Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

Plastická operace uší - otoplastika

Jedná se o operaci odstátých boltců nebo boltců deformovaných. Ušní boltce lze operovat po ukončení jejich růstu, tj. nejdříve po 6. roce života. V Perfect Clinic operujeme pacienty od 18. let věku.

Rychlé informace

  • Doporučujeme provádět v předškolním věku s ohledem na případnou dětskou šikanu
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
  • Obvaz zůstává na hlavě 10 – 12 dní
  • Lehká bolestivost je v prvních 10 dnech normální
  • Jeden měsíc je vhodné nosit na spaní a sport čelenku

Průběh otoplastiky

Plastika uší se provádí v místním znecitlivění a trvá asi hodinu. Řez vedeme na zadní straně ucha, takže výsledná jizva není vidět. Po uvolnění kůže se chrupavka vymodeluje výbrusem a ušní boltce se přitáhnou stehy k hlavě do vyhovujícího postavení.

Z galerie před/po

plastika uší před a po otoplastika před/po

Péče po plastice ušních boltců

Po otoplasticejsou boltce kryté obvazem, který se váže kolem hlavy. Obvaz se ponechává 10 dní. Pacient po výkonu může odejít domů, a může i řídit auto. Bolest může přetrvávat 2 dny a po tuto dobu je možné užívat léky proti bolesti. Druhý den po operaci uší se provede převaz a to tak, že se odstraní obvaz a krytí, které je přiloženo na ušních boltcích. Sterilní štětičkou namočenou v desinfekčním roztoku se přetřou rány za boltcem. Za ušní boltec se pak přiloží tenké sterilní krytí, další krytí se dává přes boltec a upevní se elastickým obvazem, který vede kolem hlavy. Převazy provádí operatér, ale pokud se pacient nemůže dostavit osobně, zvládne převazy i sám.fotky před a po plastice uší

10. den po plastické operaci uší se odstraní obvaz a pacient si může umýt hlavu. Stehy jsou ze vstřebávacího materiálu a není nutné je odstraňovat. Pokud se stehy nevstřebají do 3 týdnů po operaci, je možné vlákno pomocí nůžek a pinzety lehce vytáhnout.

Rekonvalescence a klidový režim po plastice uší (otoplastice)

  • Po dobu jednoho týdne doporučujeme klidový režim.
  • Kancelářská práce je možná už druhý den po plastice uší i když jsou boltce přikryté obvazem.
  • Po odstranění obvazu doporučujeme ještě další 2 týdny přikládat na noc sportovní čelenku nebo obvaz přes boltce, aby během spánku nedošlo k poškození náhodným dotekem.
  • Sportovní aktivity je možné vykonávat asi za 3 týdny po otoplastice.

Plastika uší a cena

Plastická operace odstátých boltců se provádí po ukončení jejich růstu po 6. roku věku. Cena plastiky uší je obvykle 18 500 CZK. Cena je konečná, protože operace se provádí ambulantně a bez hospitalizace. Po operaci není třeba stanovit cenu za speciální zdravotní textilie, ochranu ran v ohybu za uchem zabezpečí obvaz kolem hlavy.

Příběh Petra: Konečně bez odstátých uší

Plastice uší vždy předchází konzultace. Její cena je 500 Kč.

Cenu otoplastiky lze v Perfect Clinic uhradit platbou v hotovosti  nebo platební kartou. Úhrada ceny plastické operace na splátky je možná díky spolupráci s bankovními partnery. Plastickou operaci tak můžete financovat na základě účelové půjčky nebo bezúčelového úvěru.

Slevy z ceny operace Perfect Clinic neposkytuje.

3 4
před operací po operaci

Ceník zákroků