Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Jizvy vznikají při větším porušení kůže, ať již úrazem nebo v důsledku operace. Jejich tvar a velikost závisí na řadě faktorů. Jizev se nikdy není možné zcela zbavit, lze však příznivě ovlivnit jejich tvar a velikost. Jednou z metod je odstranění jizev chirurgickou cestou. Rána se po odstraněné jizvě následně hojí jizvou jemnější, méně nápadnou.

 

Chirurgické odstranění jizev je vhodné zvláště v případě, že došlo ke komplikovanému hojení rány, například v důsledku infekce, nebo po úrazu s tržnými ranami. Tato metoda je kontraindikovaná u osob se sklonem k tvorbě nadměrných jizev, tzv. keloidů.

Chirurgické odstranění jizev se provádí v místní anestezii. Lékař během zákroku odstraní původní jizvu a jemným šicím materiálem sešije okraje rány k sobě tak, aby nová jizva byla co nejtenčí a méně nápadná. V prvních dnech po zákroku je třeba v závislosti na oblasti umístění jizvy přizpůsobit pracovní a sportovní činnost tak, aby nedocházelo k zatěžování ošetřené oblasti. Rána je kryta sterilním krytím a podle instrukcí lékaře se krytí sejme a rána se osprchuje. Stehy bývají používány samovstřebatelné, a tedy není nutné je odstraňovat. Osmnáctý den po zákroku se provádějí tlakové masáže, které jizvu změkčí a zjemní. Nejprve výrazná červená jizva začne v průběhu týdnů blednout. Několik měsíců je třeba ji chránit před slunečním zářením.

Přečtěte si, kdy je vhodnější podstoupit odstranění jizvy laserem.

 

Ceník zákroků