Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
Trápí vás celulitida nebo povolená kůže na obličeji či těle? Na klinice Perfect Clinic můžete podstoupit neinvazivní radiofrekvenční zákroky s nejmodernější technologií. Co vás na ošetření čeká? Kdy se dostaví první výsledky? A jak si radiofrekvence poradí s odstraněním celulitidy, formováním postavy a povislou kůží?

Co je neinvazivní radiofrekvence (RF)?

Využití tepelné energie k regeneraci a obnovení kolagenových tkání. Teplo proniká hluboko do kůže a stimuluje buňky. Díky vhodnému použití je možné narušit tukové buňky a formovat postavu. Společně s tím se tepelnou energií zlepšuje elasticita pokožky a umožňuje zpevnění problémových partií. Teplo proniká hluboko a neničí horní vrstvy pokožky. Kolagenové tkáně se jeho vlivem aktivují a obnovují.

Lze tedy říci, že radiofrekvence bezbolestně omlazuje pleť a formuje postavu.

Výhody radiofrekvence:

 • vypnutí pokožky v problémových partiích (břicho, vnitřní stehna, hýždě, paže, dekolt, kolena)
 • zlepšení kvality pokožky poškozené sluncem
 • zmenšení jizev / případně odstranění jizev po akné
 • redukce jemnějších vrásek (vyhlazení vrásek na bradě, kolem očí, rtů)
 • nastartování tvorby kolagenu – omlazení pleti
 • výraznější kontura obličeje

Jak neinvazivní radiofrekvence funguje?

Hloubková radiofrekvence je vysokofrekvenční elektromagnetická terapie. Desítky let se využívá v tradiční vysokofrekvenční elektrochirurgii k řezání tkání, zastavování krvácení a jiným účelům. V případě estetické dermatologie se pracuje s neinvazivní radiofrekvencí, která využívá jednu ze tří výhod (dráždivé, elektrolytické, tepelné) této metody – tepelný účinek.

Zahřátím tkáně se zlepší prokrvení. Tím se zrychlí přísun živin do pokožky a usnadní odplavení zplodin metabolismu.

Využití radiofrekvence v estetické dermatologii

V estetické dermatologii se využívá neinvazivní radiofrekvence k odstranění celulitidy, formování postavy, zpevnění pleti. Toto ošetření lze nazvat i jako „lifting radiofrekvencí“.

Pro koho je ošetření vhodné

Prakticky neexistuje věková hranice. Nejčastěji ošetření vyhledávají klienti okolo 30 let, kdy aktivujeme tvorbu kolagenu v podkoží a tím oddálíme příznaky stárnutí.

Odstranění celulitidy (Body FX)

Jak se zbavit celulitidy efektivně? Na klinice Perfect Clinic využíváme pozitivních vlastností přístroje Body FX. Redukce celulitidy pomocí radiofrekvence je zcela bezbolestná. Přístroj pracuje na principu pokročilé technologie v podobě hloubkové radiofrekvence – využívá tepelnou energii, která „rozpustí“ a redukuje tuk hluboko v podkoží.

Současně radiofrekvence pokožku vypíná a tvaruje. Díky zlepšení pružnosti pokožky se daří odstraňovat celulitidu velmi účinně.

Ošetření přístrojem Body FX trvá zhruba 30 minut. V případě, že chcete rovnou zpevnit více partií, je potřeba počítat s 20-30 minutami u každé partie.

S čím vším pomůže radiofrekvence:

 • tvaruje problematické partie
 • zpevňuje pokožku
 • zlepšuje vzhled celulitidy
 • pomáhá redukovat tuk na břiše, stehnech, hýždích atd.
 • při jednom ošetření se tvaruje pokožka a zároveň ošetřuje celulitida

Po ošetření se nedoporučuje 48 hodin sportovat. Ideální je dodržovat klidnější režim bez výrazných aktivit.

Po radiofrekvenci je velmi důležité dodržovat zdravý životní styl. Vhodné je zdravě jíst, dostatečně pít a pravidelně cvičit. Tělo by si totiž mohlo přebytečné kalorie uložit do tukových buněk po těle, které nebyly ošetřeny.

Přístroj Body FX má nejvyšší certifikaci FDA (USA) a EMA (v Evropské unii).

Zpevnění pokožky (Forma)

Na naší klinice využíváme pro radiofrekvenční lifting obličeje a zpevnění pleti na celém těle přístroj Forma. Klientům jej doporučujeme pro odstranění jemných vrásek kolem očí a na tváři. Patří mezi vhodnou volbu v případě zpevnění pleti na krku, obličeji a problémových partií po celém těle.

Přístroj Forma pracuje na principu neinvazivního vypnutí kůže. Využívá radiofrekvenční energii a teplo ke zlepšení pružnosti pokožky a tvorbě kolagenu v kožních vrstvách prostřednictvím hluboké stimulace tkání.

Radiofrekvence obličeje a celkově ošetření přístrojem Forma je bezbolestné a klienti jej popisují jako příjemný způsob relaxace a odpočinku. Pocit lze připodobnit k masáži lávovými kameny.

Přístroj Forma má nejvyšší certifikaci FDA (USA) a EMA (v Evropské unii).

Kdy uvidíte první výsledek ošetření?

Přístroj Body FX

Už po 6-10 aplikacích je možné dosáhnout velmi výrazného efektu. V rámci intervalů se plánuje ošetření na 1-2x týdně.

Konečný výsledek lze hodnotit 3-6 měsíců po terapii.

Přístroj Forma

U menších partií (krk, obličej, dekolt) bývá výsledek vidět už od druhého týdne po ošetření. V případě formování těla jsou výsledky znatelné od tří týdnů do třech měsíců od ukončení terapie.

Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje 4-6 aplikací. V rámci intervalu je vhodné provádět ošetření obvykle jednou týdně.

Výsledky vydrží nejméně 12 měsíců. Pokud budete chodit na tzv. udržovací aplikaci 1x ročně, efekt se zachová delší dobu.

Po ošetření radiofrekvencí

Po neinvazivní radiofrekvenci je vhodné používat speciální krémy, které vám doporučí naši specialisté. Doporučuje se několik dní vynechat bazén, solárium, saunu a běžné kosmetické ošetření (v případě výběru neinvazivního liftingu obličeje).

Přibližně 48 hodin po zákroku se vyhýbejte nadměrné aktivitě a po dobu jednoho měsíce chraňte pokožku před UV zářením.

Kontraindikace

Ošetření není vhodné pro klienty:

 • se srdeční arytmií
 • s kardiostimulátorem
 • s prosbou o ošetření v místě poranění kůže
 • s kovovým implantátem (v místě ošetření)
 • s poruchami srážlivosti krve
 • s těžkou formou cukrovky
 • s autoimunitní chorobou

Radiofrekvence: Cena

Kolik stojí neinvazivní lifting obličeje? Cena za ošetření se liší dle velikosti a počtu ošetřovaných partií. Přesnou kalkulaci a vhodný počet aplikací vám sdělíme na konzultaci.

Ceník zákroků