Praha

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Strie jsou ploché narůžovělé prasklinky v kůži, které vznikají v důsledku ztenčení a ztráty elasticity spodní vrstvy kůže spojené s úbytkem elastinových a kolagenových vláken. Jsou vidět pouhým okem a ačkoliv postupem času většinou zblednou, zůstanou viditelné. Existuje hned několik procedur, které dokáží strie zjemnit, vypnout kůži a strie tím zahladit, urychlit jejich vyblednutí nebo potlačit zarudnutí.

Nejčastější příčiny vzniku strií:

  • ztráta elasticity kůže,
  • náhlé roztažení kůže (v důsledku příbytku na váze, růstu v pubertě, těhotenství, nárůstu svalové hmoty apod.),
  • genetická predispozice.

Strie se nejvíce tvoří v oblasti břicha, stehen a hýždí, často se však objevují také na bocích či ňadrech. Pomocí jednoduchých ambulantních ošetření lze strie opticky zjemnit, nebudou vás tak už trápit při každém pohledu do zrcadla. Po těchto zákrocích není zapotřebí žádná dlouhá rekonvalescence, navíc jejich průběh je v podstatě bezbolestný.

Jak na strie

Pokud se obáváte tvorby strií, nejlepší cestou, jak se jim vyhnout, je prevence. Ta spočívá v řádné péči o pokožku, ať už formou hydratace nebo používáním speciálních krémů a olejů. Avšak v případě, že se strie už objevily, bývá účinek kosmetických přípravků většinou nedostatečný. Výrazně lepšího efektu lze dosáhnout procedurami, které nabízí moderní estetická dermatologie, ať už se rozhodnete pro laserové ošetření pleti nebo microneedling.

U každého je rozsah výskytu strií i jejich povaha rozdílná, proto vám s volbou ošetření pro dosažení optimálního výsledku nejlépe poradí ošetřující lékař. Laserové ošetření zasahuje povrchovou a střední vrstvu kůže a tím kromě jiného podporuje novou tvorbu kolagenu a sjednocuje kožní povrch. Další variantou navození přestavby strií a následného vyhlazení pokožky je využití microneedlingu.

 

Jaká metoda odstranění strií je vhodná právě pro vás?

Konzultujte to s našimi odborníky

Nabídka zákroků estetické dermatologie k tématu strie:

Laserové ošetření pleti – Frakční CO2 rejuvenace

Ošetření vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem přináší oproti starším laserům řadu předností. Jedná se zejména o to, že frakční laser zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené.

Mezoterapie - Medical microneedling

Medical Microneedling je nejmodernější způsob mezoterapie, která nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím spouští samoobnovu pokožky.