Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Lipoabdominoplastika je zákrok, který v sobě kombinuje klasickou abdominoplastikuliposukcí. Indikace závisí na konkrétním problému, který dotyčného trápí. Obvykle se jedná o kombinaci uvolněných břišních svalů, přítomnost kožního valu a tukového polštáře.

Rozhodnutí pro lipoabdominoplastiku

Nejprve je třeba pečlivě prokonzultovat s lékařem daný problém. Ten zhodnotí rozmístění tuku v oblasti břicha, poškození kůže, její uvolnění a elasticitu a zjistí také, jestli se v případě povislého uvolněného břicha nejedná o diastázu, tedy rozestup přímých břišních svalů. V případě diastázy by samotná liposukce břicha nebyla účinná.

Příprava na lipoabdominoplastiku

Lipoabdominoplastika je poměrně rozsáhlý zákrok, který se provádí v celkové anestezii. Proto je třeba, aby byl klient před operací zdravý, v dobré kondici. Vždy bude nutné podstoupit předoperační interní vyšetření, týden před operací je třeba se vyvarovat léků zvyšujících krvácivost a je doporučeno vyhnout se kouření.

Průběh lipoabdominoplastiky

Během operace lékař provede nejčastěji vodorovný řez, který se později skryje v kožních záhybech pod prádlem. Pokud se vyskytuje diastáza, nejprve sešije uvolněné svaly. Dále odstraní kožní přebytky a odsaje nadbytečný tuk.

Po operaci je třeba přibližně měsíc nosit elastický břišní pás. Po třech dnech je klient propuštěn z nemocnice, přičemž klidový režim je nezbytný po dobu jednoho týdne. Celková rekonvalescence obvykle vyžaduje měsíc.

Výsledky lipoabdominoplastiky

Výsledky lipoabdominoplastiky jsou trvalé, není však možné zamezit projevům stárnutí ani změnám způsobeným výraznými výkyvy hmotnosti. Po lipoabdominoplastice je možné bez jakýchkoliv problémů otěhotnět, nicméně vhodnější je operaci podstoupit až v době, kdy již žena neplánuje další těhotenství.

 

Ceník zákroků