Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Plastická operace uší - otoplastika

Jedná se o operaci odstátých boltců nebo boltců deformovaných. Ušní boltce lze operovat po ukončení jejich růstu, tj. nejdříve po 6. roce života. V Perfect Clinic operujeme pacienty od 18. let věku.

Rychlé informace

 • Doporučujeme provádět v předškolním věku s ohledem na případnou dětskou šikanu
 • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
 • Obvaz zůstává na hlavě 10 – 12 dní
 • Lehká bolestivost je v prvních 10 dnech normální
 • Jeden měsíc je vhodné nosit na spaní a sport čelenku

Průběh otoplastiky

Plastika uší se provádí v místním znecitlivění a trvá asi hodinu. Řez vedeme na zadní straně ucha, takže výsledná jizva není vidět. Po uvolnění kůže se chrupavka vymodeluje výbrusem a ušní boltce se přitáhnou stehy k hlavě do vyhovujícího postavení.

Z galerie před/po

plastika uší před a po otoplastika před/po

Péče po plastice ušních boltců

Po otoplasticejsou boltce kryté obvazem, který se váže kolem hlavy. Obvaz se ponechává 10 dní. Pacient po výkonu může odejít domů, a může i řídit auto. Bolest může přetrvávat 2 dny a po tuto dobu je možné užívat léky proti bolesti. Druhý den po operaci uší se provede převaz a to tak, že se odstraní obvaz a krytí, které je přiloženo na ušních boltcích. Sterilní štětičkou namočenou v desinfekčním roztoku se přetřou rány za boltcem. Za ušní boltec se pak přiloží tenké sterilní krytí, další krytí se dává přes boltec a upevní se elastickým obvazem, který vede kolem hlavy. Převazy provádí operatér, ale pokud se pacient nemůže dostavit osobně, zvládne převazy i sám. fotky před a po plastice uší

10. den po plastické operaci uší se odstraní obvaz a pacient si může umýt hlavu. Stehy jsou ze vstřebávacího materiálu a není nutné je odstraňovat. Pokud se stehy nevstřebají do 3 týdnů po operaci, je možné vlákno pomocí nůžek a pinzety lehce vytáhnout.

Rekonvalescence a klidový režim po plastice uší (otoplastice)

 • Po dobu jednoho týdne doporučujeme klidový režim.
 • Kancelářská práce je možná už druhý den po plastice uší i když jsou boltce přikryté obvazem.
 • Po odstranění obvazu doporučujeme ještě další 2 týdny přikládat na noc sportovní čelenku nebo obvaz přes boltce, aby během spánku nedošlo k poškození náhodným dotekem.
 • Sportovní aktivity je možné vykonávat asi za 3 týdny po otoplastice.

Plastika uší a cena

Plastická operace odstátých boltců se provádí po ukončení jejich růstu po 6. roku věku. Cena je konečná, protože operace se provádí ambulantně a bez hospitalizace. Po operaci není třeba stanovit cenu za speciální zdravotní textilie, ochranu ran v ohybu za uchem zabezpečí obvaz kolem hlavy.

Příběh Petra: Konečně bez odstátých uší

Plastice uší vždy předchází konzultace. 

Cenu otoplastiky lze v Perfect Clinic uhradit platbou v hotovosti  nebo platební kartou. Úhrada ceny plastické operace na splátky je možná díky spolupráci s bankovními partnery. Plastickou operaci tak můžete financovat na základě účelové půjčky nebo bezúčelového úvěru.

Slevy z ceny operace Perfect Clinic neposkytuje.

3 4
před operací po operaci

Ceník zákroků

Časté dotazy

Od jakého věku lze provádět otoplastiku?

 • V Perfect Clinic preferujeme pacienty od 18 let, nicméně otoplastiku lze provádět od ukončení růstu ušních boltců, tedy nejdříve cca po 6 letech od narození.

 

Jak dlouho trvá zákrok otoplastiky?

 • Samotný zákrok trvá cca hodinu.

 

Jak dlouho je doporučený klidový režim po operaci?

 • Cca jeden týden, nicméně sportovní aktivity doporučujeme až cca po třech týdnech.