Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Plastika čela endoskopickou metodou

Příčiny vzniku vrásek na čele

Celý život stárneme a zcela přirozeným důsledkem je postupná, leč stále se zrychlující ztráta elasticity kůže. Obličej je naší výkladní skříní a bohužel právě zde jsou příznaky patrné nejvíc, neboť pod kůží obličeje je velké množství mimických obličejových svalů, které nutí kůži neustále pracovat.

Rychlé informace

  • Řeší vrásky na čele, ale i pokles obočí a očních víček
  • Endoskopická metoda se provádí jen pomocí pár malých nářezů ve vlasech
  • Otoky a modřiny přetrvávají 2 – 3 týdny, zmírňují se ledováním
  • Stehy se vyndávají po týdnu, kde je dobré spát s mírnou elevací hlavy

V dětství a v mladém věku má kůže ještě dostatek elastických vláken, které vyrovnávají mimické záhyby. Ovšem později ubývající vlákna nestačí plnit svou funkci a napínaná kůže se jednoduše řečeno vytahuje a nevrací zpět. Tento její relativní nadbytek si tělo nejprve kompenzuje tvorbou vrásek, později takto ochablá kůže začne i poklesávat.

Operační postupy dokážou řešit obvyklá místa vzniku vrásek, jako je například oblast čela. Stále častěji se prosazují méně invazivní metody redukce vrásek v obličeji. Pro vyhlazení vrásek na čele lze s úspěchem využít endoskopickou metodu operace čela.

Lifting čela endoskopickou metodou

Klasická otevřená metoda operace čela spočívá v tom, že se vede dlouhý řez nad vlasovou hranicí, uvolní kůže čela, vypne a odstraní 2–3 cm nadbytečné kůže. Výsledkem této techniky je sice vyhlazení vrásek čela, ale současně i poměrně dlouhá jizva přes celé temeno hlavy, byť skrytá ve vlasech.

Podstatně šetrnější a novou metodou je operace endoskopická. Při ní operatér používá speciální operační přístroj – endoskop. Díky němu dokáže přerušit mimické svaly a vypnout kůži, aniž by ji odřízl. Stačí k tomu jen několik 1cm dlouhých řezů ve vlasaté části čela. Vrásky se tak likvidují bez nutnosti rozsáhlých jizev. Její plus je i v tom, že jde o miniinvazivní metodu, která nevyžaduje celkovou anestezii a pacient může ihned odejít z ambulance domů.

 

Ceník zákroků