedené liposukci zachovávat určitou životosprávu. Při jejím  nedodržení může dojít k deformitám těla.
  • Předpokladem liposukce je dostatečná pružnost kůže, která se věkem snižuje a stoupá riziko vzniku nerovností a nadbytku kůže
  • Pro přihojení kůže do nového objemu se elastické prádlo nosí min. 2 týdny

Princip tumescentní liposukce

Ambulantní technika odsávání přebytečného tukupomocí tumescentní liposukce vyžaduje pouze pár speciálních nástrojů, včetně injekční aplikace tumescenčního roztoku do podkoží a samotného vibračního přístroje na odsávání tuku. Celý zákrok je tak minimálně bolestivý a nepříjemným momentem v jeho průběhu může být injekční aplikace tumescenčního roztoku, který rozpouští tukové buńky a zároven obsahuje anestetikum. Kvůli omezenému množství anestetika vázanému na tělesnou hmotnost, může plastická chirurgie při jednom zákroku ambulantně odsát jen menší plochy. Upravit se tak dají ale opakovaně a postupně všechny partie: břicho, boky, zevní a vnitřní stehna, kolena, lýtka ale i paže a podbradek. Pomocí ambulantní tumescentní liposukce vás zbavíme tuku téměř bezbolestně a s minimálním zásahem do organismu.

1 2
před operací po operaci
3 4
před operací po operaci

Z galerie před/po

ambulantní liposukce před/po ambulantní liposukce před/po

Ceník zákroků