Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Každé větší poranění kůže se hojí jizvou. Jak bude výsledná jizva velká a jaký bude mít tvar, záleží na typu poranění, ale i osobnostních sklonech k hojení jizev. Jizvu lze odstranit chirurgicky, nebo je možné její tvar a velikost korigovat pomocí laseru, což je nekrvavá a zcela bezpečná metoda.

 

Rychlé informace

  • šetrné odstranění laserem bez otevřených ran
  • není nutné znecitlivění
  • zarudnutí mizí do tří dnů
  • jizvu nutno tři měsíce po ošetření chránit před slunečním zářením
  • vhodné k ošetření keloidů

Kdy je vhodné odstranit jizvu

Jizva může působit nejen estetické, ale i řadu funkčních potíží, například pokud je lokalizována v ohbí kůže či se rozdírá o prádlo. Někteří lidé jsou disponováni k nadměrné tvorbě jizev tzv. keloidům. Ty bývají zbytnělé a vystouplé. Důležité v rozhodování pro odstranění jizvy jsou také realistická očekávání - jednou vzniklá jizva již nikdy zcela nezmizí, může však po ošetření významně oploštět, změknout a zesvětlat.

Před laserovým ošetřením jizvy

Konzultace s lékařem a vlastní ošetření jizvy probíhá v rámci jedné návštěvy. Lékař zhodnotí možnosti úpravy tvaru a velikosti jizvy. Obecně platí, že čím mladší jizva je, tím lepší efekt bude ošetření mít. Ideální je tedy přijít k ošetření do půl roku po vzniku jizvy. Laserové ošetření jizvy nevyžaduje žádnou přípravu ani anestezii a lékař může ošetření provést ihned v rámci první návštěvy.

Průběh ošetření jizvy laserem

Ošetření jizvy laserem zabere několik minut a je nebolestivé. Bývá pociťováno jako drobné štípání a nevyžaduje znecitlivění. Ošetření bývá třeba několikrát zopakovat.

Režim po laserovém ošetření jizvy

Po zákroku může pacient cítit pálení a ošetřená plocha zarudne, tyto příznaky však obvykle mizí do tří dnů. Jizva po ošetření postupem času vybledává, oplošťuje se, mizí, nebo se stává méně nápadnou.

Rekonvalescence a návrat k běžným aktivitám

Ošetření jizev laserem nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a nepřináší žádná omezení. Důležité je alespoň tři měsíce po zákroku chránit pokožku před slunečním zářením a používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Možné komplikace

Metoda odstranění jizvy laserem nepřináší prakticky žádné komplikace, není spojena se vznikem otevřené chirurgické rány.

Přetrvání výsledku

Oploštění a zesvětlání jizvy po laserovém ošetření je trvalé, definitivní výsledek je možné vidět několik měsíců po ošetření. K dosažení co nejlepšího výsledku může být nutné ošetření několikrát zopakovat.

 

Guide Book Anti-aging - Přepište svůj věk

 

Ceník zákroků