Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Plastická operace stehen a paží

Plastika stehen a paží redukuje povolenou kůži a neesteticky působící kožní valy a záhyby. S přibývajícím věkem dochází ke snížení elasticity kůže a k jejímu povolení nejen v oblasti obličeje, ale také v krajině stehen a paží. Také při větší redukci váhy vznikají nadbytky kůže a podkoží, které obtěžují nejen esteticky, ale působí potíže s hygienou a podporují vznik ekzému.

Rychlé informace

 Valy paží

  • Zákrok řeší kožní nadbytek zejména po výrazném úbytku váhy
  • Jizvy zůstanou v oblasti vnitřní strany paží a to od lokte až do podpažní jamky
  • Zákrok lze kombinovat s liposukcí v případě tukového nadbytku
  • Elastické prádlo se ponechává 3 dny
  • Pro zlepšení jizev doporučujeme provádět tlakové masáže a přikládat silikonové pásky

 Valy stehen

  • Provádí se v případě velkého váhového úbytku a volné kůže nebo v případě odstranění tukové vrstvy s velmi málo elastickou kůží
  • Výsledné jizvy po operaci jsou rozsáhlejší, vedou od třísel někdy až ke kolenům
  • Operace se provádí v celkové anestezii
  • Elastické prádlo se nosí 3 dny
  • Pro zlepšení jizev doporučujeme tlakové masáže a silikonové pásky

Jak probíhá plastika stehen a paží?

Kožní nadbytky se při operaci stehen a paží odstraňují v celkovém znecitlivění. Jizvy po operaci zůstávají na vnitřní straně paží a na dolních končetinách vedou z třísel do rýhy pod hýždí. Plastika paží a stehen se často kombinuje s liposukcí příslušných partií. Pobyt v nemocnici trvá 1-2 dny.

1 2
před operací po operaci

Pooperační péče po plastické operaci stehen a paží

První nebo druhý den po operaci lékař odstraní drény, přes které odtéká zbytek krevní tekutiny. Pacient odchází domů s kompresivním prádlem na dolních končetinách, při operaci paží jsou tyto obvázány elastickým obinadlem. Na dolních končetinách si pacient denně odstraní elastickou kompresi i gázu z rány, ponechá jen náplasti na ráně, které ošetří desinfekci ve spreji, poté přiloží opět sterilní gázu a navlékne elastické prádlo. Na horních končetinách se tyto převazy dělají obdobně, ale obden a místo kompresivního prádla se paže zavážou elastickým obinadlem.

Po 14 dnech na horních i dolních končetinách lékař odstraní komprese, gázu i náplasti z rány a ty je možné osprchovat. Pacienti, kteří se nemohou dostavit osobně na převaz si mohou náplasti z rány odlepit sami. Stehy jsou vstřebávací a není nutné je odstraňovat. Pokud se zároveň provádí i liposukce boků, mohou na kůži zůstat drobné stehy, které se doporučuje odstranit po 14 dnech od operace.

18. den od operace se doporučuje začít s tlakovou masáží jizev. Tlakem prstu na jizvu se působí 30 sekund, poté se prst přesune na jiné místo jizvy. Tyto masáže se provádějí několikrát denně, vhodné je i použití krémů na jizvy.

Po operaci pacient dodržuje klidový režim 14 dní. U operace paží je možná kancelářská práce po týdnu od operace s tím, že jsou paže obvázány obinadlem ještě týden. Plná fyzická zátěž horních končetin je možná po 4 týdnech. U operace stehen je kancelářská práce možná po 14 dnech. Kompresivní prádlo se pak ještě nosí další 2 týdny a to nepřetržitě, odkládá se jen na sprchování. Plná fyzická zátěž je možná po 4 týdnech od operace.

 

Ceník zákroků