Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Modelace prsou s augmentací (zvětšením za pomocí implantátů)

Řada žen se trápí pokleslým poprsím, které ztratilo svůj objem, a sní o znovunabytí jeho plnosti a pevnosti. Často jsou přesvědčené, že vložením prsních implantátů dosáhnou ideálního tvaru i velikosti poprsí a neuvědomí si, že pouhé vložení implantátu tento specifický problém neřeší. U pokleslých prsou by totiž samotný implantát nepřinesl esteticky přijatelný výsledek a prsa by byla sice plná, leč stále pokleslá. Proto plastická chirurgie nabízí spojení modelace s vložením silikonového implantátu. Poprsí pak získává ideální tvar i velikost.

Rychlé informace

  • Provádí se v případě většího poklesu prsou, která ztratila plnost.
  • Používáme vysoce kvalitní kulaté i anatomické implantáty.
  • Elastická podprsenka se nosí 4 týdny bez přerušení.
  • Jizvy na prsou vedou kolem dvorce, do podprsní rýhy a vodorovně.
  • Může být narušena možnost kojení.
  • Výsledek přetrvá řadu let, prsa lze s odstupem času opět modelovat.

Co je modelace prsou spojená s augmentací?

Modelace prsou spojená s augmentací je operace, při které lékař v jedné operační době provede zvětšení poprsí (dodání objemu a plnosti) pomocí silikonového implantátu a současně řeší problém povislého poprsí, tzv. ptózu. Rozsah modelace pokleslého poprsí závisí na míře poklesu prsou. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně dvě hodiny.

Modelace prsou se zvětšením je také metodou vhodnou pro řešení asymetrie poprsí. V takovém případě se se ideálně používají rozdílné velikosti implantátů, které vedou k tomu, že prsa působí ve výsledku symetricky. Metoda se používá také k řešení problému tubulárního prsu. V tomto případě je však vždy nutné daný případ individuálně posoudit.

Komu je modelace prsou se zvětšením určena

Zvětšení poprsí a jeho modelace je operace určená ženám, které jsou nespokojené s velikostí svého poprsí, současně už u nich došlo vlivem redukce váhy, těhotenství, kojení, věku a gravitace k jeho poklesu. Pouhé zvětšení implantátem by v takovém případě nepřineslo uspokojivý estetický výsledek.

Operace se nejdříve provádí po ukončeném osmnáctém roce života, kdy žena nabývá plnoletosti a tvar prsu je definitivní. Horní věková hranice pro operaci není omezena. Rozhoduje dobrý zdravotní stav.

Před operací

Prvním krokem k modelaci poprsí spojené s jeho zvětšením je konzultace u plastického chirurga. Ten zhodnotí stupeň ptózy, kvalitu kůže, případně další problémy. Současně se ženou probere představy o budoucí velikosti poprsí. Smyslem je, aby žena měla realistická očekávání a našla s lékařem shodu.

V rámci konzultace vybere lékař implantát, který velikostí, profilem i tvarem maximálně splní ženiny požadavky. Současně také navrhne, zda implantát vloží pod sval, pod žlázu nebo částečně pod sval.

Při zvětšení prsou spojeném s modelací je volba implantátu určena rozsahem poklesu poprsí, anatomickými dispozicemi ženy, tloušťkou kůže nebo původní velikostí prsu. Existují také odlehčené varianty implantátů, které se uplatňují zvláště při řešení asymetrie.

Protože se operace provádí v celkové anestezii, bude třeba podstoupit předoperační interní vyšetření a doporučujeme i vyšetření u mammologa, aby vyloučil případné onemocnění prsou.

V rámci přípravy na operaci je důležité dbát na kvalitní životosprávu, pokud možno vynechat kouření. Kontraindikací k operaci jsou závažná onemocnění, která by pro ženu znamenala nadměrnou zátěž při anestezii nebo operaci. Už v rámci přípravy na operaci je třeba počítat s tím, že po několik týdnů od zákroku nebude možné zvedat těžké předměty a malé děti.

Průběh modelace prsou s augmentací

Po uvedení ženy do anestezie operující lékař vymodeluje prs – odstraní kožní nadbytky, v případě potřeby upraví velikost prsního dvorce a přesune jej na správné místo. Řezy jsou vedeny nejčastěji od prsního dvorce směrem do podprsní rýhy a ještě vodorovně pod prsem. Po vložení implantátu je operační rána je uzavřena samovstřebatelným stehem, prsa jsou sterilně kryta a pevně fixována.

Po modelaci poprsí se zvětšením

Bezprostředně po operaci bývají prsa oteklá a mohou být i bolestivá, mohou se objevit hematomy. Lékař předepíše analgetika k tišení bolesti. Z operační rány mohou vést drény, které odvádějí nadbytečnou krev a sekret. V závislosti na množství této tekutiny se případné drény vyjmou den až dva po operaci.
Hospitalizace obvykle trvá jeden den, klid na lůžku bývá nutný týden.

Prsa jsou pět dnů kryta elastickým obvazem. Sprcha je možná čtvrtý den po zákroku, jizvy se následně pečlivě osuší.

Elastickou podprsenku je nutné nosit ve dne v noci po dobu 4 týdnů, pak se doporučuje měkká podprsenka a teprve po 2 měsících je vhodné použít i podprsenku s kosticemi.

Tři týdny po operaci se začíná s tlakovými masážemi. Jejich přesný postup žena obdrží na klinice. Obecně masáž probíhá tak, že se bříškem prstu tlačí po dobu 15 vteřin na jizvu. Dostatečný tlak se pozná tak, že nehtové lůžko zbělá. Postup se opakuje po celé délce jizvy, vždy však musí jít o bodový tlak, nikoliv přejíždění. Tyto tlakové masáže se provádějí 5x denně. Na závěr se jizva promaže mastným krémem a vhodné je použít i silikonové proužky, které jsou k dispozici na recepci kliniky.

V prvních týdnech po operaci je nutné spát na zádech, žena se také musí vyvarovat předklonů i dalších aktivit, které by vedly k zatěžování prsního svalu.

Rekonvalescence a návrat k běžným aktivitám

Po týdnu klidového režimu je možné začít s lehkou kancelářskou prací, po dalším týdnu i s lehkou fyzickou aktivitou. Po čtyřech týdnech je možno již plně zatížit hrudní koš, je však třeba chránit hrudník před údery, což hrozí zejména u sportujících žen.

Nejméně měsíc po operaci je třeba vyhnout se přímému slunci a jizvy je nutné před ním chránit další 3 měsíce.

Samozřejmostí jsou kontroly na klinice a stejně jako ženy, které operaci prsou nepodstoupily, měly by ženy s modelací a zvětšením poprsí absolvovat pravidelný mammologický screening. Vždy je nutné pečlivě dodržovat doporučení lékaře, což zásadně ovlivní celkový výsledek operace.

Vítězka soutěže Pefect Clinic Proč právě já: Modelace prsou s augmentací

 

Možné komplikace zpevnění a zvětšení prsou

Modelace prsou se zvětšením je chirurgický zákrok, a proto může přinášet určitá rizika. Obecně se s každou operací pojí možnost krvácení, infekce, tvorba nadměrných jizev nebo poruchy hojení.

Ve velmi výjimečných případech se může objevit odmítavá reakce těla na implantát. Lékaře je nutné kontaktovat v případě, že se objeví krvácení, bolestivost nebo změna tvaru prsu. Lékař může na komplikace včas reagovat a bez následků je řešit.

Přetrvání výsledku modelace prsou se zvětšením

Velikost prsou zůstává po augmentaci trvalá, nicméně vlivem věku a se snižující se elasticitou tkání mohou prsa opět poklesat. Tento proces postupuje v řádu let. Pokud je pokles po letech tak velký, že žena přestane být s poprsím spokojená, je možné prsa znovu modelovat.

Jaká je cena modelace prsou se zvětšením?

Cena modelace prsou se zvětšením se pohybuje od 83 800 Kč do 110 800 Kč v závislosti na použitém typu a značce implantátu. Platbu za operaci je možné provést hotově nebo i kartou. Cena nezahrnuje hospitalizaci, kompresní prádlo a antitrombotické punčochy. Ceny na naší klinice tvoříme co nejvstřícněji našim klientům, současně ale neslevujeme z vysoké kvality péče a bezpečnosti, které si chirurgický zákrok vyžaduje.