Praha

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Kůže v oblasti očí je citlivá a mnohem tenčí než na ostatních částech těla. Díky tomu je částečně průsvitná a dá tak snadno vyniknout nahromaděnému tuku nebo cévám v podkoží. Výsledkem prosvítajících cév pak mohou být právě „kruhy pod očima“,  tedy nechtěné tmavší zbarvení kůže v oblasti očí.

Tvorbu kruhů pod očima ovlivňují zejména

  • hydratace organismu a únava
  • geneticky daná stavba obličeje
  • anatomie krevní a mízních cév
  • onemocnění štítné žlázy
  • hormonální změny
  • věk

Kruhy pod očima trápí mnoho žen i mužů všech věkových kategorií. Boj proti nim v podobě korektorů, make-upových pomůcek nebo drahých krémů bývá často marný. Odborné dermatologické ošetření přitom může být velice jednoduché a elegantní, navíc s dlouhodobým efektem.

Co na kruhy pod očima platí

Základem péče o pleť je její důkladné čištění, pravidelná hydratace a výživa. Na kruhy pod očima spojené se strukturním propadem je ale pouhé kosmetické ošetření nedostatečné. Pro výraznější a dlouhodobější efekt se doporučuje především aplikace kyseliny hyaluronové, někdy v kombinaci s mezoterapií očního okolí.

Ošetření kruhů pod očima

Injekční výplň kyselinou hyaluronovou má okamžitý účinek na propady pod očima a přetrvá 12 a více měsíců. Oční okolí díky ní vypadá mladší, svěžejší a pružnější. Velkou výhodou kyseliny hyaluronové je, že jde o látku tělu vlastní, jsou tak minimalizovány nežádoucí účinky a alergické reakce. K dostání je celá řada přípravků na bázi kyseliny hyaluronové s rozdílnou koncentrací, proto je vždy vhodné výběr výplně konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Mezoterapie očního okolí je zákrok účinný nejen proti kruhům pod očima, ale také pomáhá celkovému omlazení pleti v oblasti očí. Tato anti-aging procedura spočívá v aplikaci speciálního výživného roztoku do kůže pod očima. Roztok zajistí regeneraci a intenzivní hydrataci očního okolí, které pak vypadá vyhlazené, vypnuté a minimalizuje se ochablý unavený dojem. Díky mezoterapii dojde nejen k obnově regenerace pokožky, ale také ke zlepšení cirkulace lymfy. Proceduru je vhodné opakovat zhruba 4krát v intervalu o délce 3 – 4 týdnů.

 

Nejste si jistí, jaká metoda je vhodná právě pro vás?

Zeptejte se našich odborníků

 

Seznam ošetření, která vám proti stárnutí pleti pomohou, naleznete zde:

Injekční výplně

Injekční výplně jsou přípravky na bázi kyseliny hyaluronové a dalších hydratačních a aktivačních složek. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, ale pro korekci vrásek lze aplikovat i botulo. přípravky, vlastní tuk a další. Použití výplňových materiálů je velmi oblíbená metoda k odstranění projevů stárnutí, korekci jizev, modelaci kontur a objemu tváře, zvětšení rtů a k celkovému omlazení.

Mezoterapie očního okolí

Mezoterapie očního okolí je velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v okolí očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky.