Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Lipofilling v oblasti obličeje

Vlastní tuk lze použít jako kvalitní výplňový materiál při vylepšení vzhledu v oblasti obličeje.  Plastický chirurg dokáže pomocí tukové tkáně vyhladit vrásky, zvětšit rty, vyretušovat kruhy pod očima nebo výplnit objem propadlých tváří. Aplikace tuku jako obličejové výplně se nazývá lipofilling.

Postup při lipofillingu obličeje

Jde o ambulantní zákrok, který se provádí v místním znecitlivění. Tuková tkáň se odebere kanylkou většinou z oblasti břicha. Poté se  tuk odstředí, vyčistí a aplikuje injekcí do požadovaného místa.

Pooperační péče po lipofillingu

Po aplikací tuku do do obličejové části vznikají otoky, proto je vhodné tuto oblast po operaci chladit ledem, který se vloží do igelitového sáčku. Po dobu jednoho týdne je třeba omezit mimické pohyby a fyzická aktivita je možná po týdnu. Pacient může už druhý den po lipofillingu nastoupit do zaměstnání, ale musí počítat s tím, že otok příslušné oblasti může přetrvávat. Místo vpichu, kde se odebral kanylkou tuk, je přelepené náplastí, která se ponechává na sucho bez namáčení týden, poté se odlepí a místo se může umýt.

 Vaše otázky k lipofillingu

 Zajímáte se o lipofilling, přesto jste zde nenašli všechny potřebné informace? Zeptejte se odborníků v naší poradně:

Poradna

Cena lipofillingu obličeje

Do celkové ceny se zákroku se započítává samotné odsávání vašeho tuku, jeho čištění a následná aplikace. Orientační částku najdete v našem ceníku:

Ceník zákroků

Přesnou částku vám sdělí naši lékaři na konzultaci:

Sjednat konzultaci